Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Bujodraže, postao si moj muziÄki guru. Onaj album Stormcock je remek-delo, nije mi jasno kako me je zaobiÅ¡ao sve ove godine. BaÅ¡ me zanima Å¡ta je Leaf Hound...

PrangijaÄina u maniru Led Zeppelin, s mrvicom Cactus zvuka.PriliÄno dobra svirka, i mene Äudi da nisu ostavili dubljeg traga.Glavni u bendu je bio pevaÄ Peter French, koji se kasnije i pridružio Cactus-u.Kažu da je ploÄa bila nevidjeno skupa medj' zaludjenim kolekcionarima.Ja sam svojevremeno naleteo na sveže reizdanje kod Borka - album sa takvim imenom nisam mogao propustiti.

Stormcock je ipak i druga svirka i sasvim druga, viša, liga.

Link to comment
Share on other sites

Sto mu gromova! Pretpostavljam da je ovo CD, nisam cuo da je izaslo na vinilu. Moze li kratak komentar, da li podseca na The Field ili na Monolake?

izdanje je za BineMusic, na CDu, nisam stigao da ga prostudiram, ali do sada je i previshe dub za moj ukus. Shto se tiche slichnosti, The field skoro da i ne mozhe da se poredi s ovim, totalno druga sfera (ako mislimo na isti the field, Axel Willner).. mnogo vishe tech-ish, dok je Monolake mnogo hladniji, ambient-orientated. Skoro sam siguran da bi mnogo slichnosti nashao na izdanjima Echocord-a ili nekih stvari Deepchord-a.

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je jedan od omiljenih diskova,kad mi ga je drugar snimio i kad sam prvi put slušao, nisam bio nešto oduševljen,medjutim svaki sledeći put sve više i više mi se svidjao.Svirka je fenomenalna, to je

Marc Cohn-the rainy season, zaista prelepo,imao sam neke svoje omiljene pesme na njemu ali sad sve su mi dobre, nema loše!

Topla preporuka!

post-27640-0-63748800-1325439291_thumb.j

post-27640-0-09036400-1325439444_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

NeoÄekivana donacija od komÅ¡ije - dva butlega u top stanju:

IMG_4071.jpg

Pink Floyd – The Early Tours '70-'71

Space Records (9) – FET 771

Format: Vinyl, LP, Unofficial Release

Released: 1972

A1 - Careful With That Axe, Eugene - 11:30

A2 - Cymbaline - 10:20

A3 - Embryo - 6:40

B1 - Set The Controls For The Heart Of The Sun - 11:07

B2 - A Saucerful Of Secrets - 19:12

Pink Floyd - Live In Montreux - Echo Valley

Label: Not On Label

Format: Vinyl, LP, Unofficial Release

Released: 1972

A1 - Echoes

B1 - One Of These Days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...