Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ja sam nastavio da preslusavam muziku Maleem Mahmoud Ghania, nakon zbilja odlicnog albuma koji je snimio sa Pharoah Sandersom. Tako sam naleteo na live snimke napravljene na nastupu u Wels-u, Austria, 1997. godine, gde sviraju Peter Broetzmann na saksofonu, Ghania na svom instrumentu koji se naziva Sintir ili Guembri, i na bubnjevima je bio Hamid Drake. Odlican nastup. Pri tom je struktura pesama slicna kao i na albumu sa Pharoah Sandersom: Ghania drzi ritam na svom Guembri-iju (to je neka vrsta akusticne bass gitare sa 3 zice, vrlo specificnog i opojnog zvuka), a preko toga solira Broetzmann u free fazonu. Ono na sta bih zeleo medjutim da skrenem paznju jeste izuzetno sviranje bubnjeva Hamid Drake-a. Ovaj do sada meni nepoznat bubnjar je ovde uzivo odsvirao neke fantasticne deonice, koje ne mogu da se cuju cesto ni od najboljih bubnjara.

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izvini dobar mi je Drake.Ponekad ga poslušan.Ali zna jako biti depresivno.Ali što se tiče stila sviranja Acustic gitare.Baš mi je poseban, orginal.Ove dvije sam odmah preporučio ,jer su mi tipične Drake.To je njegov prvi album sa folk psihodelic elementima.Pink moon je više Acustic Jazz..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Narog said:

Baš tužna životna priča.Kakav talent..Depresija ga uništila..Jedan mladi život..,emoji3525.png

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

To tako biva. Odlični su mu albumi. Meni nisu tako depresivni. Žao mi što ne mogu da odslušam sa vinyl lp a, ali ok i Tidal će proći nekako:listen

Link to comment
Share on other sites

Nisam se udubljivao, ali čini mi se da se radi o Live snimcima ili nekim izvođenima pre studijskih objava... Ako neko ima više info. zahvalio bih.

Svakako ću i ja iščačkati detaljnije.

Atom heart Mother zvuči baš zanimljivo. Dosta je sve drugačije od studijskih snimaka koje poznajem.

Link to comment
Share on other sites

Sad vidim! :rolleyes:

 

Tracklist

  Paris Theatre, London, UK 16th July 1970
1 Embryo 10:09
2 Green Is The Colour 3:30
3 Careful With That Axe, Eugene 7:29
4 If 4:33
5 Atom Heart Mother (Orchestra Versions) 25:03
  Piper Club, Rome, Italy, "First European International Pop Festival", 6th May 1968
6 Astronomy Domine 6:42
7 Set The Controls For The Heart Of The Sun 8:15
8 Interstellar Overdrive
Link to comment
Share on other sites

da se zapljunem sa ZR berzom:

Dopao mi se solidan izbor ploča za dato mesto i date okolnosti, izuzetno me je dekoncentrisalo graktanje o dnevnoj politici, dobacivanje među štandovima o novom sastavu skupštine i izlaznosti na izbore.

Kad mi Pink i Happy bez sufiksa Floyd i Mondeys iskaču iz rafova s' pločama onda tu nešto ne štima.

 

IMG_20200622_46464.jpg

IMG_20200622_5782.jpg

IMG_20200622_18442.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...