Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

2 hours ago, Klops said:

Decku se ne svidja ":on the Island" i nek ide dlaje....bespuca muzike su beskonacna..naci ce se vec negdje..kada uspije da razumije i nadje sto mu lezi

"Dečko" ima 46 godina i status samostalnog umetnika više od par decenija.

Bez namere da ulazim u raspravu (kao što navedoh - o ukusima se ne raspravlja) u kojoj je prva replika ad hominem;

primetiću samo da malo bontona nekima može život da promeni, nažalost ne mogu svi to da shvate...

@Father odlična analiza, hvala

PS

nije iz ove teme, ali da spomenem da večeras očekujem Qma da svrati do mene da upetljamo Paklenog prema tvojim savetima iz teme o kablovima. Jedva čekam :)

PPS

Pozdrav i za @Woland i njegovo dubokoumno repliciranje

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alternatura said:

"Dečko" ima 46 godina i status samostalnog umetnika više od par decenija.

Pa eto, posto je meni 50, onda to " decko" i nije toliko strasno.....takodje sam, kao sto ti kazes, umetnik par decenija prvenstveno iz sfere audio vizuelnog sadrzaja.Naravno da smo svi ovdje pod avatarima i mozemo da pisemo sta hocemo i ubjedjujemo druge u sta hocemo..Niti jedna moja opaska nije bila u cilju da se omalovazi bilo ko..sto si ti odmah shvatio kao atak na sebe..al vjeruj, apsolutno nije bila upucena u tom pravcu..
Zapravo sad mi je jos teze kad, vec kazes da si "par decenija" umjetnik a da jednostavno "ne razumijes" ono...samo po sebi to nije strasno zaboga, ne razumijes , ne svidja ti se i ok...i ne, necemo u raspravu..naravno da se o ukusima ne raspravlja...ali ovaj tvoj drugi komentar me ponukao da ti kazem, da kad si vec umetnik iz bilo koje oblasti onda vrlo dobro znas da umjetnost i sujeta jednostavno ne idu zajedno.Za svako svoje djelo, rijec napisanu i sliku naslikanu, moras da znas da ima gomila koja jedva ceka da te spusti, omalovazi itd itd...to moras da "progutas" jer si umetnik...opaska kako nekome malo bontona moze zivot da promjeni samo odrazava tvoju sujetu koje treba da se oslobodis...no, ok, jos jednom ponavljam , niti mi je bila namjera da te omalovazim niti podcjenim...Samo nastavi dalje, ali kao pravi umetnik, bez srdzbe i sujete na opaske, pogotovo ovako bezazlene...Sta bi onda trebao Woland reci za tvoju repliku njemu, koliko je bontona u njoj? ili cemo je predstaviti kao intelektualni cinizam?.....U svakom slucaju puno pozdrava i sve 5 :)

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Klops said:

. . ....pa ako hocete i sve onoga sto im je Syd ostavio u amanet... . 

Ovo je IMO ključno u fenomenu zvanom bend PF. Dakle, period sa S. Barrett-om i period nakon njegovog odlaska.

Naravno da je i period sa i posle Waters-a bitan za nekakve analize.

Drago mi je da se konačno u ovoj temi nešto pozitivno desilo, a ne samo puko kačenje snimaka albuma koji se slušaju poput nekakvih trofeja.

Btw, atm se sluša :

 

Odlična kolekcija K.Bush numera koju je upriličio Dj Brka. :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Patolog said:

^

Sama diskografka kuća ( Harmonia Mundi ) je jedna velika i ozbiljna preporuka. :thumbsup2

Thnx, 4 info. 

Nema na cemu, i drugi put :) 

Evo jos jednog HM izdanja za preporuku - trostruki CD album koje sam svojevremeno nabavio u One-Hifi.
Jako dobro izvodjenje francuskog pijaniste i odlican snimak.. zvonko, zivo.

Alain Planès - Haydn: Piano Sonatas

905463738_712uhm7tvL._SL1200_.thumb.jpg.ce8dd0e809dfd7f0dc009f7028ba4a3b.jpg

1787595085_71yLKZtdsL._SL1200_.thumb.jpg.8b2f81741fc957b469dc520464d4167f.jpg

Link to comment
Share on other sites

@zflazar smatram da je upoređivanje mišljenja sasvim u redu i "u temi" a vidim da nisam jedini @Patolog

forum uostalom tome i služi, a to što se u forumskoj komunikaciji ponegde pojavi "glitch" pa se na licu mesta povede rasprava/dijalog, takođe smatram normalnim.

Na zamenu teza nakon neargumentovanog pežorativnog etiketiranja mogu samo da se nasmešim.

@Woland da je tako bilo napisano odmah; odmah bih i odgovorio: Prihvatam da je možda preoštro, izvinjavam se, dozvoli da preformulišem "BS" u "isprazno"

Ovo trenutno preslušavam, nisam još uvek siguran da li bih preporučio, zvuči ok na prvu

cbh-gt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hhahaha, kao da slusam svoju lepsu polovinu :D

Sta cu kad volim, leci zivce :P

Jednom zena ulazi u kucu, ide neki klavir slican ovom a ona kaze "Jel neko umro?", drugi put slusam neki instrumental a ona "Jel mozes da pustis nesto sa tekstom i da je veselo".

I tako :D

Kako ti se ovo dojmi?

Poslusaj na svom "malecnom" sistemu, mislim da ce ti se svideti ritam i basssss......

P.S. Ne zaboravi da upalis SVS duo i pozdravi komsije!!

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Филип said:

Hhahaha, kao da slusam svoju lepsu polovinu :D

Sta cu kad volim, leci zivce :P

Jednom zena ulazi u kucu, ide neki klavir slican ovom a ona kaze "Jel neko umro?", drugi put slusam neki instrumental a ona "Jel mozes da pustis nesto sa tekstom i da je veselo".

I tako :D

Иста прича и код мене. Каже јел може нешто веселије, да не паднем у бедак :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...