Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Gledam filmove i serije tako sto ih teleportujem na WD TV Live Hub pa odatle na ogromantan ekran, medjutim, zaboravio sam da na tom hard disku u tom media plejeru imam i muziku koju sam natalozio bogtepitajkad, sad malo listam pa nadjoh

 

71S0FqTR2iL._SL1000_.jpg

 

Divna jedna muzika, sav sam se raspilavio. Malocas sam cak napravio one kolutove od dima puseci 19 cigaru danas. Ne secam sam se kad sam to poslednji put napravio, valjda u trecem srednje... Ahhh, jos jedna cigara i na spavanje. Sutra opet u sedam ujutru u magacin pa u osam na pravljenje laka bez maske i ostalih zastitnih sredstava, kad sam poceo pre dva meseca malo mi je smetalo ali sad sam se navikao, nekad sanjam snove kao spotove Pink Floyda, ali sve u svemu nije lose, kvalitetan lak. Rekose mi da pijem jogurt, pijem po kilo dnevno, za pivo ne rekose nista, tamanim ne smem kazem dnevno. Zasad OK. Malo nekako osecam da mi se lepe cigare na onaj lak ali mozda i haluciniram, don't worry be happy.

Gute Nacht.

Link to comment
Share on other sites

Jedan must have album za ljubitelje gypsy jazza,to mi je treci album u kolekciji i nemam nameru da propustim priliku kad naleti na nekoj berzi.Snimak je brutalan,izvanredan osecaj koncertne atmosfere sa koncerta.Razigrana manekenska ekipa lude mode 70-tih na livadi sa unutrasnjeg dela omota,nisam izdrzao da ne uslikam za ovu priliku  :D

shuckenack.jpg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Srećan ishod nesporazuma, kojeg je, kod mene, napravilo nedeljno gostovanje na beogradskom jazz festu zagrebačkog sastava istog imena, bio je ponovno otkrivanje albuma iz devedesetih čikaškog post-rock, post-kraut sastava. Pre svega njihovog prvenca: 

Cul De Sac - Ecim (1991)

s63i0y.jpg

Razbacano i neuravnoteženo, malo remek-delo. 

Koliko se sećam, ovaj band je svirao u BG bar jednom (i možda još jednom s Damo Suzuki-jem; zaboravih je li baš taj bio otkazan).
Je li ih neko slušao? Držim da su morali biti sjajni uživo. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2007, 3:23:01, Sladjan said:

 

Pokušao sam da editujem tekst zbog naših slova kojih nije bilo pa mi je ostao ovaj post koji ne uspevam da izbrišem.Izvinjavam se.Evo dole nešto što mi se jako sviđa.

Ps. Naša slova se ne nalaze na početnim stranicama ,,Šta se sluša". Da li je to tako i kod vas?

Link to comment
Share on other sites

@Cortina Dampeco

Nova Joanna je vec preporucena na prethodnoj strani:)

@zbrujic

Ja sam se zbunio oko istog benda, ali svejedno sam kasno video najavu, pa nisam ni mogao da dodjem. Iako je najveci problem sto sam uspeo da propustim Supersilent koje bas volim. Jesu, svirali su u Pogonu sa Suzukijem 2003, nisam bio:/

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, treciprogram said:

@Cortina Dampeco

Nova Joanna je vec preporucena na prethodnoj strani:)

@zbrujic

Ja sam se zbunio oko istog benda, ali svejedno sam kasno video najavu, pa nisam ni mogao da dodjem. Iako je najveci problem sto sam uspeo da propustim Supersilent koje bas volim. Jesu, svirali su u Pogonu sa Suzukijem 2003, nisam bio:/

Dugujem izvinjenje, slika se nije ucitala pa nisam video...

Link to comment
Share on other sites

@Cortina Dampeco

Meni je bilo simpaticno zbog istog predloga, interesantan album, nije mi na nivou prethodnih, ali i njih sam zavoleo nakon desetine slusanja.

Poslednjih dana, ovo mi cesto je u usima.. Bas dugo me nije toliko neki album zaokupio.

http://www.freejazzblog.org/2015/09/brotzmann-munster-bern-cubus-records.html

brotz.jpg

Link to comment
Share on other sites

61PgGEsLCwL.jpg

 

Midnite & Desmond Williams - Kayamagan

"It's a rare gem, recorded after ''Unpolished'' and before ''Ras mek Peace''." Nuff said.

Verovatno tri najbolja albuma Midnite, kad sve saberem (ima da se sabira, snimili su jedno 60 komada ali ako se bira tri onda neka budu ovi). Imam drugare i drugarice koji vole reggae ali nikad nisu nešto varili Midnite, nikad mi nije bilo jasno zašto, jesu malo komplikovani ali ajde de. Meditacija, nije to za svakoga, treba malo truda, ali kad kvrcne onda levitacija. Ommmmmmmm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...