Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Sa zadnjeg Tom Waits trostrukog CD-a "Orphans" koji je tematski podeljen na 3 dela, slusam "Bawlers"..mogao mu je dati i podnaslov "Beautiful maladies No.2"...

:cry:

Pajo,

kakav je Orphans.Ja sam video samo jedan spot na TV a ostatak nisam imao prilike da cujem...

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Re Kuja:iz postovanja prema "maestru",ja sam sve prebacio u originale..

Fanovi nek se raspitaju po knjizarama da li ima/da li ce biti eventualno knjige:

"Tom Waits/Innocent when you dream" by Mac Montandon/2005/.Obuhvata memoare,intervjue iz Rolling Stones,NME,Newsweek,Playboy-a...

Ovo je samo jedan od njegovih bisera iz knjige:

"Iskreno,straha imam od relativno malo stvari.Plasim se,da cu jednog dana,setajuci po Los Angeles-u,pasti kroz neku sahtu,i da ce me,tamo dole,cekati 500 nezaposlenih bossa nova muzicara,i da ce me do smrti terati da sviram 'Girl from Ipanema'.Pokusao sam zakljuciti zivotno osiguranje 'Ipanema',ali nijedno od osiguravajucih drustava nije spremno da snosi rizik "

:cry::cry::o

Link to comment
Share on other sites

Loy Ehrlich, Steve Shehan i Didier Malherbe ili

Hadouk Trio - Utopies

Specijalni gost je truba Jona Hassella u tri pesme...

Francuska izdavacka kuca Naive. Snimak fantastican!

Jazz sa etno prizvukom... Jako, energicno, "duboko"... Dosta "neobicnih" zvukova etno instrumenata...

Preporuka!

post-94-12851049253_thumb.jpg

post-94-128510492592_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana se intezivno sluša Chabrier -ova " Espana " (rapsodija za orkestar ) . Jedna u nizu melodija koje se mogu slušati i u kupatilu i kuhinji i za procenu sistema . Posebno naglašavam ulazak fagota , posle tog predivni zvuk harfe , fanfare . ..... kada orkestar stane više od dve sekunde prostorija u kojoj je snimano polako pada dole .

Kao manu bih naveo da se mora imati "tvrdo srce" ako se hoće koristiti za procenu sistema , poÅ¡to jedna zaista prelepa tema može da vas odvede na pogreÅ¡an zakljuÄak . Recimo može da se ne obrati pažnja na istrumente koji dolaze iz dubine poÅ¡to obratite pažnju kako pojedini instrumenti sviraju osnovnu melodiju .

Lepše od "Espana" su samo Španjolke .

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...zestina je jako relativan pojam...Pa ko je pomenuo Europe?Ono sto Norum radi privatno znacajno se razlikuje od timskog rada sa ostatkom ekipe.Uostalom,ja sam lepo napisao '...ko voli..' Uostalom II :stoti put ponavljam,ukusi se razlikuju i sto se mene tice,slusanje muzike odrazava trenutno raspolozenje,drugim recima,nisam uvek raspolozen za Europe,kao sto nisam ni za jazz ili nesto trece,mada u svemu tome uzivam...Uh,bas dugacko :)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...zestina je jako relativan pojam...Pa ko je pomenuo Europe?Ono sto Norum radi privatno znacajno se razlikuje od timskog rada sa ostatkom ekipe.Uostalom,ja sam lepo napisao '...ko voli..' Uostalom II :stoti put ponavljam,ukusi se razlikuju i sto se mene tice,slusanje muzike odrazava trenutno raspolozenje,drugim recima,nisam uvek raspolozen za Europe,kao sto nisam ni za jazz ili nesto trece,mada u svemu tome uzivam...Uh,bas dugacko :)

no hard feelings. salih se.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...