Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ova ploÄa je, može se reći, udarila temelje power metala i mnogo smo je voleli.

Pojavila se u Bg-u krajem 85-e. NaruÄio je drugar preko one Å¡vajcarske prodavnice kod koje smo u to vreme kupovali ploÄe. NaruÄivanje je iÅ¡lo ovako: iz kataloga izabereÅ¡ ploÄu i napiÅ¡eÅ¡ na papiru njen naziv; potom spakujeÅ¡ u kovertu taj papir i dinare (u to vreme dindža je bio konvertibilan); obavezno maskiraÅ¡ keÅ¡ da u poÅ¡ti ne provale da je u koverti kinta; i onda kovertu Å¡aljeÅ¡ u Å vajcarsku. I ploÄe su uglavnom stizale a potom osmeh sa tvog lica ne bi silazio danima.

I tako drugar naruÄio "Walls of Jericho". I kad mu stigla ploÄa, skupili se kod njega da je presluÅ¡amo (uvek smo pravili te kružoke kad bi trebalo da se presluÅ¡a neka nova ploÄa). Njegova mama nas poslužila sokom od zove i Medenim srcem i onda je ona izaÅ¡la iz sobe a mi pustili ploÄu. I svi se momentalno oduÅ¡evili melodijama, energijom i nekom sveukupnom perfekcijom svirke. Bilo je to neÅ¡to drugaÄije od svega postojećeg, Äudo u rangu "Kill em All" od Metalike. I tako smo nekoliko sati presluÅ¡avali ploÄu, uzbuÄ‘eno diskutovali o novom pravcu metala koji ova ploÄa otkriva, uživali, pili sok od zove i jeli Medeno srce.

Drugar je posle odneo ploÄu kod Vlade Džeta na 202-ku. I Vlada se oduÅ¡evio, a i sluÅ¡aoci 202-ke, pa su mnoge stvari sa ploÄe postale Hit nedelje.

Moram da priznam da sam tih godina uz "How many tears" (stvar koja zatvara WOJ) iks puta plakao. Vrlo emotivno sam doživljavao tu stvar, a posebno bi mi zastala knedla u grlu, ono, pred kraj, kad Kai u refrenu povisi glas za oktavu pevajući: "but before the world turn into the sun, all cruelty and violence on Earth will be dead and gone". Mislim da su u to vreme još jedino neke stvari od Mejdna ("Children of the Damned" i "Hallowed Be Thy Name" pre svega) bile u stanju da me tako kosnu.

Da ne guÅ¡im. Evo, i veÄeras "Walls of Jericho" zvuÄi kul. SluÅ¡am je ovde na ripit i plaÅ¡im se da ću zbog toga da propustim na Foksu "Scent of a Woman" sa Al Paćinom, al Å¡ta da se radi.

halloweenwallsofjericho.jpg

Link to comment
Share on other sites

Videh ploÄu kod Borka, ali mi je 5000 dinara bilo previÅ¡e. Dobra svirka, enivejz.

pet iljada, ali pogledaj koliko izvoÄ‘aÄa: j u l i e d r i s c o l l b r i a n a u g e r & t h e t r i n i t y

nasuprot: k a t e b u s h

sta karete na ovo :D

kaemo da ima tema za kaÄenje tjub klipova :)

Link to comment
Share on other sites

Milt Jackson/Coleman Hawkins - Bean Bags

Upravo narucena nova ploca sa Pinball Wizardovog aktuelnog popusta :xmas

Univerzalno priznat kao Master vibrafona u saradnji sa True Master-om tenor saksofona Hawkinsom u pratnji legendi Tommy Flanagan-a na klaviru i Kenny Burrell-a na gitari i za mene manje poznatima odlicnim bubjarem Connie Kay-em i basistom Eddie Jonesom.Predivno opustajuci album gde se neopterecujucoj atmosferi smenjuju sjajni idividualci sa odlicnim osecajem za meru i medjusobnom razmenom emocija.Jedan od onih albuma posle kojih kazete,za veceras je bilo dosta.Snimak je savrsen uz pomoc nekada specijalno konstruisanog 8 kanalnog Ampex recordera za Atlantik.180g izdanje,jedno od retkih za koje mi nebi bili zao dati vise nego za standardan LP.

Interesantana je jos i prica odakle naziv albumu Bean Bags (prev.Kese sa pasuljem) i omot sa 16 kesa razlicitog pasulja.Coleman je naime u svojoj familiji imao nadimak Bean(pasulj) ,a Milt-a su zvali Bag(kesa)...i tako zavrsismo sa kesama punim pasuljem na ploci.

post-11818-0-08897800-1355996476_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Milt Jackson/Coleman Hawkins - Bean Bags

Upravo narucena nova ploca sa Pinball Wizardovog aktuelnog popusta :xmas

Univerzalno priznat kao Master vibrafona u saradnji sa True Master-om tenor saksofona Hawkinsom u pratnji legendi Tommy Flanagan-a na klaviru i Kenny Burrell-a na gitari i za mene manje poznatima odlicnim bubjarem Connie Kay-em i basistom Eddie Jonesom.Predivno opustajuci album gde se neopterecujucoj atmosferi smenjuju sjajni idividualci sa odlicnim osecajem za meru i medjusobnom razmenom emocija.Jedan od onih albuma posle kojih kazete,za veceras je bilo dosta.Snimak je savrsen uz pomoc nekada specijalno konstruisanog 8 kanalnog Ampex recordera za Atlantik.180g izdanje,jedno od retkih za koje mi nebi bili zao dati vise nego za standardan LP.

