Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ima, tako, momenata kad se oduševite gde se najmanje nadate. Evo jedan današnji primer.

 

Hooker-a volim da slušam, i kao znam, kad ono danas naleteh na jedan album za koji nisam ni znao da postoji, shame on me.

 

post-10102-0-30418100-1417112396_thumb.j

 

John Lee Hooker - Black Rhythm N Blues

 

Vinil greb nekog francuskog izdanja, dupli album. Nema tu nekih "hitova" po kojima je JLH poznat, samo dobra blues svirka sa puno improvizacije. Ja odlepio kad sam Äuo. Vokal i gitara JLH, prate ga

Eto, ko ima gramofon i voli Hooker-a, može da potraži ove ploÄe, ja bi to sigurno uradio.

Link to comment
Share on other sites

Ima, tako, momenata kad se oduševite gde se najmanje nadate. Evo jedan današnji primer.

 

Hooker-a volim da slušam, i kao znam, kad ono danas naleteh na jedan album za koji nisam ni znao da postoji, shame on me.

 

attachicon.gifjlh one bad mf.jpeg

 

John Lee Hooker - Black Rhythm N Blues

 

Vinil greb nekog francuskog izdanja, dupli album. Nema tu nekih "hitova" po kojima je JLH poznat, samo dobra blues svirka sa puno improvizacije. Ja odlepio kad sam Äuo. Vokal i gitara JLH, prate ga

Eto, ko ima gramofon i voli Hooker-a, može da potraži ove ploÄe, ja bi to sigurno uradio.

Ja imam to odavno ali pod pod nazivom "Come on baby'' ovaj sa linka http://www.discogs.com/John-Lee-Hooker-Come-On-Baby/release/3494099,inije dupla.Svirka da se smrznes.

Link to comment
Share on other sites

Dugo sam već, kad je o Bowie-u reÄ, zaglavljen u berlinskoj triologiji.

DanaÅ¡nji Äetvorominutni intermeco (i jedna od najlepÅ¡ih tema osamdesetih) je baÅ¡ prijao. 

 

David Bowie & Pat Metheny Group - This is not America (1985, MAXI)

 

attachicon.gif20141129_210048.jpg

 

 

OdliÄna je to pesma i imam je na 7" singlu, svojevremeno objavljenom i licencno u bivÅ¡oj nam državi.

 

Imaš li formirano mišljenje o Outside, Earthling, ili Heaten?

 

Niti jedan od njih me nije posebno radio, mada moram da kažem da im nikada nisam ni posvetio posebnu pažnju. 

MOV je reizdao te albume na vinilu, a kako se na Outside nalazi jedna od najboljih Bowiejevih pesama ikada, nedavno sam ponovo probao da presluÅ¡am i i dalje mi ne ide.

(Btw, Outside je DB radio sa onim likom što je sistemske zvuke za Windows komponovao na Apple mašini).

 

Pesma:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...