Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

 

Slazem se, Bah je veliki majstor i njegova muzika (skoro) uvek ima odredjeni "transcedentni" kvalitet koji ne nalazim kod drugih kompozitora, no ne bih se usudio da ga jedinog rangiram na sam vrh, posto kod mene takva kvalifikacija ne postoji. 

 

Postoje samo oni bez kojih se ne moze, u koje Bah naravno neizostavno spada  :)[/quo

Slazem se sa tobom i Bujom,

Nisi mogao da opises Bacha na bolji nacin,uz pomoc samo jedne reci.No, ja ne samo da se usudjujem,vec ga i rangiram kao neprikosnovenog kompozitora svih vremena.Za mene je on otac,ostali su deca.Tu vise nemam sta dodati,ili oduzeti.

Link to comment
Share on other sites

Pero mi u jednoj drugoj temi pomeri onu ćeliju u mozgu koja je Äuvala podatke o ženi imenom i prezimenom Grace Jones. Ćelija odasla signal susednoj, ova dalje i .. setim se da imam jedan primerak negde u budžaku, i to na disku. TaÄnije, na dva, jer je dupli album

 

51RuqfrgrjL.jpg

 

Grace Jones - Private Life (Compass Point Sessions)

 

Bože, kako dobra muzika!

Link to comment
Share on other sites

Hmm, otkud znam? Kao zbirka pesama na dve ploÄe za nekoga ko voli da ima neÅ¡to od Grace Jones a nije zagriženi ljubitelj? ÄŒini mi se da je ona ipak ime koje zaslužuje reizdanja, možda i greÅ¡im...

 

Ako moze na jednoj ploci, ja imam ovo:

 

R-3318216-1325533589.jpeg.jpg

 

http://www.discogs.com/Grace-Jones-Island-Life/release/3318216

 

Naravno, tu su i Jugotonovi Nightclubbing i Living My Life. :)

Link to comment
Share on other sites

Hmm, otkud znam? Kao zbirka pesama na dve ploÄe za nekoga ko voli da ima neÅ¡to od Grace Jones a nije zagriženi ljubitelj? ÄŒini mi se da je ona ipak ime koje zaslužuje reizdanja, možda i greÅ¡im...

 

Nisam "zagriženi ljubitelj", ali ne držim kompilacije. Još 1968. sam se zarekao: nikad kravata, nikad redovna plata, nikad kompilacija... :)

 

 

Danas na programu (bila je dilema: film ili ploÄa): 

 

The Who et al. - Tommy OST (1975) 

 

f0z22s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zadnjih dana Balašević i Bajaga balade, sećanje na detinjstvo, nostalgija.

Tool diskografija.

Dire Straits - Making Movies

Black Sabbath mešano.

Guns 'n' Roses - Chinese Democracy, drugi put ga sluÅ¡am, razoÄarali su se ljudi od prevelikog oÄekivanja kad je trebalo da izaÄ‘e, ali je sluÅ¡ljiv. Dobro je produciran, i nije uguÅ¡en kompresijom.

Dakle ništa novo, treba mi neki novi rock album koji je za oduševljenje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...