Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Prethodnih dana sam intenzivno sluÅ¡ao Funk, al’ ovaj vikend iskljuÄivo rock - da se ne otuÄ‘im od svojih korena ;-). Ko je roker? Ovo je roker! Naravno, najbolje je odsvirano u tandemu sa Gary Duncan - om na albumu:

post-11888-0-71667500-1352658235_thumb.j

,ali na ovom koncertu se može i videti kako nastaju neki Äudnovati zvuci:

http://youtu.be/j31JAb0JhDs

Svirao je on ovako joÅ¡ na snimcima iz ’66 –te, dve godine pre izdavanja prvog albuma Q.M.S. Na žalost, kasnije su rock muziÄari, umesto da prethodno nauÄe da sviraju, sve viže težili da najpre snime album. SviraÄko umeće su ostavljali za kasnije. Veliki John Cipollina!

Link to comment
Share on other sites

E ovako nesto bih voleo da cujem u nekoj rupcagi, svi besni, energija, svirka melje, puritanci stop, .......

Hah! Potpuno nevezano prokomentarisah nešto veoma slično malopre - kako bih baš voleo da mogu da prisustvujem ovakvoj svirci, u sitne sate, u nekoj zadimljenoj hole in the wall u, recimo, Nju Orleansu, dok se ispred mene lagano znoji krigla...

u1023_11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Punk, Post punk, New wave...Mislim da je mnogim grupama pogled bio uprt najviše prema - TELEVISION.

Ako ćemo iskreno, gitaristiÄki tandem Verlaine – Lloyd nije imao Äega da se postidi ni pred najÄuvenijim rock veteranima, naprotiv. Za većinu punk muziÄara, po sviraÄkom umeću oni su bili potpuno nedostižni. Na žalost, jer je bilo mnogo grupa sa dobrim idejama, ali sa nedovoljno muziÄke veÅ¡tine da se te ideje na pravi naÄin prezentuju publici.

Uh, primećujem da sam ovih dana skroz u gitaristiÄkom fazonu. Samo neka potraje... ;-)

post-11888-0-58066200-1352704113_thumb.jpost-11888-0-55994300-1352704154_thumb.j

http://youtu.be/6sCQ0hEYhZE

Hm, kao i u prethodnom postu, opet zvuk kasni za slikom... da li je to samo kod mene ili...?

Link to comment
Share on other sites

Delic atmosfere sa poslednjeg albuma Hiromi Uehare - MOVE ;)

Hiromi. Puter kifla :)

A baja sto svira bas se vika Anthony Jackson i izmedju ostalog je poznat po tome sto je bas sa 6 zica njegov patent. Sajmona Filipsa i ne treba puno predstavljati. :)

Ovaj koncert sto ga okacio GFX nema jos nigde da se skine, ali ima ista ekipa na koncertu koji ce te guglati kao: Hiromi Trio - San Javier (2011)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je mnogim grupama pogled bio uprt najviše prema - TELEVISION.

Respect za TV i Marquee Moon, ali i za kolegu Aeroplana, sa Äijim predlozima i komentarima ne prestajem da se slažem! Quicksilver, Moby Grape, Country Joe, Prunes, Love, Gram, Elevators, Spooky, Spirit, Budgie... i desetine drugih perfektnih preporuka :thumbsup2 Svaka Äast na posvećenosti! :cheers

Link to comment
Share on other sites

@Chowek

Hvala, sad bar znam kuda dalje. Moguće da sam pokupio neki virus. Kad god pokuÅ¡am da skinem neÅ¡to nelegalno, pc mi oboli. Ne vredi, tolike godine, nikad mi niÅ¡ta nije palo s nebam a ja nikako da nauÄim...

@Miloš

Nije Äudo, odrastao sam na starom rock-u. Koliko sam sluÅ¡ao, trebalo bi mnogo viÅ¡e da znam, promiÅ¡ljam... al’ dobro je i ovako. Najvažnije da sam zadržao ljubav prema toj muzici.

Ono što mi je promaklo, tu si ti, mrmot the great, peroderformero, ras, ozzy, nezaobilazni bujodrag (daleko mi je Bg, al' moram da odem uskoro da odgledam koncert njegovog ganga), dvojica šifrovanih (paja959 - pera459), neki koje, na žalost, više ne viđam na forumu (beatgoason npr.)....

