Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Caetano Veloso - Prenda Minha

Caetano_Veloso_comp_Armandinho_and_Faus-_3.jpg

O, deformero, bravo!

Retko se na ovom mestu sreće ime jednog od velikh interpretatora (pa i autora) popularne muzike.

Ne znam ovaj album, a i ko bi ih sve znao - Äovek ih je snimio verovatno viÅ¡e i od Stonesa i redovno i dalje snima.

Link to comment
Share on other sites

51Y4h9JQaEL._SS400_.jpg

514XfbIqyML._SS400_.jpg

Sećate li se Äuvene kompozicije "ToÄovi"... disc 1/track 3 :facehearts :facehearts :facehearts :facehearts :facehearts ???

Ceo ovaj (dupli) CD je odliÄan - prava muzika za opuÅ¡tanje. :hdphones

"ToÄkove" su snimili String-a-longs '61. i stigli do 3. mesta u USA i 12. u UK. Billy Vaughn je stvar skinuo iste godine, stigao je do 28. mesta u USA, i 1. mesta u NemaÄkoj. Zanimljivo da je Vaughn bio mnogo popularniji u NemaÄkoj, koja je imala i jednoh Berta Kaempferta. Ovaj dupli CD je isto izvanredan:

post-10074-0-86755100-1291590261_thumb.j

http://www.youtube.com/watch?v=maRHBwtY1Qo

Link to comment
Share on other sites

O, deformero, bravo!

Retko se na ovom mestu sreće ime jednog od velikh interpretatora (pa i autora) popularne muzike.

Ne znam ovaj album, a i ko bi ih sve znao - Äovek ih je snimio verovatno viÅ¡e i od Stonesa i redovno i dalje snima.

Josh jedan od desetak live albuma,naravno sjajno produciran,i muzichki savrshen.Ovaj je snimljen 1998.,a zaista vishe ne znam da li je Caetano bolji na koncertima,ili u studijskom izdanju.Ne moram ni da pominjem da su svi live albumi potpuno razlichiti,chak i kad su na repertoaru iste pesme. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Htedoh da vam ne remetim ovu lepu temu :rolleyes: , ali moram da preporucim ovaj svezi album Malenka poljsko ukrajinskog tria DagaDana http://dagadana.pl/.

Mesavina vokalnog jazza dve pevacice Dage i Dane :wink: sa odlicnom atmosferom koju cine klavir, kontrabas i prateca elektronika.

Iako ima te moderne elektronike od koje se inace sklanjam (tj. sklanjao sam se do sada), prelepi glasovi su me prilicno inenadili senzualnoscu i sinergijom na ovom albumu. Sve sa merom, po mom misljenju. Cak i provlacenje poljskog folka.

Preporuka.

dagadana.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...