Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Stvarno brate, gde ti ovde vidis slicnost sa "Purple Rain"... :lol:

I vi stvarno ne primećujete sliÄnost? :wave2:)

Å alu na stranu...u ovom sluÄaju reÄ plagijat ne shvatati baÅ¡ bukvalno. Ali... osamdesete godine, kada sam nabavio Hanterovu ploÄu, "Standin' in my light" vrlo brzo postaje jedna od omiljenih mi "baladetina". ÄŒetiri godine kasnije pojavljuje se "Purple rain", koja ritmom, tempom, harmonijom, strukturom i sveukupnom atmosferom neodoljivo podseća na Hantera. U to vreme, kao mladi junoÅ¡a, bio sam straÅ¡no uvreÄ‘en. Izgleda da me joÅ¡ nije proÅ¡lo... :lol:

Kulminacija dolazi sa filmom "Purple rain" koji je žešća ljiga,sve po principu - Sedela sam na obali reke i plakala sam... :)

U suštini, samo skrećem pažnju na postojanje jedne divne, nedovoljno eksploatisane pesme. Naravno, ceo album "Welcome to the club" vredan je svake kolekcije.

Link to comment
Share on other sites

Svrstano je u "neofolk", ruska ( :wave2 ) grupa "Neutral", album "Serpents In The Dawn". NeÅ¡to najbolje od pop muzike, a da dolazi iz Rusije... A spada u bolje stvari koje sam Äuo u poslednje vreme. Vrlo "atmosferiÄno". :lol:

Slušljivo ali samo bleda kopija starih majstora...poslušaj recimo prva 3 albuma Backworld-a (Holy Fire, Isles Of The Blest, Anthems From The Pleasure Park). Btw, searchuj "neofolk" na forumu, imao sam jedan veliki post (ili topic) na tu temu...

Link to comment
Share on other sites

Slušljivo ali samo bleda kopija starih majstora...poslušaj recimo prva 3 albuma Backworld-a (Holy Fire, Isles Of The Blest, Anthems From The Pleasure Park). Btw, searchuj "neofolk" na forumu, imao sam jedan veliki post (ili topic) na tu temu...

Na ovo sam neleteo sasvim sluÄajno. Ponekad u pretraživaÄ Rutrackera ubacim neku reÄ koja mi padne na pamet, u ovom sluÄaju je to bila "serpent"...

Ako ima i bolje, utoliko bolje. :wave2 Ispitaćemo...

Link to comment
Share on other sites

Za one koji se pitaju "zašto ne volim jazz?". :lol: Prvo da preformulišu pitanju u "da li (ne) volim..."

Evo neÅ¡to pitko, Å¡to ne traži "razumevanje". Toots Thielemans, majstor usne harmonike, sa snimcima iz pedesetih godina. Fini ritam, harmoniÄica, gitarica...

InaÄe, Äovek svirao na "danima džeza" u NS pre dve godine, u 86. godini života. :wave2

post-2581-128511091189_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na ovo sam neleteo sasvim sluÄajno. Ponekad u pretraživaÄ Rutrackera ubacim neku reÄ koja mi padne na pamet, u ovom sluÄaju je to bila "serpent"...

Ako ima i bolje, utoliko bolje. :lol: Ispitaćemo...

:wave2

Za ozbiljan zaokret sa "pop muzike" na stvarno "atmosferiÄno" na istom mestu potraži Baalstorm Sing Omega, novi Current 93.

Link to comment
Share on other sites

vidi, slika nestala! Ma, Zdravko C. Posle ce da prica da je prodao 100 000 albuma sto je, fakat, istina.

Jašta. I domaćice će znati sve pesme napamet pa će da pohrle na Marakanu kad dođe vreme za popunjavanje umetnikovog budžeta.

Link to comment
Share on other sites

Iz nekog razloga ne vidim sliku pa ne znam o kom autoru je reÄ ali Äovek/žena/grupa koja deli CD uz praÅ¡ak za veÅ¡ ima izrazito malo samopoÅ¡tovanja.

Šta je sledeće? CD uz toalet papir? Uloške? Kurtone?

Godinama redovna praksa.

Recimo da su pre 2/3/4 godine Sonic Youth imali kompilaciju koja se prodavala iskljuÄivo u .... zaboravio kom lancu (USA) supermarketa.

Link to comment
Share on other sites

e7d881b0c8a064124f83d110.L.jpg

Jos jedno od "posthumnih" izdanja NAJVEĆEG. bla bla... E, pa, danas sam, posle utakmice (koju sam, kao svaki samosvesni graÄ‘anina gledao na poslu, live streaming varijanta, plus prokrijumÄareno pivo) doÅ¡ao kući i pustio Voodo Chile na nivou koje moje pojaÄalo i pripadajući zvuÄanjaci nisu doživeli... To je bilo ježenje svih dlaka na telu puta 189 !! Yeaahhhh !!!!

Za one koji ne vole fudbal, da iskoristim ovde, da ne idem u offtopic sobu:

:lol::wave2:):lol::)

Link to comment
Share on other sites

Komšije su se bunile.... Onoliko dugo koliko traje album. Nisam reagovao. Nirvana.

Cuj, komsije se bunile, sta oni ne vole rege?

Ccc

Moje komsije se ne bune jer vole moju muziku, posto sam ih vaspitao na vreme da uvek moze jace ...

Link to comment
Share on other sites

Cuj, komsije se bunile, sta oni ne vole rege?

Ccc

Moje komsije se ne bune jer vole moju muziku, posto sam ih vaspitao na vreme da uvek moze jace ...

:wave2

Moje komÅ¡ije, bar velika većina, ne voli... niÅ¡ta. Sve neki mrzovoljni ljudi, Äudo jedno.

Priznajem, kad pustim neki roots reggae, splasne atmosfera nepoverenja, ima tu nešto...

Link to comment
Share on other sites

Za ozbiljan zaokret sa "pop muzike" na stvarno "atmosferiÄno" na istom mestu potraži Baalstorm Sing Omega, novi Current 93.

Preslušao domaći... :lol:

Ova tri BackWorlda bih poreÄ‘ao istim redosledom kako si ih ti naveo. Jeste to ozbiljnije, raznovrsnije, bolje produkovano. Dobra muzika. S druge strane, Neutral ima viÅ¡e duÅ¡e... LurÄ ima neku magiju u glasu. :lol: MelodiÄniji je. Ako je to neko merilo, onda ga Äini pop muzikom u neÅ¡to većoj meri nego Å¡to je to BackWorld, ali, nekome ko je odrastao na beat muzici to ne predstavlja problem.

A Current 93, da prostiÅ¡, nisam odsluÅ¡ao do kraja. :wave2 Možda bi mi bolje poznavanje engleskog jezika pomoglo da to "ispratim", ali, eto... Muzika kao zvuÄna kulisa za radio-dramu, nije to moj izbor. Kada poželim da sluÅ¡am neÅ¡to osim pop muzike, biram neÅ¡to drugo. DoduÅ¡e, možda ja tu neÅ¡to nisam razumeo, vremena se menjaju. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...