Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ja trenutno sluÅ¡am Hari Belafonte at Carnegie Hall (dupli disk) u izdanju Classic Records Gold izdavaÄke kuće (po ko zna koji put se ponovo vraćam)…

I mogu vam reći da do sada nisam Äuo disk tako kvalitetno snimljen, Å¡to se prostora tiÄe! Manje Å¡to se tiÄe instrumenata i njihove definicije, koliko samog prostora. I dubina i Å¡irina… Glas mu je takoÄ‘e fenomenalno snimljen - bez ikakvih sibilanata i ostalih propratnih efekata :) A to sam primetio: taj Carnegie Hall ima specifiÄno akustiÄan prostor. ÄŒuo sam joÅ¡ Miles Davisa u Carnegie Hall-u, Judy Garland, Modern Jazz Quartet…

Šta se sluša kod vas? :)

postavljeno od denis » Pet Jul 16, 2004 9:46 am

200-ta strana :)

Link to comment
Share on other sites

postavljeno od denis » Pet Jul 16, 2004 9:46 am

200-ta strana :)

Dvesta strana za pet godina na forumu Äija su tema uredjaji za sluÅ¡anje muzike, meni to uopÅ¡te nije za veselje već za razmiÅ¡ljanje. Za poredjenje Now playing na PPP forumu za dve godine gotovo sedamsto strana, da nije degutantno zanimljivo bi bilo analizirati albume koji su okaÄeni..

Link to comment
Share on other sites

Bash me zanima da li si i u privatnom zivotu takvo dzangrizalo... Mozda i jos gore... :)

KlasiÄno neshvatanje interneta kao medija..

Jel ti moras uvek da budes toliko negativan? :)

UopÅ¡te nisam negativan nego analitiÄan, poredjenje je bilo viÅ¡e nego jasno..ponavljam da ne bi bilo dobro da zalazim u analizu naslova tamo i ovde jer bi rezultati bili dosta poražavajući.

Link to comment
Share on other sites

komentar da clanovi foruma slabo slusaju - ili slabo kace, sto sumnjam - je bio na mestu.

Pa evo iskreno - milion stvari mi prolazi kroz ruke i sistem, muzika svira bukvalno od trenutka kada stignem kući sa posla pa do odlaska na spavanje. Na pamet mi ne pada da svaki dan podnosim izveÅ¡taj o tome Å¡ta je sviralo. Ponekad me priÄa navede na to da se i sam prikljuÄim ali daleko od toga da osećam potrebu da zalepim neki thumbnail na ovaj forum svaki put kad promenim ploÄu. Možda neko smatra izuzetno korisnim da nas na dnevnoj bazi bez ikakvog smislenog komentara obaveÅ¡tava o tome da je dvehiljaditi put zavrteo neku ploÄu koja predstavlja opÅ¡te mesto, ali ja bih liÄno bez razmiÅ¡ljanja zamenio ovih 200 strana slika i smajlija za jednu poÅ¡tenu Koko Bilovu recenziju, pa makar se radilo i o albumu koji ne volim.

Link to comment
Share on other sites

Pa evo iskreno - milion stvari mi prolazi kroz ruke i sistem, muzika svira bukvalno od trenutka kada stignem kući sa posla pa do odlaska na spavanje. Na pamet mi ne pada da svaki dan podnosim izveÅ¡taj o tome Å¡ta je sviralo. Ponekad me priÄa navede na to da se i sam prikljuÄim ali daleko od toga da osećam potrebu da zalepim neki thumbnail na ovaj forum svaki put kad promenim ploÄu. Možda neko smatra izuzetno korisnim da nas na dnevnoj bazi bez ikakvog smislenog komentara obaveÅ¡tava o tome da je dvehiljaditi put zavrteo neku ploÄu koja predstavlja opÅ¡te mesto, ali ja bih liÄno bez razmiÅ¡ljanja zamenio ovih 200 strana slika i smajlija za jednu poÅ¡tenu Koko Bilovu recenziju, pa makar se radilo i o albumu koji ne volim.