Ukratko, Å¡to se tiÄe muzike, forumaÅ¡i su za mene veoma inspirativni. Ono, drugo ureÄ‘aji i sliÄno, tu viÄ‘am mnogo trgovaÄkih trikova, sujetnih prepucavanja i sliÄnih degutantnih stvari, a malo iskrenih, poÅ¡tenih saveta. Ali ne bih o tome. Ovo je mesto za upoznavanje kvalitetne muzike i razmenu iskustava sa ljudima dobrog muziÄkog ukusa.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hiromi. Puter kifla :)

A baja sto svira bas se vika Anthony Jackson i izmedju ostalog je poznat po tome sto je bas sa 6 zica njegov patent. Sajmona Filipsa i ne treba puno predstavljati. :)

Ovaj koncert sto ga okacio GFX nema jos nigde da se skine, ali ima ista ekipa na koncertu koji ce te guglati kao: Hiromi Trio - San Javier (2011)

Heh, ne verujem da je Anthony Jackson patentirao bass sa 6 žica obzirom da je Fender imao Bass VI joÅ¡ '61-e godine. Ipak, svaka Äast na svirci. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Punk, Post punk, New wave...Mislim da je mnogim grupama pogled bio uprt najviše prema - TELEVISION.

Ako ćemo iskreno, gitaristiÄki tandem Verlaine – Lloyd nije imao Äega da se postidi ni pred najÄuvenijim rock veteranima, naprotiv. Za većinu punk muziÄara, po sviraÄkom umeću oni su bili potpuno nedostižni. Na žalost, jer je bilo mnogo grupa sa dobrim idejama, ali sa nedovoljno muziÄke veÅ¡tine da se te ideje na pravi naÄin prezentuju publici.

Uh, primećujem da sam ovih dana skroz u gitaristiÄkom fazonu. Samo neka potraje... ;-)

post-11888-0-58066200-1352704113_thumb.jpost-11888-0-55994300-1352704154_thumb.j

http://youtu.be/6sCQ0hEYhZE

Hm, kao i u prethodnom postu, opet zvuk kasni za slikom... da li je to samo kod mene ili...?

Pozdrav dragi prijatelju! Moram da te pohvalim za ovaj izbor i zaokret ka americkoj sceni ali malo drugacije orijentacije nego sto ti obicno preferiras. Verlaine je poceo jos kao skolarac sa Ritchardom Hellom, ali ubrzo posle odlaska u New York su se raskantali sto i nije bilo cudno, posto su i jedan i drugi osecali da imaju sta da kazu ali na razlicite nacine. Zajedno su snimili ovo:

Television su bili deo NY scene ranih sedamdesetih zajedno sa Blondie, Ramones, Talking Heads, Patty Smith Group....sa ovom poslednjom smo mogli da ga vidimo i cujemo na Exitu. Covece sav sam se najezio kada sam prvo cuo poznate rifove, a onda nakon nekog vremena prebiruci po glavi koga u stvari slusam i gledam, mi je jurnula krv u glavu.....ali, Exit bi trebalo predati estradi, da ne s..em sada vie o tome, ali ljut sam, jako....

Meni licno, je Adventure nekako drazi, prisniji, emotivniji. Mozda je to i zbog produkcije koja je definitivno meksa nego na MM, Verlaineov sjetni vokal, pa prateci vokali, klavijature koje daju tu toplinu. I sam si postavio clip sa "Foxhole", a Milos sa "The Fire", obe sa Adventure.

A tvoja...

Ako ćemo iskreno, gitaristiÄki tandem Verlaine – Lloyd nije imao Äega da se postidi ni pred najÄuvenijim rock veteranima, naprotiv.

