Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 7/24/2016 at 11:06 AM, fege said:

Melanie De Biasio - Blackened Cities (2016)

Melanie-de-Biasio-Blackened-Cities.jpg?f

Posle nekoliko preporuka, bilo je pristojno da se, ne baš sklon ženskim "školovanim" vokalima, upoznam s Melanie. Juče.
Prvo "No Deal", pa ovaj iz quote-a (mini-album?).

Onda još nekoliko puta ovaj drugi, Blackened Cities, za koji mi se čini da je zaista jako dobar. 

Prve asocijacije su bile Mark Hollis i The Necks. 

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, zbrujic said:

Posle nekoliko preporuka, bilo je pristojno da se, ne baš sklon ženskim "školovanim" vokalima, upoznam s Melanie. Juče.
Prvo "No Deal", pa ovaj iz quote-a (mini-album?).

Onda još nekoliko puta ovaj drugi, Blackened Cities, za koji mi se čini da je zaista jako dobar. 

Prve asocijacije su bile Mark Hollis i The Necks. 

Na mezzo-u upravo uzivo

Link to comment
Share on other sites

The Necks... Pa, zamracio sam sobu potpuno, samo vidim ledove na uredjajima, i evo vec 3 sata slusam albume Chemist, Sex, Aether i Hanging Gardens.

Kao da sam u nekoj kapsuli koja pluta svemirom prijatnom brzinom a ja u kapsuli lebdim u prostoru bez gravitacije. Ovo definitivno nije nesto sto bih mogao da slusam svaki dan iako je odlicno za povremena iskljucenja iz okruzenja. U svakom slucaju, zaista izvrsna muzika, poslusacu sigurno sve od The Necks, lici mi da ne moze tu biti promasaja sa bilo kojim albumom, ovo je jednostavno dobro i tacka.

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan, moguce, iz cistog odusevljenja, sam napisao da novi album Max Romea nema takmaca u Reggae izdanjima zadnjih 10 godina. I dalje isto mislim. Stvar je u tome sto se tek sad setih konkurenta za tu laskavu titulu u Pekamu.

Po onome sto sam, u medjuvremenu, procitao, ispada da je odavde i pocelo sa Romeo albumom...

61SQhneDnqL.jpg

Posle The Necks i mracne komore za slusanje, sa otvaranjem roletni i pustanjem svetlosti u sobu, ovo mu dodje kao povratak na planetu Zemlju. Sve je isto kao i kad sam otisao, sjebano i naopako, ali vratila se tezina u telo i mozak radi u normalnom mode-u. Odoh po pivo.

Link to comment
Share on other sites

On 30. Juli 2016 at 22:17, zbrujic said:

Nije lepo da se guram ispred živog Nomimasena, koji će, nadam se, biti opširniji. Ipak... 

"Sex" sigurno. "Aether", "Chemist", "Open"... Zatim sve ostale (ne šalim se). 

Rekao bih da ne postoji slabo The Necks izdanje, ni posle više od 25 godina. Standardi od kojih ni jednim izdanjem ne odstupaju su ekstremno visoki.

Ako bih bio prisiljen, pak - Chemist i Mindset.

Neverovatan bend, među par najizuzetnih aktivnih bendova današnjice. Muzika koja gradi svoj sopstveni mikrosvet, koji je pritom u svakom pogledu makro. The Necks kidaju.

Moram danas poslušati Melanie de Biasio, taj novi album. Mark Hollis referenca me je žestoko zaintrigirala.

Link to comment
Share on other sites

On 30. Juli 2016 at 20:30, zbrujic said:

Posle nekoliko preporuka, bilo je pristojno da se, ne baš sklon ženskim "školovanim" vokalima, upoznam s Melanie. Juče.
Prvo "No Deal", pa ovaj iz quote-a (mini-album?).

Onda još nekoliko puta ovaj drugi, Blackened Cities, za koji mi se čini da je zaista jako dobar. 

Prve asocijacije su bile Mark Hollis i The Necks. 

Melanie de Biasio je sjajna. Potpuno. Ovo je među tri ili četiri albuma iz poslednjih godinu dana, koja bih izdvojio.

Blackened Cities ima prilično slatku i suptilnu primesu zvuka jedne od par najboljih ECM ploča ikada. Flauta i Hohner klavinet. Ta referenca me je trenutno osvojila.

 

ecm8.jpeg.jpg

 

Najtoplija preporuka, iako mislim da sam ovde negde već ukazivao na ovaj album.

Link to comment
Share on other sites

Ne, što je prilično tužno. Iako su radili čitavu seriju reizdanja albuma iz sedamdesetih koji nisu nikada digitalizovani, ovo se nije tu našlo.

Postoji par vinil-ripova koji kruže Internetima. Samo su podnošljivi, ništa više od toga. Međutim, kako je do originalnog vinila teško doći, onda ovo preostaje kao jedina opcija da ljudi čuju album.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv "bend" sastavljen od pretežno žičanih instrumenata iz epohe baroka. Muzika na ovom albumu jeste barokna, mada malo izaranžirana. Na ostalim albumima ima dosta starinskog mediteranskog folka, koketiranja baroka sa nekom popularnom i džez muzikom, pa zaluta i električna gitara. Sve u svemu - odličan zvuk i simpatična muzika (ko voli).

 

folder.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...