Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

1256052892316_f.jpg

Poslednji komercijalni pokušaj braće (i sestre) Reid.

Na žalost, neuspešan.

Posle toga su se Jim i William žestoko pokarabasali (zbog novca najverovatnije) i svako je otišao na svoju stranu.

Mada od 2007. "kao" ponovo zajedno sviruckaju, za sada ništa novo nisu objavili (osim pesme "All Things Must Pass" za seriju "Heroes").

Å to se mene tiÄe, "Munki" mi se joÅ¡ te 1998. mnogo dopao, možda i viÅ¡e od nekih njihovih epohalnih albuma iz '80-tih.

Zato ga Äesto sluÅ¡am dok putujem meÄ‘ugradskim...

Link to comment
Share on other sites

JuÄe i danas uglavnom se vraćam Dvoržaku, Slovenske igre i ÄŒeÅ¡ka svita na dbl Supraphonovom lp-ju.

Snimak iz 1971., izdanje iz 1978., Češka filharmonija, dirigent R.V. Neumann.

I sve je to lepo i krasno, ali zna se šta najbolje greje dušu...

Opaka pesma!!!

Varite ovo natenane, a ja odo' da operem gomilu sudova od ruÄka i da Äujem Å¡ta joÅ¡ ovi momci imaju da kažu:

t0kgt2.jpg

Ko joÅ¡ želi da Äuje - PM!

Link to comment
Share on other sites

A jel ima tu Dub strana? Guslah Dub Sound System, to je za uz lozu :facehearts .

Uff, sad se setih, ta loza moze biti vrlo zahebata po suncu: jednom jedan drugar (koji sada svira u Bjesovima) i ja u Buljaricama u rano prepodne pocnemo lokati domacu lozu u lokalnom Tropical (S)Heat baru, nakon cega resimo da malo otplivamo i osvezimo se. Posle desetak minuta u vodi, mene opravdani umor natera da izadjem na obalu, sto i ucinim, a drugar ostane "jos malo". Izasavsi na pesak i momentalno spalivsi cigaretu da smirim zadihana pluca, na momenat se okrenuh na stomak da malo osuncam misicava ledja. Posle desetak minuta mi se javi pomisao da drugara jos nema pa se okretoh uvezbanim pokretom ponovo na sedalni deo sa ciljem da proverim njegov polozaj u moru. A tamo, od njega ni traga ni glasa ni cupave glavudze na vidiku. Jos uvek smiren, prodornim pogledom osmotrih detaljno vodenu povrsinu u radijusu od par stotina kvadratnih metara, bez rezultata. Tu me vec preplavi panika i crne slutnje i secanje na Spilbergov film. Uzbunim prisutne komsije na plazi sa pitanjima i opisima one glavudze ali niko nista ne zna mudro reci i umiriti strahove koji narastaju. Nakon 15 minuta (petnaest minuta), siroki osmeh se nazire u prilici koja dolazi sa nase leve strane, sasvim mirno setajuci plazom, na udaljenosti od 300 metara. Njegovo objasnjenje deluje vrlo razlozno i odagnava svaku sumnju: "Kad si ti izasao iz vode, ja se malo, onako, opustim na ledjima i rasirim ruke, okolo oni talasici. Bas lepo mi bilo. Posle se nista ne secam. Probude me malopre neki klinci na pedalini i vidim da sam 300 metara dalje od kafanice. Jesi znao ti da je ovako jaka struja ovde?"

Posle se vratimo u tu kafanicu i predjemo na pivo.

Link to comment
Share on other sites

RNLIPcovers.jpg

Eddie Roberts, gitarista engleskog deep funk soul jazz sastava The New Mastersounds. Dok za njih znam i imam skoro sve albume (odlicna muzika :) ) za solo radove ovog tipa nisam imao pojma, do danas.

Mnogo dobar album. Koliko sam uspeo da saznam ima on jos albuma, ovaj je uzivo, strasna svirka. Vise je u soul jazz fazonu, i to prilicno sirovo, nista smooth. The New Mastersounds su vise funky, ovde je cini mi se slobodan da svira, to malo fali kad je maticni bend u pitanju.

Hmmm, jeste mp3 (320) ali za preview sasvim dovoljno, sad znam za tipa.

Preporucujem.

Link to comment
Share on other sites

*Sharon Jones & the Dap-Kings - I Learned the Hard Way, Daptone 2010. - prefinjeni soul album!

61LuoicNb%2BL._SL500_AA300_.jpg

:)

iako sharon sve manje troÅ¡i kalorije pevajući (bez zlonamernih komentara, molim) - odliÄna ploÄa!

verovatno i najbolja do sada (uz, subjektivni, izuzetak prvenca).

kako bi dobro bilo da se neko prihvati organizacije ovog koncerta kod nas.

Link to comment
Share on other sites

:)

iako sharon sve manje troÅ¡i kalorije pevajući (bez zlonamernih komentara, molim) - odliÄna ploÄa!

verovatno i najbolja do sada (uz, subjektivni, izuzetak prvenca).

kako bi dobro bilo da se neko prihvati organizacije ovog koncerta kod nas.

Kako bi bilo da se prihvatimo sami (mislim, teško samo nas dvojica)?

I njih, i Black Keys sad na proleće/leto...

Los Lobos verovatno 15.-og maja u Beogradu (13.-og su Zagrebu).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...