Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Od jutros mi je Emmylou Harris u glavi, pa da isteram do kraja...

Gram Parsons & The Fallen Angels - Live 1973

Ovo me je podsetilo da imam ovaj straobalan album. Ko zna kad bih ga ponovo Äuo :cheers .

Ras, hvala za inspiraciju :P . Bujodrag, eto zašto (između ostalog) ima smisla biti na ovom Forumu. :)

Gram Parsons, po mnogima otac country-rocka, mnoge je rockere ubedio da ne ignorišu country&western ( Keith Richardsa, mene :blah ...)

:)

Link to comment
Share on other sites

Gram Parsons, po mnogima otac country-rocka, mnoge je rockere ubedio da ne ignorišu country&western ( Keith Richardsa, mene :blah ...)

Stoji negde ta anegdota da je GP nauÄio RiÄardsa da piÅ¡e pesme. :cheers

U Jugovinilu s' vremena na vreme se naÄ‘e ova ploÄa, u odliÄnom stanju za sitne novce (300-400din). Ne sluÅ¡aju to ljudi. PreviÅ¡e je neozbiljno.

Reizdanja GP albuma na vinilu postoje, mislim da se nova mogu naći i u PW, na netu svakako. Za sada se uzdržavam od kupovine, nadajući se da će se negde pojaviti stara izdanja, ako ne, kockanje sa novim.

Link to comment
Share on other sites

Stoji negde ta anegdota da je GP nauÄio RiÄardsa da piÅ¡e pesme. :blah

U Jugovinilu s' vremena na vreme se naÄ‘e ova ploÄa, u odliÄnom stanju za sitne novce (300-400din). Ne sluÅ¡aju to ljudi. PreviÅ¡e je neozbiljno.

Reizdanja GP albuma na vinilu postoje, mislim da se nova mogu naći i u PW, na netu svakako. Za sada se uzdržavam od kupovine, nadajući se da će se negde pojaviti stara izdanja, ako ne, kockanje sa novim.

@ras:vrlo malo je toga prodato jos "u ono vreme" nigde ta dva GP LP-a nisam vidjao u starom izdanju,sem u tim novim re-issue..skoro sam ih preslusao oba,nesto mi se nisu cinili bas ubedljivim ta reizdanja :cheers ,nisam ih uzimao iako su bili po povoljnijoj ceni,no sto sad gledam kod PW-a..no nikad se ne zna,mozda trunu kod nekog..srecno..

:)

Link to comment
Share on other sites

Stoji negde ta anegdota da je GP nauÄio RiÄardsa da piÅ¡e pesme. :cheers

U Jugovinilu s' vremena na vreme se naÄ‘e ova ploÄa, u odliÄnom stanju za sitne novce (300-400din). Ne sluÅ¡aju to ljudi. PreviÅ¡e je neozbiljno.

Reizdanja GP albuma na vinilu postoje, mislim da se nova mogu naći i u PW, na netu svakako. Za sada se uzdržavam od kupovine, nadajući se da će se negde pojaviti stara izdanja, ako ne, kockanje sa novim.

Postoje reizdanja koja nisu ni malo jeftina ,a takodje ni sa starim izdanjima neces bolje proci mislim sto se tice cene,2x mi je nudjen g.p od strane lokalnih dilera cena nikad nije bila ispod 25dm nadajuci se da cu naci oba u paru za jeftinije novce to se na zalost nikad nije desilo ostao sam samo na tom takodje fantasticnom live iz 73-ce

Link to comment
Share on other sites

@paja959 i violent femmes

znam da ih nije lako naći i da cene nisu naivne, kad bude...

novo kad uhvati neizdrž

samo budi pametniji a ne kao ja ,kad naletis na stara izdanja uzimaj,veruj mi da i danas zalim za 5-6 izuzetna naslova koja sam svojevremeno propustio.

lista propusteno nikad prezaljeno:

nick drake-fruit tree (komplet sva 3 lp-a + 4 ploca sa neobjavljenim snimcima,i dan danas se jezim kada cujem njegov prvi album)

richard & linda thompson-shoot out the lights

captain beefheart-lick my decals,off baby

captain beefheart-strictly personal

gram parsons-g.p

alex chilton-no sex

p.s kad covek ovakve stvari propusti ,zakljucak se o coveku namece sam,da je kreten

Link to comment
Share on other sites

samo budi pametniji a ne kao ja ,kad naletis na stara izdanja uzimaj,veruj mi da i danas zalim za 5-6 izuzetna naslova koja sam svojevremeno propustio.

