Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ja trenutno sluÅ¡am Hari Belafonte at Carnegie Hall (dupli disk) u izdanju Classic Records Gold izdavaÄke kuće (po ko zna koji put se ponovo vraćam)…

I mogu vam reći da do sada nisam Äuo disk tako kvalitetno snimljen, Å¡to se prostora tiÄe! Manje Å¡to se tiÄe instrumenata i njihove definicije, koliko samog prostora. I dubina i Å¡irina… Glas mu je takoÄ‘e fenomenalno snimljen - bez ikakvih sibilanata i ostalih propratnih efekata :D A to sam primetio: taj Carnegie Hall ima specifiÄno akustiÄan prostor. ÄŒuo sam joÅ¡ Miles Davisa u Carnegie Hall-u, Judy Garland, Modern Jazz Quartet…

 

Šta se sluša kod vas? :D

Link to comment
Share on other sites

...Dead Can Dance - The Best of...

Verovatno je i kod tebe, na njihovom albumu The Serpent's Egg u pesmi Host of Seraphim u pocetku se cuju klavijature (ili orgulje) i neki potmuo, dubok bas, potekao od nekih udaraljki... Ogromna dubina i definisanost tako "velikog" prostora... i onda glas! Cist, precizan zenski vokal sa blagim vibracijama u tonu!!! Neverovatno! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kad se vec pominju vokali, da li je neko slusao ovu stvar, David Lynch & Angelo Badalamenti - 'Llorando (Crying)'...

Vokal bez pratnje, ali KAKAV...test za sistem.

A za bas membranu, pa ima i tako nesto: Jean Mishel Jarre & Vangelis - 'Miami vice'...

Na kraju ovog drugog imas neodoljiv utisak da ti bas 'trokira', ali ne; Jarre voli da ubaci malo distorzije...

Eto, slusa se ponesto.

Pozdrav

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Kad se vec pominju vokali, da li je neko slusao ovu stvar, David Lynch & Angelo Badalamenti - 'Llorando (Crying)'...

Vokal bez pratnje, ali KAKAV...test za sistem.

A za bas membranu, pa ima i tako nesto: Jean Mishel Jarre & Vangelis - 'Miami vice'...

Na kraju ovog drugog imas neodoljiv utisak da ti bas 'trokira', ali ne; Jarre voli da ubaci malo distorzije...

Eto, slusa se ponesto.

Pozdrav

Rajko

Ta pesma od Davida Lyncha i Angela Badalamentia... na kom albumu je to?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi ! ! !

Inace da li je jos neko provalio muziku iz filma : "Requiem for a dream" :)

D. Arnovskog - da ne komentarism film - koji je neverovatno jak posto to nije tema ali muzika mi se toliko svidja

i toliko je dobra da to nije normalno...Nazalost samo sam sa neta uspeo da skinem main teme ali to je samo 1 stvar a i Mp3, trazio sam ja soundtrack CD ali dzaba...

El zna neko gde moze da se nabavi!

Dalje Na temu...

El se slusaju i neke malo energicnije stvari... :lol: (Sonic Youth...)

Kultni bendovi ! ! ?

Joy Division, Bauhaus, itd..

Sta volite od Jazz-a ?

Link to comment
Share on other sites

'Llorando (Crying)' je sa albuma 'Mulholland drive'. Nemam sve; i da, ovo sto imam su mp3 fajlovi. Nemojte odmah da me popljujete, postoji mnogo varijanti mp3-a. Mada (jasno), uvek dajem prednost CD-audio source-u - ako ga imam.

Pozdrav

Rajko

P.S. Kad vec pominjem mp3, moja omiljena varijanta grab-ovanja (AudioCatalist-om) je VBR, 160 Kb/s, Joint stereo. Obratite paznju na ono VBR (variable bit rate); u praksi to znaci da ga sa 160 gura i do 256 Kb/s, a ume i da spusti do 96 Kb/s; to varira od sample-a do sample-a. Krajnji rezultat je stvarno solidan zvuk, uz povecanje velicine fajla od prosecno 20-25% u odnosu na fix bit rate 128 Kb/s (bljak). Probao sam i sa VBR 192 Kb/s i nisam mogao da cujem razliku u odnosu na VBR 160 Kb/s (sto ne znaci i da je nema, naravno).

Izvinjavam se na digresiji...

Link to comment
Share on other sites

Auh, sad sam tek video: FILM se zove 'Requiem for a dream', a ne song...

Ali uvek volim da poslusam muziku sa preporukom, samo sto ce to sada ici malo teze. Ja sam skinuo dve stvari sa tim nazivom, ali sam skoro siguran da nemaju veze sa tvojim hintom. Steta.

Pozdrav

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Ovih vrelih dana samo XRCD:

JVCXR-0018 THE MONTGOMERY BROTHERS - GROOVE YARD

JVCXR-0021 COUNT BASIE - 88 BASIE STREET (killer!!!)

