Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 5/10/2020 at 1:43 PM, džonibigud said:

1561473711.jpg

Odlican! Steta sto na Tidal-u nema u mqa formatu.

ACT mi je generalno otkrovenje, nedavno sam dobio na poklon kompilacijski CD (The Very best of E.S.T), kada sam se prvi put i sreo sa ovom produkcijom. Bilo bi mi drago ako bi bilo jos dobrih ACT predloga. 

Link to comment
Share on other sites

Pa ako cemo pravo, i nije neka steta.

Prvo, jer je konkretan postojeci flac. snimak ipak vec odlican. Drugo, kada predjem na JPlay Femto (ovih dana), tzv. mqa fajlovi sa Tidala mi i nece nista znaciti, Femto ih ne prepoznaje. A i zvuk "obicnih" fajlova na Femtu je bolji nego "najbolji" mqa koje sada slusam preko APlayer-a i Mconnect upnp-a.

Istina je da se u trenutnoj postavci APlayer/Mconnect, meni licno vise svidja zvuk mqa fajlova (tzv. master kvalitet) u odnosu na obicne flac fajlove. Jednostavno receno, zvuce mi raskosnije i bogatije. Sto opet ne znaci da i flac. fajlovi ne zvuce barem sasvim dobro.

Link to comment
Share on other sites

On 4.10.2018. at 19:10, ZoranR said:

cover.jpg

Ovaj album mi je bas legao. Prva stvar sa albuma Keep On je odlicna.

Sledeci album Structuralism mi na prvu loptu nije legao, ali poslusacu ga ponovo ovih dana.

U zadnjih nekoliko dana slusam:

a0338870981_16.jpg

 

Dopao mi se i singl Blacked Out (Yussef Dayes i Alfa Mist). Na Tidalu im jos ponesto od Alfa Mista pa cu i to da preslusam.

Link to comment
Share on other sites

On 2.10.2020. at 12:54, Dražo said:

Pa ako cemo pravo, i nije neka steta.

Prvo, jer je konkretan postojeci flac. snimak ipak vec odlican. Drugo, kada predjem na JPlay Femto (ovih dana), tzv. mqa fajlovi sa Tidala mi i nece nista znaciti, Femto ih ne prepoznaje. A i zvuk "obicnih" fajlova na Femtu je bolji nego "najbolji" mqa koje sada slusam preko APlayer-a i Mconnect upnp-a.

Istina je da se u trenutnoj postavci APlayer/Mconnect, meni licno vise svidja zvuk mqa fajlova (tzv. master kvalitet) u odnosu na obicne flac fajlove. Jednostavno receno, zvuce mi raskosnije i bogatije. Sto opet ne znaci da i flac. fajlovi ne zvuce barem sasvim dobro.

JPlay Femto će prepoznati MQA fajlove isto onoliko koliko i APlayer, odnosno neće uopšte, a s obzirom da Lampizator takođe ne zna za MQA, ne bi trebalo da bude neke razlike, osim razlika koje postoje između samih softverskih media renderera. I za kraj, MQA je lossy format, pogotovo u "unfolded" verziji kako ga ti slušaš.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Zexx said:

JPlay Femto će prepoznati MQA fajlove isto onoliko koliko i APlayer, odnosno neće uopšte, a s obzirom da Lampizator takođe ne zna za MQA, ne bi trebalo da bude neke razlike, osim razlika koje postoje između samih softverskih media renderera. I za kraj, MQA je lossy format, pogotovo u "unfolded" verziji kako ga ti slušaš.

Sve razumeo, slazem se. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2020 at 11:34 PM, somilenko said:

Odličan album, muzika i produkcija.65b9fbcca107561c3ea35c8da98f9100.jpg

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Idem unazad sa pregledom predloga, od 700 i neke strane, pa do 686-te, ne naidjoh na nista bolje, hvala sugradjaninu Somi na predlogu! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...