Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Mislim da je hazarder pogodio.

zbrujic1, sta si mislio, da su na albumu hitovi Kolibri-ja? :wink:

Rajko

P.S. Napomena: "Kolibri" je decji hor RTS-a (inace sjajan)... :o

Evo, pronadjoh nesto. Ovo su izgleda bas kirkove reci:

Rip means Rip Van Winkle [or Rest in Peace?]. It’s the way people, even musicians, are. They’re asleep. Rig means like rigor mortis. That’s where a lot of people’s minds are. When they hear me doing things they didn’t think I could do they panic in their minds. They all say, 'Well, I didn’t know this kind of thing could happen.' Actually, I was doing some things like this when I was in Ohio, but I lost work because people didn’t want to hear this kind of thing.

ocigledno, rec je o, van trenutnog licnog i lokalnog konteksta, tesko shvatljivom i neprevodivom imenu. gornje objasnjenje daje blagu predstavu (pre svega - RIG i PANIC [mozda bih mogao i ovako opisati tu muziku]; ono sa RIP mi je u oba slucaja neubedljivo).

@rrapic

nisam mislio. tacno znam sta je na albumu.

ovo sa kolibrijima ti je bas bezveze (skroz nepotrebno). album sam preporucio u najboljoj nameri.

Link to comment
Share on other sites

Jedva nabavio od BalaÅ¡evića - ostat će okrugli trag na mestu Å¡atre, rijeÄi nisu upitne, mene oduÅ¡evljavaju njegovi tekstovi,ali svirka je odliÄna, sve su pjesme ponovno snimljene, Äak su i neki tekstovi malo izmjenjeni , već dobrih 10 -ak dana vrtim ta 2 cd ( ima ih 2 ) i stvarno sam oduÅ¡evljen.

Link to comment
Share on other sites

Jedva nabavio od BalaÅ¡evića - ostat će okrugli trag na mestu Å¡atre, rijeÄi nisu upitne, mene oduÅ¡evljavaju njegovi tekstovi,ali svirka je odliÄna, sve su pjesme ponovno snimljene, Äak su i neki tekstovi malo izmjenjeni , već dobrih 10 -ak dana vrtim ta 2 cd ( ima ih 2 ) i stvarno sam oduÅ¡evljen.

Äole ostao bez inspiracije, pa reciklira i ponovo snima stare dobre stvari? Hm. ÄŒemu?

Link to comment
Share on other sites

Re Mrmot:ovdasnji "vampiri" su za to trazlili 50-55eura!.U Becu,sto svi kazu da je uzasno skup grad,bio 27 eura :D

Uopste me ne cudi da nema prometa po ovdasnjim prodavnicama.. :x

Ko ceka.... :x kupio Orphans u Lisabonu u FNAC-u za 26 eura :x:oops:

Odlican

Link to comment
Share on other sites

Terry Callier - What Color Is Love [1973, MCA]

Dođe vreme kad se uželim ovoga.

Na ovoj briljantnoj ploÄi Terry Callier je spojio Richie Havens-a sa Isaac Hayes-om (a, i Marvin je nekako sve vreme tu). Soul(-folk) dragulj.

Omot zaslužuje veći format nego Å¡to inaÄe koristim :oops:

post-1432-128510501643_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

imam ja od Nine Simoni komplet 3 cd- uzeo u Londonu za 4 funte, poÄeo sam par puta sluÅ¡ati i odustao. Prije par dana odluÄio dati im pravu Å¡ansu i Å¡to viÅ¡e sluÅ¡am sve mi se viÅ¡e sviÄ‘a. Kakav je to glas, ma Äudo je .... a i cd je odliÄno snimljen, ima i nekih live pjesama ....

Link to comment
Share on other sites

imam ja od Nine Simoni komplet 3 cd- uzeo u Londonu za 4 funte, poÄeo sam par puta sluÅ¡ati i odustao. Prije par dana odluÄio dati im pravu Å¡ansu i Å¡to viÅ¡e sluÅ¡am sve mi se viÅ¡e sviÄ‘a. Kakav je to glas, ma Äudo je .... a i cd je odliÄno snimljen, ima i nekih live pjesama ....

Zena je legenda!

Na nekom sajtu sam pronasao dobar opis njenog pevanja:

"Ponekad, njen se glas menja iz mracnog i grubog u mekan i sladak. Ona zastaje, pojacava glas, ponavlja neke delove, sapuce i place. Ponekad klavir, glas i njen pokret deluju kao posebni delovi, a onda ih ona sve spoji u neraskidivu celinu.

Dodajte sve ovo na svojstven nacin na koji se ona obraca publici i videcete zasto je ona jedinstevni umetnik."

(sam sam ovo preveo, tako da recenice nemaju nekog posebnog poetskog oblika :oops: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...