Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

610qW1H4mNL._SS280.jpg

Taj Weekes and Adowa - Love Herb & Reggae

 

Čekam novi album Taj Weekes-a i Adowa benda već 3 godine, u oktobru prošle godine najava, izlazi 12. februara 2016.

I evo ga, odličan! St Lucia je ostrvce odakle su momci (i jedna devojka), mali otok ali jos jedan dokaz da se dobra muzika stvara svuda.

Long live Taj!

Link to comment
Share on other sites

On ‎13‎.‎2‎.‎2016‎. at 21:45, goran_p said:

s-l225.jpg

jel neko kupovao novo 180g izdanje ove ploce i poredio sa starim.Jeftinije je od starih ploca,ne znam jel nesto tu remasterizovano i zeznuto ili je to stara slava naduvala cenu.Isto pitanje i za Love supreme...na amazonu je bas sumnjivo jeftino

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Alexandar said:

A Love Supreme je skroz OK. :) Narocito po toj ceni!

Do skoro je bio regularnih ~20$, sada je vidim ponovo na akciji. I ja sam ga pazario po toj nekoj ceni, par dolara vise.

Jeste remaster, ali nije upropascen. Niti zvuci digitalno.. Jako je blizu "originalu"..

cena skoro sumnjivih nesto manje od 12USd ,pa reko da ne bude "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari", neki krs od vinila...ima toga znamo.ZaKvaljujem :-)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Cortina Dampeco said:

Verovatno jedno od njegovih najslabijih izdanja, ali se ipak i kod mene zavrti ponekad. Ima neku vazdusastu atmosferu...

Slažem se da u njegovoj diskografiji ima i puno boljih ostvarenja,ali i ovaj je slušljiv,cd se čuje super,a i zanimljivo je da su svi zvukovi na albumu uključujuči i bubnjeve snimani koristeći gitaru,midi gitaru ili samplove gitare,inovativno ako se uzme u obzir da je album sniman 1999,ne znam ako je koji drugi izvođač pokušao nešto slično,ja mu dajem + za kreativnost i za tu ideju sa gitarama :D

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 53ch said:

Slažem se da u njegovoj diskografiji ima i puno boljih ostvarenja,ali i ovaj je slušljiv,cd se čuje super,a i zanimljivo je da su svi zvukovi na albumu uključujuči i bubnjeve snimani koristeći gitaru,midi gitaru ili samplove gitare,inovativno ako se uzme u obzir da je album sniman 1999,ne znam ako je koji drugi izvođač pokušao nešto slično,ja mu dajem + za kreativnost i za tu ideju sa gitarama :D

To je tacno, ali Oldfield je i onako poznat kao mazohista kada je rad u pitanju. Osim toga, jos u mnogo cemu je bio inovativan. Ako se ne varam, ovaj album je izdat pred milenijumski (prethodni je bio TBIII, koji i nije sasvim los nakon ove distance od 18 godina) pa je tako izdao tri albuma u tri godine, 1998, 1999 i 2000 (krajem 1999 bolje reci).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...