Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Sunce, izgleda, ne haje za nas i naÅ¡e SUP-ove.Zato sam veÄeras sluÅ¡ao MeÅ¡oviti hor Pomlad, iz Slovenije, u Katedrali Blažene Djevice Marije.ÄŒak sam,nakratko, Äuo i prave orgulje!Sve to me je, izgleda, inspirisalo da složim ovu, neuobiÄajenu, plejlistu:

Vinil, je l' te,

Jethro-Tull-Minstrel-Gallery-Album.jpg

Jethro_Tull_-_A.jpg

JethroTull-Broadsword.jpg

Stormwatch_%28album_cover%29.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam listu za ovaj vikend prilagodio vremenskim prilikama, pa ona izgleda ovako:

1. Joe Henderson - "Lush Life" (upravo se vrti u CD player-u)

2. Eddie Henderson - "Dark Shadows"

3. Henk Jones, Dave Holland, Billy Higgins - "The Oracle"

4. Roy Hargrove - "Nothing Serious"

5. George Cables - "Looking For The Light"

6. Don Braden - "Brighter Days" (zeljno ih ocekujemo, kako u bukvalnom, tako i u prenesenom znacenju) :thumbsup2

7. Baster Williams - "Griot Liberte"

8. Charlie Haden - "Quartet West"

9. Mulgrew Miller - "Hand in Hand"

10. McCoy Tyner - "Quartet"

Dopuna liste (ne play): Gospodja tasta pravila pletenice od slatkog testa sa suvim grozdjem, pa ih pasem uz crveno, polusuvo vino . . . :screwy

Link to comment
Share on other sites

Bujodrag, jasno mi je da ti veoma voliÅ¡ muziku, poznajeÅ¡ razliÄite muziÄke žanrove, i nisi previÅ¡e strog u ocenjivanju :heat . Recimo, Jethro Tull je znaÄajan band sa nekoliko izuzetnih albuma, ali i sa mnogo loÅ¡ih izdanja, Å¡to je za grupu koja je u karijeri napravila desetine albuma sasvim razumljivo. MeÄ‘utim, ovo je doba sa viÅ¡kom informacija i ljudi se lako predoziraju. Zato, ako je neko već bio u prilici da prilježnije sluÅ¡a neku grupu, kompozitora, i sl., osim onog Å¡to ga trenutno inspiriÅ¡e, nije na odmet i da oceni koliko je to zaista dobro u odnosu na ostalo iz autorovog opusa. Povodom poslednja dva Bujodragova posta evo mog (potpuno subjektivnog) predloga na Å¡ta treba obratiti pažnju:

-TASTE:

1. ,,On The Boards’’(1969)

2. ,,Taste’’ (1971). Ovo je istovremeno i njihov poslednji album.

- KING CRIMSON:

1. ,,In The Court Of Crimson King’’(1969)

2. ,,Larks’ Tonques In Aspic’’(1973)

3. ,,Starless And Bible Black’’(1974)

4. ,,Lizard’’(1970)

- ROBIN TROWER:

1. Prvi albumi, ali grupe PROCOL HARUM :screwy , u kojoj je njegova gitara bila ’’njegova’’. Kad je otišao, gitara je ’’postala’’ Hendrixova (kad mu ne ide).

- AL DI MEOLA. IsuviÅ¡e jazzy za jednog klasiÄnog rockera, tako da bi od mene bilo pretenciozno da komentariÅ¡em :heat .

- JETHRO TULL:

1. ,,Stand Up’’ (1969)

2. ,,Benefit’’ (1970)

3. ,,This Was’’ (1968)

4. ,,Aqualung’’ (1971)

5. ,,Living In The Past’’ (1972). Ovaj album oscilira, ali neobiÄno je kako je nastao: dupli album, live – studio kombinacija. Pesme su sa dotadaÅ¡njih singlova uz dodatak žive svirke sa potpuno novim numerama. InaÄe, Jethro Tull do tada, pesme sa singlova nisu stavljali na studijske albume.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Uživajte u vikendu, biće i sunca!

BAXUZE!

Srećom, pa sam u subotu ustao sabajle i na vreme pokosio travu.

A posle... piÄi kiÅ¡a, ja po kiÅ¡i piÄim:

fre.jpg

1063714.jpg

Red_Hot_Chili_Peppers-One_Hot_Minute-Frontal.jpg

CD%20NINE%20INCH%20NAILS%20-%20downward%20spiral%20(zafoliowana).jpg

Komšije? Kakve komšije...?

Prvi deo istog ubio u SUP-u VraÄar, neprocenjivo!

Vukašine, opet si bio nestašan...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...