+1

Link to comment
Share on other sites

Pa evo iskreno - milion stvari mi prolazi kroz ruke i sistem, muzika svira bukvalno od trenutka kada stignem kući sa posla pa do odlaska na spavanje. Na pamet mi ne pada da svaki dan podnosim izveÅ¡taj o tome Å¡ta je sviralo. Ponekad me priÄa navede na to da se i sam prikljuÄim ali daleko od toga da osećam potrebu da zalepim neki thumbnail na ovaj forum svaki put kad promenim ploÄu. Možda neko smatra izuzetno korisnim da nas na dnevnoj bazi bez ikakvog smislenog komentara obaveÅ¡tava o tome da je dvehiljaditi put zavrteo neku ploÄu koja predstavlja opÅ¡te mesto, ali ja bih liÄno bez razmiÅ¡ljanja zamenio ovih 200 strana slika i smajlija za jednu poÅ¡tenu Koko Bilovu recenziju, pa makar se radilo i o albumu koji ne volim.

RazmiÅ¡ljaÅ¡ potpuno pogreÅ¡no zato Å¡to si navikao da se na ovom forumu dosta toga svodi na patkometriju i kroz takvu prizmu posmatraÅ¡ i ovu temu. Njena uloga mogla bi biti mnogo informativnija kada bi Älanove foruma viÅ¡e zanimala muzika a manje gvoždjurija. Now playing na PPP-u sam uzeo samo za primer kako neki svaÅ¡tarski forum može biti informativniji i Å¡iri nego ovaj navodno muziÄki.

Link to comment
Share on other sites

Možda neko smatra izuzetno korisnim da nas na dnevnoj bazi bez ikakvog smislenog komentara obaveÅ¡tava o tome da je dvehiljaditi put zavrteo neku ploÄu koja predstavlja opÅ¡te mesto, ali ja bih liÄno bez razmiÅ¡ljanja zamenio ovih 200 strana slika i smajlija za jednu poÅ¡tenu Koko Bilovu recenziju, pa makar se radilo i o albumu koji ne volim.

Ja smatram korisnim da ljudi zalepe thumbnail uz koju reÄenicu o albumu. Dosta dobre muzike možda nikad ne bih Äuo da neko nije zalepio thumbnail.

Link to comment
Share on other sites

Ja smatram korisnim da ljudi zalepe thumbnail uz koju reÄenicu o albumu. Dosta dobre muzike možda nikad ne bih Äuo da neko nije zalepio thumbnail.

OK, ja imam utisak da ima daleko viÅ¡e thumbnailova nego reÄenica koje bi bile od koristi. Ja moram biti iskren - nisam se baÅ¡ nasluÅ¡ao muzike na osnovu preporuka sa ove teme niti sam ikad oÄekivao da me ovaj forum muziÄki edukuje. Ovde sam ili radi "gvožđurije" ili radi zezanja sa nekim dragim likovima, muzikom se bavim na drugi naÄin i na drugim mestima. Već sam pomenuo Kokove recenzije, e to je za mene respektabilan effort Äije pozitivne efekte nije teÅ¡ko predvideti - a sliÄice "Å¡ta sam jutros doruÄkovao" jednostavno ne smatram naroÄito korisnim niti mislim da je ova tema apsolutno merilo muziÄke kulture Älanova ovog foruma, that's all.

Link to comment
Share on other sites

OK, ja imam utisak da ima daleko viÅ¡e thumbnailova nego reÄenica koje bi bile od koristi. Ja moram biti iskren - nisam se baÅ¡ nasluÅ¡ao muzike na osnovu preporuka sa ove teme niti sam ikad oÄekivao da me ovaj forum muziÄki edukuje. Ovde sam ili radi "gvožđurije" ili radi zezanja sa nekim dragim likovima, muzikom se bavim na drugi naÄin i na drugim mestima. Već sam pomenuo Kokove recenzije, e to je za mene respektabilan effort Äije pozitivne efekte nije teÅ¡ko predvideti - a sliÄice "Å¡ta sam jutros doruÄkovao" jednostavno ne smatram naroÄito korisnim niti mislim da je ova tema apsolutno merilo muziÄke kulture Älanova ovog foruma, that's all.

Nije apsolutno..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...