lista propusteno nikad prezaljeno:

nick drake-fruit tree (komplet sva 3 lp-a + 4 ploca sa neobjavljenim snimcima,i dan danas se jezim kada cujem njegov prvi album)

richard & linda thompson-shoot out the lights

captain beefheart-strictly personal

gram parsons-g.p

alex chilton-no sex

p.s kad covek ovakve stvari propusti ,zakljucak se o coveku namece sam,da je kreten

..nemoj se sekirati,nisi jedini koji je uradio,svojevremeno glupost oko analogije :cheers ..manje vise sam uspeo povratiti sve sto sam nekada imao,negde sam gubio na kvalitetu,negde dobio,i uzimao stvari koje prije nisam imao..lutrija jbga..par puta sam se vec pokusavao sracunati koje su pare otisle tada,pa sada..sta sam mogao sprava kupiti da imam cca 200 pisanih CD-a svega sada i sl...idem bolje da trgnem jos jedno pivo :P

BTW ovo sam skoro sad uzimao na re-issue:

captain beefheart-lick my decals,off baby

djene,djene :blah

Link to comment
Share on other sites

U Jugovinilu s' vremena na vreme se naÄ‘e ova ploÄa, u odliÄnom stanju za sitne novce (300-400din). Ne sluÅ¡aju to ljudi. PreviÅ¡e je neozbiljno.
Ne mogu da se pohvalim da imam original, pa joÅ¡ prvo izdanje, već izdanje od jedne malo poznate italijanske kuće, ZTT EST, koje je Å¡tampao Jugoton 1983. godine, kad sam i kupio ploÄu. Krckalo je to od poÄetka. Ipak, ploÄa me je dobro služila, pa i danas nemam posebne zamerke (za razliku od mnogih prvih izdanja mnogo poznatijih izdavaÄa - koja sam papreno platio).

Kad je već spomenuta sa njenim ortakom Parsonsom... znatno je na primer loÅ¡iji kvalitet Å¡tampe albuma ’’Evangeline’’ od Emylou Harris u izdanju SUZY, iz 1981. godine. Naravno, ova dva albuma nisu za poreÄ‘enje. G.P.& the Fallen Angels – Live 1973 je jedan od najboljih ikad napravljenih albuma i, s pravom, i danas ima kultni status. Nisam neka mera vrednosti :blah , al’ kad to kaže ubeÄ‘eni acid/hard psychedelic custumer :P , ima tu neÄeg. Ko nije sluÅ¡ao, neka se potrudi...i pripremi za strahovit emotivni udar.

InaÄe, sinoć sam baÅ¡, baÅ¡ uživao. Tip nije doživeo ni 27 godina, ali kao da je živeo 127. Dobro iskorišćen život.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se pohvalim da imam original, pa joÅ¡ prvo izdanje, već izdanje od jedne malo poznate italijanske kuće, ZTT EST, koje je Å¡tampao Jugoton 1983. godine, kad sam i kupio ploÄu. Krckalo je to od poÄetka. Ipak, ploÄa me je dobro služila, pa i danas nemam posebne zamerke (za razliku od mnogih prvih izdanja mnogo poznatijih izdavaÄa - koja sam papreno platio).

Kad je već spomenuta sa njenim ortakom Parsonsom... znatno je na primer loÅ¡iji kvalitet Å¡tampe albuma ’’Evangeline’’ od Emylou Harris u izdanju SUZY, iz 1981. godine. Naravno, ova dva albuma nisu za poreÄ‘enje. G.P.& the Fallen Angels – Live 1973 je jedan od najboljih ikad napravljenih albuma i, s pravom, i danas ima kultni status. Nisam neka mera vrednosti :D , al’ kad to kaže ubeÄ‘eni acid/hard psychedelic custumer :D , ima tu neÄeg. Ko nije sluÅ¡ao, neka se potrudi...i pripremi za strahovit emotivni udar.

InaÄe, sinoć sam baÅ¡, baÅ¡ uživao. Tip nije doživeo ni 27 godina, ali kao da je živeo 127. Dobro iskorišćen život.

:wink:

i ja imam oba naslova u vidu licencnih izdanja u mint stanju i da jugotonov otisak live 73 je izuzetan tako da za originalnim izdanjem nema potrebe,dok je spomenuti evangeline jednostavno los i mozes promeniti koliko god hoces primeraka,takav je otprilike i cohen-ov "recent songs"

Link to comment
Share on other sites

A od Äega bi je napravili :wink:

Istina!

Sviram dosta njihovih pesama, al' od silnih albuma, jedva da bih nabrojao desetak pesama da mi se svidjaju.Devet od tih desetak su na ovoj ploÄi.Kompilacije koje sam do sada vidjao (na CD-u) su, po pravilu, zbirka komercijalnih gluposti.What a waste!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...