Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

 

Ortak mi se upravo vratio iz Londona gde je imao intenzivan nocni zivot.

Kaze da je APSOLUTNI HIT Curtis Mayfield: Move On Up. Ko bi se toga setio ?

 

 

Kako ko bi se setio, pa izlizao se CD od okretanja :1038:

Curtis, xxbac stari, nema bolje podloge za... :facehearts  Dobro mozda i ima, ali Curtis je prica za sebe! :listen

Odlican izbor! :wave2

Link to comment
Share on other sites

seedsima fale blixa i harvey,bez njih to nije to.album je dobar i tekstualno zanimljiv samo mi nedostaje  njihov  "touch" u svirci seedsa

 

Generalno se slazem, ali mi se svidja to nesto ''novo'' u zvuku. Stvarno cenim kada neko ko ima takvu karijeru iza sebe i dalje moze da uradi nesto dobro i nesto novo ali ne samo u komercijalnom smislu... Znam da to mozda nije ''tough'' kao ''The Mercy Seat''...ali me je odusevila ''atmosfera'' na albumu narocito se to oseca u ''We No Who U R''. Imam utisak kao da je Cave zadrzao sve ono sto je imao u emotivnom smislu ... samo da sada postoji kao neka zrelost, smirenost i neka nota sete i ravnodusnosti u isto vreme (moza je oksimoron) koja ide s tim...

Nadam se da nisam bio previse patetican...

Link to comment
Share on other sites

Kad je Cave u pitanju sve je dobro...

Šalu na stranu, Cave-ova muzika bez obzira iz kog perioda kod mene uvek stvara isto raspoloženje... krajnje sam subjektivan. Covek je saradjivao sa dosta muzicara i po meni je to uvek ispadalo dobro... Cak i kada je u pitanju ona mala smizla Kajli...

Malo je smekÅ¡ao na par poslednjih albuma, (to ne mora da znaÄi da je to loÅ¡e), tako da su meni ova dva albuma Grindeman-a bila osveženje...

Link to comment
Share on other sites

post-10102-0-81352800-1372702323_thumb.j

 

Black Roots - Live Power

 

Legendarni britanski Roots Reggae bend uživo, Å¡ta viÅ¡e Äovek da poželi u prijatno popodne sa kriglom HLADNOG piva na stoÄiću i osveženim skretnicama u drevnim Sony zvuÄnicima iz 81-e :listen . Juuhuuuu :bounce .

Link to comment
Share on other sites

 

Legendarni britanski Roots Reggae bend uživo, Å¡ta viÅ¡e Äovek da poželi u prijatno popodne sa kriglom HLADNOG piva na stoÄiću i osveženim skretnicama u drevnim Sony zvuÄnicima iz 81-e :listen . Juuhuuuu :bounce .

 

Offtopic: Значи да Сони звучници раде добро?!  :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Значи да Сони звучници раде добро?!  :thumbsup2

 

:wave2

 

Offtopic: Stone Zeone, sviraju kao kad su imali pola godine i bili u punoj snazi! Soni im je dao ime a norvežani iz Seas-a drajvere, valjda im to pomaže, ne znam Å¡ta je ali ja bolje zvuÄnike nisam imao. Hvala majstore!

Link to comment
Share on other sites

STAN GETZ-Cafe montmartre

post-16651-0-15786600-1373463354_thumb.j

 

Devet pesama(70 min)  sa albuma "Anniversary","Serenity" i "People time".

Prva dva albuma 1987. uzivo cafe Montmartr,Danska:Stan Getz(tenor saxophone),Kenny Barron(piano),Rufus Reid(double bass),VictorLewis(drums),treci(dupli) isto mesto.1991. Getz and Barron.

 

Snimak jeste uzivo,ali nemam utisak koncerta,muzika me je odvela pravo u cafe(zadimljen),uz pivo uzivam...

 

Sam Getz je rekao za koncert:"Mislio sam da bi ovaj koncert mogao biti moj zadnji,i to mi je dalo osecanje-sada stvarno moram da dam najbolje od sebe.U mojim fantazijama,pevao sam moju labudovu pesmu".

 

Svaka nota odsvirana intimno i osecajno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...