JVCXR-0208 THE TONY BENNETT & BILL EVANS ALBUM

FIMXR-043 TSUYOSHI YAMAMOTO - AUTUMN IN SEATTLE

TBMXR-0059 TSUYOSHI YAMAMOTO - GIRL TALK (XRCD24)

VICJ-61034 MY LOVE - SALENA JONES (XRCD24)

VICJ-61035 LANDSCAPE - ART PEPPER LIVE IN TOKYO (XRCD24)

VICJ-61036 SONNY ROLLINS IN JAPAN (XRCD24)

VICJ-61038 MCCOY TURNER - ECHOES OF A FRIEND (XRCD24) (samo uvece)

Pozdrav,

Pavle

Link to comment
Share on other sites

Ovih vrelih dana samo XRCD:

JVCXR-0018 THE MONTGOMERY BROTHERS - GROOVE YARD

JVCXR-0021 COUNT BASIE - 88 BASIE STREET (killer!!!)

JVCXR-0208 THE TONY BENNETT & BILL EVANS ALBUM

FIMXR-043 TSUYOSHI YAMAMOTO - AUTUMN IN SEATTLE

TBMXR-0059 TSUYOSHI YAMAMOTO - GIRL TALK (XRCD24)

VICJ-61034 MY LOVE - SALENA JONES (XRCD24)

VICJ-61035 LANDSCAPE - ART PEPPER LIVE IN TOKYO (XRCD24)

VICJ-61036 SONNY ROLLINS IN JAPAN (XRCD24)

VICJ-61038 MCCOY TURNER - ECHOES OF A FRIEND (XRCD24) (samo uvece)

Pozdrav,

Pavle

Svaka cast ! :):):lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Inace da li je jos neko provalio muziku iz filma : "Requiem for a dream"

D. Arnovskog - da ne komentarism film - koji je neverovatno jak posto to nije tema ali muzika mi se toliko svidja

i toliko je dobra da to nije normalno...Nazalost samo sam sa neta uspeo da skinem main teme ali to je samo 1 stvar a i Mp3, trazio sam ja soundtrack CD ali dzaba...

El zna neko gde moze da se nabavi!

Pesma koju ti tražiš je pesma Paul Oakenfold-a,sa albuma Bunkka

Track 05 Zoo York

Tu pesmu su iskoristili u "milion" filmova,pa i u LOL

Ako ti se sviđa ta stvar sigurno će ti se svideti i stvar:

Thomas Newman - Any other name (Cafe del Mar 8 track 02)

Pesma je korišćena u filmu American beauty (možda i u Requiemu ali se već ne sećam)

Link to comment
Share on other sites

Trenutno me odusevljava disk Charlie Hadena sa Carlom Bley: „The Ballad Of The Fallen“.

Kvalitet zvuka, i snimak je fenomenalan! Cisto, jasno definisano… Trube zvuce (skoro) kao uzivo. Iznenadilo me to sto se istovremeno cuje i dubok bas i cisti srednji sa mnogo detalja, a i prirodni visoki tonovi… Cinele, trube, tuba, bas!!!, klavir… U vecini snimaka klavira, kod mene se oseca doza zamucenosti, pogotovo ako je muzicki materijal malo slozeniji, tj. ako se osim njega cuje jos nesto dinamicno… Tada dolazi do gubitka fokusa. Cak se desava da mi se instrumenti pomeraju po pozornici. Kako naleti dinamicni „udar“ - klavir ode u stranu… ili slicno… Na ovom snimku je sve na mestu i to tako ostaje do kraja :wink:

Najtoplija preporuka svima koji vole instrumentalni jazz sa melodicnoscu!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
U zadnje vreme mi se mnogo svidja album „Fela“ od Fela Kuti... Prefinjena vrsta jazz-a prozeta africkim etno ritmom i njihovim narodnim instrumentima i vokalima... 5+... :wink:

Da li si imao priliku da cujes nova izdanja tri klasicna albuma Fleetwood Maca iz sedamdesetih - Fleetwood Mac, Rumours i Tusk?

Cudesno, verovatno najbolji remasteri ikada uradjeni za veliko trziste.

Izasli su pre par meseci, poslednja dva kao dupli diskovi sa bonusima i demosima...

Slusam ih svakodnevno!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Pretraživao sam neke stare teme na Forumu i evo na Å¡ta sam naleteo. Denis je pre dve ipo godine pokrenuo ovu temu i primećujem da se posle samo 4 (i slovima Äetiri) meseca viÅ¡e niko nije javljao, a ja sam ne znajući za istu otvorio sliÄnu (Džuboks).

Sudeći po odzivu na ove dve teme Äini mi se da ili malo sluÅ¡amo muziku ili nas mrzi da piÅ¡emo Å¡ta smo sluÅ¡ali.

Jesam li Vas isprovocirao da nešto napišite? Nadam se da se i Denis slaže da obnovimo ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...