Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

aeroplan je napisao:

Hot Tuna ima gomilu bezliÄnih albuma....

Nemoj biti tako strog Nek sviraju ljudi, to je ionako bio "side-project".

Dobri su im i:"Yellow Fever","America's Choice", pa i "Burgers".Bili su, već, u ovoj temi, ako se ne varam.Potraži, na dragim nam, gusarskim sajtovima, dokumentarac "Fly Jefferson Airplane", nije loš.

Hot Tuna nisu Jefferson Airplane. U pravu si, samo ''side project'' :D . Ali, kad bolje razmislim, pa Jeffersoni su na Woodstocku svirali drugog dana i to u 9 pre podne. K'o, tinejdžerska predgrupa :D . Prave zvezde, jel'te, sviraju uveÄe. Anyway...

Jorma Kokonen is ''my man'', za mene odavno no 1 :D . Ipak, mogao je malo da pripazi :) s obzirom na njegovu reputaciju iz vremena Jeffersona.

Mislim da sam ipak bio objektivan. Jeffersoni sa ograncima su mnogo toga snimili. Moj oÅ¡triji kritiÄki osvrt trebalo bi da pomogne onima koji žele da ih upoznaju bez lutanja i gubljenja vremena. Zagriženi pobornici (taj sam :D ) imaju i bezliÄne ploÄe, i pretenciozne, i... ma svakakve. InaÄe ne bi bili pravi fanovi :bacanje .

U pravu si :talasi , propustio sam da pomenem odliÄan film o njima, ’’Fly Jefferson Airplane ’’ iz 2004.

Nije na odmet: Ko želi original, neka pri kupovini obrati pažnju da postoje dve verzije: za ameriÄko i za evropsko tržiÅ¡te. Ova prva je neupotrebljiva :D .

Ovo je You Tube era, možete ih lako pogledati. Možda se njihova muzika nekome neće svideti, ali strast sa kojom su svirali teško da im se može osporiti ;) . Jednom je moj ćutljivi prijatelj u trenutku nadahnuća promrsio:,,Bre, pa ovi stvarno vole to što sviraju’’.

Predlog: Dok tragate za trenutcima nadahnuća, odmah preskoÄitie ,,White Rabbit’’ i ,,Somebody to Love’’. Dobre su to pesme, ali Jefferson Airplane su mnogo viÅ¡e od ova dva polu hita.

:P

Link to comment
Share on other sites

Da malo olaksamo...iz jedne od prepiske sa jednim clanom foruma konstatovano je da bi od JA trebalo poslusati sledece:

1.Takes Off (1966)

2. Surreallistic Pillow (1967)

3. After Bathing At Baxter’s(1967)

4. Crown of Creation (1968)

5. Bless Its Pointed Litlle Head (1968) – ovaj je uživo

6. Wolunteers (1969)

7. Bark (1971)

8. Flight Log (1976). Ovo je znalaÄki uraÄ‘ena kompilacija

spisak nije sporan, svakako...ali moje pitanje je : Ko je tajanstveni sastavljac ove liste?? :bacanje

:talasi

Link to comment
Share on other sites

Eh, da je u pitanju spisak odabrane muzike Motorheada, Maidena, Clasha, Coltraina, Mozarta i drugih favorita na forumu, sad bi se o tome uveliko polemisalo :bacanje . Ovako, koga je briga za tamo neke outsaidere iz bajatih 60-tih :talasi .

Ako smem da primetim. Kompilaciju koja je tako spretno uraÄ‘ena, mislim da su sastavili sami Älanovi benda. DoduÅ¡e, u to vreme niko im nije smetao. Kako je i mogao kad su imali sopstvenu izdavaÄku kuću (Grunt) ;) .

:P

Link to comment
Share on other sites

aeroplan, nemoj da si na kraj srca.Å to reÄe stanoviti književnik NiÄe:''Knjige za ceo svet jesu knige Å¡to zadah Å¡ire:nos malih ljudi lepi se za njih'' Džefersoni su imali taman dovoljno publike i silno su se zabavljali.Nego, i mene zanima ko je tajanstveni sastavljac one liste?Nije se mnogo potrudio, samo je preporuÄio sve Å¡to valja.

Morning Maniacs

Link to comment
Share on other sites

Samo za Äika-SrÄ‘ana:

I dok tebe jure tetkeee,

ja uzalud Äuvam metkeee,

ti si uvek bio leeep,

mene briga baš za sve!!!

ÄŒika SrÄ‘an je za ovaj vikend rasterao sve tetke, jer ih je (Äak i njemu) ponekad pun qrc.

Uz Å¡mirglu u rukama i Äestice boje pod noktima i u nosu zabavljam se uz:

the-black-keys-brothers-300x300.jpg

i novu pop brilijanciju:

Shadows-Teenage_Fanclub_480.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...