Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Vinili iz podruma. Prvo je na NP išao "Pakleni trio", sada ide "Kraljica smrti".

Predobra svirka za ex-yu standarde.

Usudio bih se da kažem da je "Kraljica smrti" najbolja metal ex-yu ploÄa.

Moj favorit je, ipak "Pakleni trio". Ih koja "ludnica" je to bila. I koncerti su im bili nezaboravni. Ja sam se opasno palio na takvu svirku. :thumbsup2:cheers:bounce

Link to comment
Share on other sites

@Preddrag: :cheers Ako imaÅ¡ ploÄu, presluÅ¡aj A stranu "Kraljice smrti". Meni to i danas vitalno i dobro zvuÄi, i jede za doruÄak masu engleskih hm izdanja iz tog vremena.

P.S. Jedna od stvari koja me najviše zabavlja kod Gordija su Zlatkovi tekstovi ;)

NP:

Vinil sa kumovog tavana.

Ima padova, ali i sjajnih momenata. Sve u svemu, vrlo pristojno prašenje za jednu pop mašinu.

FRONT.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=HevLoj9q-FI

Link to comment
Share on other sites

Robert Randolph je jedan od onih muziÄara kojeg uvek prepoznajete (kao, na primer, Medeski, ili Laswell) u numeri koju prvi put Äujete.

/Hm..., nameće se potreba da još jednom pomenemo http://www.allmusic....rd-mw0000010634 /

Osim toga, reÄ je o muziÄaru koji je doneo kakvu-takvu (desperately needed) promenu u blues, na moderan naÄin ga fuzioniÅ¡ući s prirodnim "saveznicima" (gospel, soul, pa i rock).

Istina (bar meni) toga bude previÅ¡e kad presluÅ¡avam cele albume, ali fragmentalno ume da bljesne, posebno u dugaÄkim numerama.

Na primer u ovoj nenametljivoj saradnji s Doyle Bramhall-om (album: We Walk This Road iz 2010.):

Link to comment
Share on other sites

Ma nemojte, ko boga vas molim....tema se zove "sta se slusa" pa sta je lose u tome da neko preko youtube klipa odmah prikaze o cemu se radi. Sigurno je bolje od fotke omota albuma.... ja sam za klipove uz nekoliko osnovnih reci, sto ogranicavati u kalupe....

Sta se slusa? E pa ovo:

Link to comment
Share on other sites

Ma nemojte, ko boga vas molim....tema se zove "sta se slusa" pa sta je lose u tome da neko preko youtube klipa odmah prikaze o cemu se radi. Sigurno je bolje od fotke omota albuma.... ja sam za klipove uz nekoliko osnovnih reci, sto ogranicavati u kalupe....

ÄŒangrizavac speaking :)

- Imam prastari komp za internet, XP na Sempronu 2200. Kada uÄ‘em na stranicu sa deset ili viÅ¡e Youtube klipova, komp mi upadne u komu i treba mu par minuta da uÄita stranicu, i joÅ¡ toliko da je zatvori.

- Iza leÄ‘a mi se vrti gramofon, cevaÅ¡ nema daljinski, i nikada, ali zaista nikada nisam ustao da prekinem ploÄu da bih stisnuo crveni trouglić i sluÅ¡ao neÄiji "predlog". Osim kada predlažu Trotter, PeroD, Pecass ili neko u Äiji ukus imam apsolutno poverenje.

- Da se ne bih bez razloga živcirao na ovoj temi, prestajem da je pratim. Ako se neko odvaži i napiše neki lep i inspirativan prikaz, molim obavestite me :wave2

Link to comment
Share on other sites

ÄŒangrizavac speaking :)

- Imam prastari komp za internet, XP na Sempronu 2200. Kada uÄ‘em na stranicu sa deset ili viÅ¡e Youtube klipova, komp mi upadne u komu i treba mu par minuta da uÄita stranicu, i joÅ¡ toliko da je zatvori.

- Iza leÄ‘a mi se vrti gramofon, cevaÅ¡ nema daljinski, i nikada, ali zaista nikada nisam ustao da prekinem ploÄu da bih stisnuo crveni trouglić i sluÅ¡ao neÄiji "predlog". Osim kada predlažu Trotter, PeroD, Pecass ili neko u Äiji ukus imam apsolutno poverenje.

- Da se ne bih bez razloga živcirao na ovoj temi, prestajem da je pratim. Ako se neko odvaži i napiše neki lep i inspirativan prikaz, molim obavestite me :wave2

+1,rijetko pustam youtube "predloge".

Link to comment
Share on other sites

ÄŒangrizavac speaking :)

- Imam prastari komp za internet, XP na Sempronu 2200. Kada uÄ‘em na stranicu sa deset ili viÅ¡e Youtube klipova, komp mi upadne u komu i treba mu par minuta da uÄita stranicu, i joÅ¡ toliko da je zatvori.

- Iza leÄ‘a mi se vrti gramofon, cevaÅ¡ nema daljinski, i nikada, ali zaista nikada nisam ustao da prekinem ploÄu da bih stisnuo crveni trouglić i sluÅ¡ao neÄiji "predlog". Osim kada predlažu Trotter, PeroD, Pecass ili neko u Äiji ukus imam apsolutno poverenje.

- Da se ne bih bez razloga živcirao na ovoj temi, prestajem da je pratim. Ako se neko odvaži i napiše neki lep i inspirativan prikaz, molim obavestite me :wave2

-1

Potpuno te razumem, ni ja ne pustam svacije predloge. Ali ovo sto si ti naveo kao argument, mi izgleda vise kao tvoj tehnicki problem koji bi trebalo da resis ako cesto izlazis na internet. I dalje ne vidim problem u tome da se u ovoj temi postavljaju klipovi. NHF!! :listen

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno mislim da je nebuloza velika raspravljati ovde o tome da li neko obesi video uz album.Meni je muzika najbitnija bez obzira da li bio nalepljen samo album ili i video.Zaista je plitkoumno o tome diskutovati.Svako dobro svima...Poz.

Upravo tako...koji je format ili veza prikazan u postu manje je bitno.Cinjenica je da postoje i druge teme u kojima se prikazuje ili preporucuje sta je po nekome zanimljivo ili sta je ko pazario, ali mislim da netreba ici u sitna crevca.post-13207-0-44506900-1355936239.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...