...i nije tako neocekivana, Mozda ne znas i mozda si taj osecaj iscupao iz malog mozga, ali veliki uticaj na Verlainea su imali John Cipollina i Jerry Garcia. Ako ne znas koji su ti ljudi, reci pa cu da ti objasnim... ;-):lol:

Njihova nejaka diskografija sa dva studijski snimljena albuma, remek dela iz 1977. i 1978. je pojacana manje poznatim, ali ne manje vrednim albumom "Television" snimljenim 1992. Najtoplije preporuke, a evo jednog klipa;

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Heh, ne verujem da je Anthony Jackson patentirao bass sa 6 žica obzirom da je Fender imao Bass VI joÅ¡ '61-e godine. Ipak, svaka Äast na svirci. :thumbsup2

Eh, sad treba da guglam :)

Jackson initially invented what has now caught on as the “six-string bassâ€, - a bass guitar tuned B-E-A-D-G-C. His idea, which he called the contrabass guitar, precedes any modern standard six-string bass by at least twenty years.[citation needed]

Jackson said that the idea for adding more strings to what was previously the “Fender bass†came from a limited range and frustration with the decreased sonority and loss of upper range of de-tuned strings. When asked what he thought of criticism of the six-string bass, Jackson replied:

“Why is four [strings] the standard and not six? As the lowest-pitched member of the guitar family, the instrument should have had six strings from the beginning. The only reason it had four was because Leo Fender was thinking in application terms of an upright bass, but he built it along guitar lines because that was his training. The logical conception for the bass guitar encompasses six strings.â€

Though Jackson came up with the idea some years previously and, in 1974, first approached various luthiers about the construction of his idea, he began playing the six-string bass exclusively in 1981. Carl Thompson built the first six-string for Jackson in 1975 (an instrument currently owned by Les Claypool of Primus), but he later switched to basses built by Vinnie Fodera and Joey Lauricella.

Mislim, guglam ja i za ovaj Fender iz 1961 ... ali evo to sad prvi put cujem. A Anthony mi je poznat oooodavno, i znam ga bas po ovome. Rekao bih, poznatiji je :)

PS

Bice da je kvaka u ovome

It departed from the concept of the Fender Precision Bass not only in having six strings, but also in having a shorter scale and thinner strings.

Sorry za Off topic ;)

Link to comment
Share on other sites

Mali album za ujutru, posle ustajanja. Da ne angažuje puno sive ćelije i bude prisutan u pozadini dok pijemo prvu kafu i Äituckamo forum polako dolazeći sebi. Generalno, zvuÄi konfekcijski (ima onih klajdermanovskih pasaža na klaviru i sumnjivih gitarskih/violinskih aranžmana) uz poneki posebno izražen wtf? momenat. Realno, bio bi me blam da neku stvar sa ovog albuma Å¡erujem na Fejsu. Ali ok, lik koji je pravio ovaj album potroÅ¡io je, pretpostavljam, grdno vreme kuckajući sve to na svom kućnom sintisajzeru, tako da... :thumbsup2 za trud.

2936937824-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Mrmot

Sve ću ovo natenane da iÅ¡Äitam, a verovatno neÅ¡to od toga i da usvojim, ali sada žurim na put, biću do veÄeras van domaÅ¡aja kompa.Ti bar znaÅ¡ moje tajne staze ;-) .

Ono za uticaj Cipolline i Garcie nisam znao, mada sam osetio bliskost u zvuku, zato sam se posle slušanja QMS zadržao na Television, osvežio utiske iz prošlosti. Onda su naišli postovi u vezi Talking Heads i sl. pa sam se nadovezao.

I meni je Adventure prijatniji. Tek da znaš.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Mrmot

Sve ću ovo natenane da iÅ¡Äitam, a verovatno neÅ¡to od toga i da usvojim, ali sada žurim na put, biću do veÄeras van domaÅ¡aja kompa.Ti bar znaÅ¡ moje tajne staze ;-) .

Ono za uticaj Cipolline i Garcie nisam znao, mada sam osetio bliskost u zvuku, zato sam se posle slušanja QMS zadržao na Television, osvežio utiske iz prošlosti. Onda su naišli postovi u vezi Talking Heads i sl. pa sam se nadovezao.

I meni je Adventure prijatniji. Tek da znaš.

:wave2

He, znao sam da postoji neka studija u svemu ovome. A ja sada idem da stavim QMS ;-) i to njihov prvenac. Uzivaj u prirodi!

Evo ovo danas posle Televisiona:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...