Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

53 minuta ranije, perodeformero said:

rs-200616-larry2.jpg

Larry Coryell- "Spaces"

https://en.wikipedia.org/wiki/Spaces_(album)

Obavezna lektira za svakog polaznika jazz škole.

R.I.P. Larry.

Lepa ploca zaista.Secam se da sam bio uzbudjen ko malo dete kad mi je naletela pod ruku.Ekipa krajnje opasna,a izraz lektira bas adekvatan.Imao sam srece da na 3/5 naletim uzivo.

Link to comment
Share on other sites

Taj imam na vinilu,koji nije baš sjajan. Citao sam da treba uzeti 2x45rpm koji puno bolje zvuči, al je moj gram 33only.I worrysome hart je super,ali je vinil samo na 45,i to nije naglaseno na amazonu :angry: , pa sam ga prepustio kolegi kad je stigao.Meni je muzika super,za razliku od dosta danasnjih pevačica koje pjevuše a muzičari dekorativno popunjavaju,to mi je bljak.Audiofilske prezentacije su mi sinonim za takvu lošu muziku

Link to comment
Share on other sites

Za ljubitelje Melody Gardot ... Njen manager je bivsi muz Joni Mitchel. Ulozio je prilicnu sumu novca u Melody, kako bi je promovisao jer je bio ubedjen da ona ima kvalitet (sto se pokazalo kao tacno). Jedna od prvih stvari koje je uradio jeste da je napravio promo video u Abbey Road, gde je Melody Gardot pevala staru stvar Joni Mitchell: Edith and the Kingpin. Ali manager se otvorio za prateci band: Herbie Hanckock na klaviru, Wayne Shorter na saxophonu (maestralna svirka), Vinnie na bubnjevima, .... Pricalo se da je taj dan snimanja kostao citavo bogatstvo.

Na zalost video snimak je skinut sa YouTube ali je posle okacen zvucni zapis sa tog videa:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...