Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

3 sati ranije, DejanM said:

Ako ste ljubitelj Art Blakeya i njegovih Messengersa onda obavezno poslusajte album Moanin' iz 1958. To je ne samo jedan od najboljih njegovih albuma nego i jedan od najboljih jazz hard-bop albuma uopste.

Slažem se,i meni jedan od najdražih albuma.

Link to comment
Share on other sites

U Austriji se vec 40 godina odrzava jazz festival u Wiesenu (mesto nekih 40 km juzno od Beca). I bas ove godine, na 40-godisnjicu, je festival po prvi put otkazan. Razlog: mali broj prodatih karata. Poredjenja radi, Nova Rock festival okuplja negde izmedju 180 i 200 hiljada posetilaca svake godine.

Nekako se bas sa otkazivanjem jazz festivala poklopio dolazak Keith Jarretta u Bec. Cena karte: 160 eura. Znaci ako odem sa suprugom na koncert treba da za dve karte dam prosecnu platu u Srbiji. To je mozda i najbolji pokazatelj koliko je jazz postao elitisticka muzika. A on to u svojoj biti nije. I ne treba da bude.

Tuzno, zar ne ...

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, DejanM said:

U Austriji se vec 40 godina odrzava jazz festival u Wiesenu (mesto nekih 40 km juzno od Beca). I bas ove godine, na 40-godisnjicu, je festival po prvi put otkazan. Razlog: mali broj prodatih karata. Poredjenja radi, Nova Rock festival okuplja negde izmedju 180 i 200 hiljada posetilaca svake godine.

Nekako se bas sa otkazivanjem jazz festivala poklopio dolazak Keith Jarretta u Bec. Cena karte: 160 eura. Znaci ako odem sa suprugom na koncert treba da za dve karte dam prosecnu platu u Srbiji. To je mozda i najbolji pokazatelj koliko je jazz postao elitisticka muzika. A on to u svojoj biti nije. I ne treba da bude.

Tuzno, zar ne ...

a ja mislio da je samo kod nas katastrofična situacija za jazz.Bas tužno čuti da se otkaže festival na 40-godišnjicu

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, DejanM said:

U Austriji se vec 40 godina odrzava jazz festival u Wiesenu (mesto nekih 40 km juzno od Beca). I bas ove godine, na 40-godisnjicu, je festival po prvi put otkazan. Razlog: mali broj prodatih karata. Poredjenja radi, Nova Rock festival okuplja negde izmedju 180 i 200 hiljada posetilaca svake godine.

Nekako se bas sa otkazivanjem jazz festivala poklopio dolazak Keith Jarretta u Bec. Cena karte: 160 eura. Znaci ako odem sa suprugom na koncert treba da za dve karte dam prosecnu platu u Srbiji. To je mozda i najbolji pokazatelj koliko je jazz postao elitisticka muzika. A on to u svojoj biti nije. I ne treba da bude.

Tuzno, zar ne ...

Mislim da je razlog visokih cena taj što i jazz zvezde, kakva i jeste Keith Jarrett, dosta koštaju. A svakako da imaju manje publike, koncerti se održavaju u manjim salama, i automatski organizator podiže cenu karte da bi ostvario neku finansijsku dobit. 

Link to comment
Share on other sites

On ‎12‎.‎06‎.‎2016 at 23:12, sondek said:

a ja mislio da je samo kod nas katastrofična situacija za jazz.Bas tužno čuti da se otkaže festival na 40-godišnjicu

Drugar mi je pre izvesnog vremena ispricao kako je gostovao mlad ali dosta poznat jazz band iz USA u Grazu (rece mi i ime banda ali sam zaboravio - nevazno za pricu) i kako je u sali bilo svega desetak posetilaca. Momci su svirali nekih 45 minuta a onda se izvinili i prekinuli koncert.

Ono sto jos uvek dobro funkcionise jesu jazz clubovi. Manji prostori, intimnija atmosfera, i uz to se ostvaruje zarada na jelu i picu. U Porgy & Bess clubu u centru Beca karta je obicno oko 35 eura po osobi, cak i kada nastupa prva jazz svetska liga. To se jos drzi ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio na jednom koncertu u studio M.Pevačica iz Usa,mlađahna,bila cak i mlada pevačica godine,zaboravih joj ime.Sa ove strane atlantika samo dva koncerta, NS i Istambul.Nas 19 ukupno u publici.Pogubila se totaalno i pred koncert dosla među publiku na razgovor sta se desava,neprijatna situacija.A bio sam i na jednom koncertu našeg poznatog saksofoniste i poznate pevačice ,ne bih o imenima, za nas 3 koji smo se pojavili.U oba slucaja smo ispostovani kao da je prepuna sala,čak smo nas troje i konobar uspeli da dobijemo i pesmu na bis i na kraju se velika neprijatnost pretvorila u suprotnost svirka je bila odlična i za svoju dušu.To mi je bio jedan od lepših koncerata,kad sad zažmurim mislim da čuje glas i zvuk saksofona posle 20g, muzičarima respect za profesionalnost iako im nije bilo lako.Ti sto su prekinuli koncert...pa nisu bas ispostovali publiku,ali verujem da je mučan osećaj gledati praznu salu.Roy Ayers je u NS pravio posalice na huge crowd

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2016 at 11:26, perodeformero said:

front small.jpg

Fatoumata Diawara & Roberto Fonseca - At Home (Live In Marciac)

Au, koja svirka, mada očekivano od Fonsece.:o

Za moj ukus, ovo je fantasticno.

 

On 6/13/2016 at 16:46, Тодор НС said:

Bang Bang Boom Boom

Na prvo slusanje obecava. Poslusao sam i njen album iz 2003 Leave the Light On. Deluje veoma dobro na prvo slusanje.

Eh, da imam vise vremena za slusanje muzike. Vec sam se odrekao filmova i serija, ali opet se nema vremena za sve sto bih da makar preslusam.

 

22 sati ranije, Deki VS said:

Slusam na poslu, veoma dobro. Jedva cekam da dodjem kuci i da nastavim sa preslusavanjem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...