Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

61fhOqaqYDL.jpg

Vrlo zanimljivo slušanje. Trio gitara, bas, bubanj, lik na gitari ima veoma zanimljiv zvuk, po mojoj proceni u pitanju je inteligentna kompenzacija jer gitarski, tehnički, nije baš savršen, ali sveukupno sa takvim tonom baš efektno na kraju. Sve je snimljeno kao da su u mojoj sobi, vrlo realan zvuk basa i bubnjeva, za svaku pohvalu. Nema se utisak nagle izmene raspoloženja između numera, ceo album ide kao na front slici, lagano veslanje po mirnoj vodi. Ako su snimali duže vreme, različitim danima različite numere onda svaka im čast što su uspeli da zadrže taj mirni tok (ako im je to uopšte bila namera, meni se čini da jeste). Muzika nije "mirna" u smislu da je dosadna, nego je atmosfera mirna i bez tahikardija, nekako zdravo uvrnuto - plovidba po mirnom moru a sve nekako liči da nije baš sve idealno mirno ali bez osećaja panike.

Meni se dosta svidelo, zatamnio sam prostoriju, dovukao holandsku keramičku kriglu i specijalnu plavo staklo pikslu, baš sam uživao u decembarskoj večeri, mada i ovi iz JKP večeras greju kako treba što nije uobičajeno, možda zbog toga ocena više.

Link to comment
Share on other sites

Freddie Roach slow beer consuming entertainment evening. :beer

 

51HzMiicORL.jpg

61ZARN025NL.jpg

61Ry-7uv8jL.jpg

 

Sutra sa Disco Head-om rano u magacin, da spakujemo šta treba za carinskog inspektora. Nisam ga zvao, mislim da i on ima slično veče s obzirom kakav nam je bio radni dan... Pretpostavljam da on sad sluša Chic - Le Freak ili tako nešto, pa ajde da ga pomenem, dobar je Disco Head.

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2012 at 6:31 PM, MRMOT said:

Danas je na drugom programu radio Beograda, u emisiji Vreme muzike, bila predstavljena ceska avantgardna muzicarka Iva Bittova. Opsirnije na

http://www.bittova.com/

najtoplija preporuka za ljubitelje avangardnog mixa istocnoevropske narodne muzike i ''konvencionalne'' muzike.

Legendarni album-Bile Inferno (Beli pakao):

Još malo pa 4 godine kasnije... :)

Danas je na II programu radio Beograda bila priča o Ivi Bitovoj. 
Ovom prilikom se i ja upoznah (i) s albumom "Beli pakao". Vrlo interesantno. 

Iva Bittova - Bile Inferno (1997)

MI0000407055.jpg?partner=allrovi.com

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, zbrujic said:

Još malo pa 4 godine kasnije... :)

Danas je na II programu radio Beograda bila priča o Ivi Bitovoj. 
Ovom prilikom se i ja upoznah (i) s albumom "Beli pakao". Vrlo interesantno. 

Iva Bittova - Bile Inferno (1997)

MI0000407055.jpg?partner=allrovi.com

+1 Nikad nije kasno;)

Potražiti i obavezno poslušati i George Mraz, Iva Bittova, Emil Viklicky, Laco Tropp - Moravian Gems

 

cover.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...