Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

61RJANM0VEL._SS500_.jpg

:listen

Procitam pre neki minut neke od prethodnih postova i ... :heat Mozda je problem sto neki stvarno previse vremena provode na forumu. Meni se desava da pogledam forum jednom u sedam dana i naravno zadrzim se na onima koje me interesuju. Nemam osecaj da sam nesto propustio ako ne otvorim sve teme na forumu i ne procitam svaki post. Nemam potrebu da iznesem svoje misljenje cisto da bih to uradio. Opet, razliciti smo ljudi, pa mogu da razumem. Uostalom, srecem takve svaki dan, nista neobicno. Malo mi to lici na one likove koji po ceo dan vise u kladionici i prate sve moguce lige i sportove koji postoje, ali ne mogu da sastave dobitni tiket, i vrlo su nervozni.

Tema je sta se slusa i to je tako prosto. Relax. Muzika je lepa. Korisna za psihu. HiFi je koristan za muziku, za psihu... Ne znam bas.

Link to comment
Share on other sites

Gossip - Live in Liverpool

11427-live-in-liverpool.jpg

Za sada samo (oh uzasa! :listen) mp3@128kbps ...valjda ce uskoro naleteti i lossless + pripadajuci DVD

Beth Ditto... :heat

Za ljubitelje zenskih audiofilskih vokala. :heat

gossip3om3.gif

522514950_bfb448770a.jpg

0225ditto.jpg

BethBeachChair.jpg

BethYSLCoat.jpg

beth_kate_339541a.jpg

BETH_DITTO_GOSSIP_NEWS-765044.jpg

Prava je steta sto su im studijski albumi energetski ispod zivih nastupa. :)

Zbog studijske upeglanosti, na momente zvuce kao da nisu isti bend.

Trenutno pokusavam da nadjem neke live bootleg-e ako ih ima.

Link to comment
Share on other sites

Gossip - Live in Liverpool

11427-live-in-liverpool.jpg

Za sada samo (oh uzasa! :listen) mp3@128kbps ...valjda ce uskoro naleteti i lossless + pripadajuci DVD

Beth Ditto... :heat

Za ljubitelje zenskih audiofilskih vokala. :heat

gossip3om3.gif

522514950_bfb448770a.jpg

0225ditto.jpg

BethBeachChair.jpg

BethYSLCoat.jpg

beth_kate_339541a.jpg

BETH_DITTO_GOSSIP_NEWS-765044.jpg

Prava je steta sto su im studijski albumi daaaleko ispod zivih nastupa. :)

Video ja, onako u prolazu, jedan njihov spot, ali na 16:9 ekranu, pa sam mislio da je zbog "razvlaÄenja" slike pevaÄica onoliko debela, kad ono...

A sad znam i Å¡ta ću veÄeras da gledam: JOHN WATERS' "HAIRSPRAY" (1988)!

Link to comment
Share on other sites

Uh...

Ne znam kakvo je opÅ¡te miÅ¡ljenje o solo karijeri Frank Black-a (kako beÅ¡e ono invertovano?). Za mene je njegov prvi solo doÅ¡ao kao treći Pixies (Bossanova-u nisam nikad prihvatio kao taj treći). Onda nisam dugo niÅ¡ta Äuo od njega i, kad sam krajem 90tih dobio priliku da presluÅ¡am Å¡ta se u meÄ‘uvremenu dogaÄ‘alo, bejah ravnoduÅ¡an. Shvatio sam da je postepeno uspevao da pobegne od Pixies zvuka, ali ne pravcem koji je meni odgovarao.

No, danas je na redu nešto drugo:

Grand Duchy - Petits Fours (2009)

Grand Duchy je band koji je Frank napravio sa svojom ženom(!?). To je izvesna Violet Clark.

Pre nekoliko meseci su izdali ovaj album, a ja ga prvi put preslušah noćas. Voleo bih da nisam...

PloÄa možda i nije toliko loÅ¡a koliko je nehomogena. ZvuÄi, ne kao "best of" nekog banda koji traje 30 godina tokom kojih se prilagoÄ‘avao trenutnom ukusu publike, nego kao kompilacija "almost best selling non-rap songs ever".

Pažljivija analiza bi, verovatno, u ovome pronaÅ¡la sve-i-jedan muziÄki žanr koji je ikad živeo meÄ‘u belom populacijom. Ali, to bi znaÄilo da moram joÅ¡ jednom presluÅ¡ati celu ploÄu. Makar je to samo 37min, ne, hvala.

Žao mi je što je ovako.

post-1432-128510927246_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...