Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

[mention=9671]Chowek[/mention]  Nasmejao si me ovim komentarom. Potpuno te razumem. I ne samo to.

Slušao sam ovaj album u to vreme i veoma mi se dopadala energija koju su emitovali. Nekako sam se nadao da će to biti revival dobre muzike sa RNR kao osnovom. 

Negde tih godina imali su koncert u okviru Exit-a. Tri mlađe dame su me zamolile da ih vodim na koncert i krenulo je ubeđivanje tipa svriraće  The Cardigans, Franz Ferdinand biće to super. Rekoh nedovoljno da bih se maltretirao ceo dan, hoće li biti nekog od  starijih bendova/izvođača. Kažu biće i The Cult. E ako je tako onda idemo. Kažu mi one : - Ti si baš "Old Schoool". Vidim ja da da one nešto podozrivo i sumnjičavo gledaju. 

Elem, odemo na Exit, stignemo negde oko 18:00h. Ta tri koncerta su bila na Main Stage-u. One se odmah parkiraju u prvi red, tik do zaštitne ograde. Nije pomoglo ubeđivanje da se malo odmaknemo, čak je počela i prozivka u fazonu: - Plašiš se da nećeš moći da stojiš toliko vremena?

I krenu koncerti. Sasvim solidni The Cardigans. Not my cup of tea ali dobri kao uvod u ono što dolazi. Dolaze Franz Ferdinand i počinje ludilo. Puni energije, pršti na sve strane kao da je neki punk bend iz najboljih godina.Ove tri presrećne a i ja sam bio zadovoljan. Skakali smo ceo koncert. I sve bi to bilo super da se nisu pojavili The Cult. To je već negde oko 23:00h. Sve vreme smo u prvom redu i nema šanse da se prošetamo uzmemo vodu ili pivo. Velika gužva. Podigla se prašina od skakanja.

I bi The Cult. Jednostavno su emitovanom energijom zasenili sve prethodno. Sigurno su bar 20 godina stariji od prethodnika. Ali ne samo čista energija već i način na koji su je usmerili je bio na tragu pravog dobrog RNR-a. Igrali smo i skakali bez prestanka. Dehidrirali u međuvremenu. Da nam nisu bacili flašice sa vodom sa bine sigurno bi smo popadali u nesvest.  Ali vredelo je.

Posle koncerta odem po pivo, njih tri polegale u travu. Rekoh hajde da prošetamo  da vidimo šta još ima interesantno. Kaže jedna od njih: - Old school ovo je baš bilo dobro. Zavidim na vremenu u kojem ste odrastali. Mislim se da znaš kako je bilo dobro generacijama koje su odrastale uz muziku 60-ih i 70-ih.

Uglavnom uspem da ih animiram pa smo ostatak noći slušali Reggae. Kući smo se vratili u 9:00 narednog dana.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...