Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Humanmenageriecockneyrebel.jpg

Kako me je ta pesma pomeretila, svojevremeno!

Bila je na dobrom starom Trećem Kanalu neka emisija gde su puÅ¡tali delove koncerata raznih bendova.Snimio sam Sebastian-a da bih mogao da ga, kao pravi narkoman, puÅ¡tam kad matorci nisu tu (u njihovoj sobi je bio VHS) samo da bih osetio trnce i onaj "najež" u rukama i vratu.Bio sam oduÅ¡evljen kad sam kupio ploÄu, medjutim, ostatak albuma me je razoÄarao.No, nema veze, i jedna pesma je dovoljna.

SliÄno je bilo i sa

WATSOSCover.jpg

Omakla im se jedna sjajna pesma.Pa dobro, meni dovoljno. :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Fairport Convention – ,,What We Did On Our Holiday '' (1969). SluÅ¡ano danas, posle podne. Vrlo, vrlo melodiÄno. Prva ploÄa koju sam kupio directly from UK...1977. Pojma nisam imao ko su. Razgledajući katalog, svideo mi se omot, a i naslov mi je bio aktuelan, zavrÅ¡avao mi se raspust... :klanjanje

Mad River - ,,Mad River’’(1968). Grupa iz ,,predgraÄ‘a’’ San Francisca (Berkeley ). Uh, ovo je, hm, mraÄno. ViÅ¡e puta sam hteo da ih se otarasim, ali već sam postao West Coast freak. SluÅ¡ano do maloÄas. OÄekujem teÅ¡ke snove, ali ne marim, bar ću ih se sećati. 8)

post-4934-128511099838_thumb.jpg

post-4934-128511099846_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@pekka68

Znam ljude koji se od jednog albuma ne odvajaju nedeljama. Posle se povremeno vraćaju da osveže sećanje, pri Äemu obiÄno otkriju neÅ¡to Å¡to im je u prethodnom sluÅ¡anju promaklo, i takvi albumi i grupe postaju njihovi favoriti za ceo život. Nije loÅ¡ ni ovakav pristup muzici. :heat

E tu si u pravu, kod mene licno: Joan Armatrading, prvi album; Pink Floyd - Dark Side of the Moon; Ian Dury - New Boots and Paintes; Dire Straits - Brother in Arms...i jos ih ima, sve sam prvi put kupio kao LP-e i preslusavao danima. I dan danas ih slusam. To ti je kao s filmovima - Deer Hunter sam gledao 7-8 puta a od novijih - No Land for Old man (Cohen brothers).

Ko nije slusao Joan Armatrading, nek nabavi (skine s neta) neki album (Joan Armatrading, Me myself I, Show Some Emotions...), nece se pokajati.

Uzivajte :)

Link to comment
Share on other sites

Bila je na dobrom starom Trećem Kanalu neka emisija gde su puÅ¡tali delove koncerata raznih bendova.Snimio sam Sebastian-a da bih mogao da ga, kao pravi narkoman, puÅ¡tam kad matorci nisu tu (u njihovoj sobi je bio VHS) samo da bih osetio trnce i onaj "najež" u rukama i vratu.Bio sam oduÅ¡evljen kad sam kupio ploÄu, medjutim, ostatak albuma me je razoÄarao.No, nema veze, i jedna pesma je dovoljna.

:) Ista priÄa, emisija Love You Live - vodila prvo Ivana Zarić (tada joÅ¡ neudata), posle Nikola SuvoÄarov. Probaj sa drugim albumom ''The Psychomodo'', manje Å¡minke i daleko mraÄnija atmosfera. Meni su doduÅ¡e oba sjajna.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, Love You Live.Psychomodo je kud i kamo bolji album, al' Sebastian me je Å¡okirao, do tada nisam Äuo niÅ¡ta sliÄno.U to vreme, neki Å¡esti osnovne, mogao sam sluÅ¡ati ploÄe i VHS samo kad matorci nisu kod kuće, pa je sve to poprimilo oblike malog rituala, puÅ¡tanje ploÄa (i video kaseta), magija i misterija- osećam neÅ¡to a ne znam Å¡ta s tim da radim, osim da zelim joÅ¡.Kasnije sam se bolje snalazio, ali, tad joÅ¡ nisam znao da sam na stazi bez povratka. :)

Link to comment
Share on other sites

Steve Harley je bio i ostao jedan od najvise postovanih pevaca . Pevao je takodje i na ranim albumima Alan Parsons Projecta . Sto se tice perioda dok je bio u Cockney Rebel , imam njihov koncert na dvd-u u nekom omanjem klubu i tu peva strasno Steve H.

Link to comment
Share on other sites

U to vreme, neki Å¡esti osnovne, mogao sam sluÅ¡ati ploÄe i VHS samo kad matorci nisu kod kuće, pa je sve to poprimilo oblike malog rituala, puÅ¡tanje ploÄa (i video kaseta), magija i misterija- osećam neÅ¡to a ne znam Å¡ta s tim da radim, osim da zelim joÅ¡.Kasnije sam se bolje snalazio, ali, tad joÅ¡ nisam znao da sam na stazi bez povratka. :heat

Haha, tako se kreće na XXX stazu bez povratka... OdliÄan opis. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...