Interesantana je jos i prica odakle naziv albumu Bean Bags (prev.Kese sa pasuljem) i omot sa 16 kesa razlicitog pasulja.Coleman je naime u svojoj familiji imao nadimak Bean(pasulj) ,a Milt-a su zvali Bag(kesa)...i tako zavrsismo sa kesama punim pasuljem na ploci.

post-11818-0-08897800-1355996476_thumb.j

ViÅ¡e puta reÄeno i nije na odmet da se ponovi.

AtlanticJazz: pored 180g reizdanja (najnovijih!), postoje i 'obiÄna', koja su jeftinija i koja su savrÅ¡ena. JoÅ¡ nisam naleteo na loÅ¡e reizdanje za Atlantic upropašćeno neadekvatnim (obiÄno digitalnim) remasterom.

Ovim ne dovodim u sumnju kvalitet 180g (naprotiv!), već samo dajem napomenu da se može jeftinije proći kada postoji izbor.

Dalje, Atlantic Jazz izdanja u Srbiji najjeftinija su u Gooda shopu - sa poÅ¡tarinom ukljuÄenom u cenu jeftinija od bilo koje maloprodaje u Srbiji, a cena je takva da se praktiÄno ne isplati dovlaÄiti iz inostranstva.

Oni koji kupuju cd-ove bi takođe već morali da znaju da se i na sajtu (Gooda shop) i u maloprodaji Atlantic Jazz već izvesno vreme prodaje po sniženim cenama.

Gooda Shop ima i još nešto malo vinila (van Atlantic Jazz ponude). Vrlo malo sve u svemu: http://www.gooda.rs/...ist&category=35

Link to comment
Share on other sites

Dalje, Atlantic Jazz izdanja u Srbiji najjeftinija su u Gooda shopu - sa poÅ¡tarinom ukljuÄenom u cenu jeftinija od bilo koje maloprodaje u Srbiji, a cena je takva da se praktiÄno ne isplati dovlaÄiti iz inostranstva.

Ova ploca je kod fliperasa inace na popustu bila samo 1550din ,pozur'te ako ima jos!

http://www.gooda.rs/...egory=35&page=4

Link to comment
Share on other sites

Ne deluje mi da je 180g. izdanje nema bar onu nalepnicu gde to pise ,ako i jeste izes 150din.Hvala svakako na linku,dobre su cene- mislim da sam i Doorse nesto vise platio,ali nije bilo postarine jer je u lokalu(knjizara Serendipiti,spens).Malo je nesto ploca kod ''gude'' ,godilo bi da su naslovi sa CD-a na vinilu,ima svasta dobro.

Link to comment
Share on other sites

Uvek kad pustim "Let there be rock" Å¡okiram se kako ta ploÄa moćno zvuÄi i koliko je svirka nakrcana strašću. Album za koji imaÅ¡ utisak da je snimljen u jednom tejku, bez pauza, u nekom kao transu.

InaÄe, u pitanju je Suzy licenca. Sećam se kako sam je nabacio. Bio sam 5. ili 6. osnovne, i tetka (tada mlada cica) je pravila neku sedeljku na gajbi, pa me poslala da trknem do "Elektrotehne" u Knez Mihajlovoj da kupim neku ploÄu, a ja se vratio noseći "Let there be rock" (u to vreme sam otkidao na "If you want blood...", pa je LTBR bio logiÄan izbor). Tetka je bila super lik pa je LTBR iÅ¡ao dobar deo sedeljke na ripit, a posle me pustila da ponesem ploÄu kući. I evo, 30+ godina kasnije ta ploÄa me i dalje obara. Sve u svemu, album za ceo život, kao "The number of the beast" od Mejdna, ili "Happy time" od Roja Eldridža.

ac-dc-let-there-be-rock.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=jBppaKdQKJ0

Link to comment
Share on other sites

+1. "Overdose" je mrak stvar. Nažalost, klip koji sam gore postavio je noćas sklonjen sa Jutjuba. Nadam se da ovaj dole neće doživeti istu sudbinu.

Nadam se da ćeÅ¡ uspeti da prodaÅ¡ te diskove. U principu, AC/DC (a i svaki drugi rok) bi trebalo sluÅ¡ati sa ploÄa, posebno jer su albumi od AC/DC jeftini i lako nabavljivi. Ako si u prilici, posluÅ¡aj LTBR na ploÄi. Ubija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...