Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

23 sati ranije, trotter said:

R-2653669-1295116294.jpeg(2).jpg

Da li neko od forumasa ima kasetu i voljan je to prebaciti u digitalnu formu? Imam neki mp3 koji je stvarno los, verovatno moze bolje da se izvuce sa tog albuma, odlican je.

Sent through walls
 

Kaki Tidali,kaki lonci i bakrachi.Radijo Maljen to je prava stvar.100 nasto anal logovan,nema shiski,nema pishkirishki digitalija.

Eve upravo smo priveli ovce u torove,pa shjede ova moja chobanija dispije koji pivdzan u spored zadruge,a na Radijo Maljenu poruchismo "Chuvam ovce,slusham Rolingstonce".Milina bozhja.

Eve Strile shiljem ti Darkvud Dub preko poruke privatne.

Flac sa pokojnog WhatCd - a,zvuchi ok.

 

Pozdrav od Ovnova sa Maljena.

Link to comment
Share on other sites

Opasan čikica! ;)

Enrico Rava i odličan album Easy Living iz 2003. godine.

Nije loše da se presluša malo njegov rad (koji nije ni malo naivan). Uzori su mu bili Armstrong, Chet Baker, Miles Davis… između ostalih…

 

MI0003335055.jpg

I odlična produkcija. Čisto, precizno, dinamično, a nije nabudženo…

Link to comment
Share on other sites

A sad na redu Sarah Jane Morris i album August.

Engleska pevačica, a na netu kažu da je pevala/sarađivala i stekla popularnost sa Džimi Samervilom iz Communards.

Dobar album koji sam, sećam se odlično, kupio u Sarajevu u nekoj lokalnoj radnji diskova koja se baš zatvarala i imala rasprodaju…

Vredi poslušti nešto od nje – karakterističan glas! Preporuke!

 

R-942789-1175672106.jpeg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vrlo interesantan album Donald Byrda iz 1963: A New Perspective. Jaka je postava na albumu: Hancock na klaviry, Mobley na saxophonu, Burrell na gitari, ... da pomenem samo one najpoznatije. Upotreba hora, koji je koriscen kao instrument, daje dosta neobicnu boju ovom albumu. Iako formalno opisan kao hard bop, meni se cini da dosta izlazi van okvira tipicnog Bopa - ima tu i bluza, dok hor u pozadini cesto prevodi harmonijske deonice van okvira Bopa pa mozda cak i jazza uopste. Byrd svira dosta ekonomicno, na momente minimalisticki. Na momente me podseca na Freddie Hubbarda iz 1970-tih. Hancock je medjutim taj koji svojim deonicama privlaci paznju i cesto biva u fokusu zbivanja. Njegov talenat je nemoguce ne primetiti.

Jednom recju dobar, inovativan i pomalo neobican album iz vremena kada je jazz isao u jednom sasvim drugom pravcu: ka modalnom i free jazzu. Ovaj album je medjutim dosta odmaknut od tih tada modernih trendova, trazeci neki svoj, drugaciji, put.

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...