Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Posle duzeg vremena ispade iz ormana :D Vec sam i zaboravio da ga imam - Marillion Misplaced Childhood. Najbolji je kada se ne prekida nego slusa kao celina , s tim sto su po meni 2 najpoznatije stvari i najlosije na albumu. Steta sto Fish I Marillion nisu vise zajedno.

Ovo bar jednom meseÄno. I prvi. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Nakon niza inkarnacija i saradnji (King Khan & The Shrines, King Khan & BBQ Show...), dobrih albuma, od kojih je prošlogodišnji What Is? apsolutno sjajan, dolazi i svojevrstan best of presek karijere na jednom cd-u, ili kao DoLP (po tek nešto višoj ceni od jednog lp-ja), za sve one koji su propustili ranije radove:

King Khan and The Shrines - The Supreme Genius of King Khan and The Shrines, Vice 2008.

Svaki od albuma ukrašen je trash omotima na temu Bollywood, a ovaj poslednji je remek-delo.

kingjhanshrinespr8.th.jpg

Sjajno!

Meni danas stigli ovi vinili (2LP). Teski k'o tuc.

U poslednji cas. Nesto nikakav ovih dana, vrtim samo sto puta proverene "klasike".

Evo spasa.

Ljudi, ovo je FENOMENALNO!

Garazni soul. Prljavo. Vruce.

I Sly bi morao biti odusevljen.

Ovo pouzdano vraca veru.

Link to comment
Share on other sites

Meni danas stigli ovi vinili (2LP). Teski k'o tuc.

U poslednji cas. Nesto nikakav ovih dana, vrtim samo sto puta proverene "klasike".

Evo spasa.

Ljudi, ovo je FENOMENALNO!

Garazni soul. Prljavo. Vruce.

I Sly bi morao biti odusevljen.

Ovo pouzdano vraca veru.

Smell of sixties, yeah!!!!!!!!!!

Jesi li sa Gliterhousa naruÄio, ili neko drugo mesto i koliko je koÅ¡tao?

Nakon raznih kupovina, odmora, itd... ostao sam potpuno bez para, tako da ovaj lp Äeka na red. Zapravo, u poslednjem trenutku sam poÄeo da se dvoumim i bliži sam odluci da pazarim njihov prvi lp, koji je trenutno reizdat u paketu sa proÅ¡logodiÅ¡njim majstorskim albumom What Is!?, Å¡to bi me doÅ¡lo nekih 5€ viÅ¡e od ovog duplog vinila.

I da: apsolutno ravan po lepoti albumu What Is!?, ili Äak komplementaran (What Is!? - Ä‘avolski) je božanski (uprkos nazivu koji izaziva drugaÄije asocijacije!) Sultanic Verses, takoÄ‘e iz proÅ¡le godine, King Khanovog saborca Marka Sultana, koji je obdaren jednim od najlepÅ¡ih muÅ¡kih vokala u poslednjih pojma nemam koliko godina.

Link to comment
Share on other sites

Smell of sixties, yeah!!!!!!!!!!

Jesi li sa Gliterhousa naruÄio, ili neko drugo mesto i koliko je koÅ¡tao?

Nakon raznih kupovina, odmora, itd... ostao sam potpuno bez para, tako da ovaj lp Äeka na red. Zapravo, u poslednjem trenutku sam poÄeo da se dvoumim i bliži sam odluci da pazarim njihov prvi lp, koji je trenutno reizdat u paketu sa proÅ¡logodiÅ¡njim majstorskim albumom What Is!?, Å¡to bi me doÅ¡lo nekih 5€ viÅ¡e od ovog duplog vinila.

I da: apsolutno ravan po lepoti albumu What Is!?, ili Äak komplementaran (What Is!? - Ä‘avolski) je božanski (uprkos nazivu koji izaziva drugaÄije asocijacije!) Sultanic Verses, takoÄ‘e iz proÅ¡le godine, King Khanovog saborca Marka Sultana, koji je obdaren jednim od najlepÅ¡ih muÅ¡kih vokala u poslednjih pojma nemam koliko godina.

Kupih preko amazona (us). Nije skupo.

http://www.amazon.com/Supreme-Genius-King-Khan-Shrines/dp/B0017XFPK4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=music&qid=1218018399&sr=1-1

Kupujem ih sve. Bez provere ili razmisljanja. Uostalom i ovaj sam tako kupio (iza onog omota i rasove hvale je moralo biti nesto dobro).

@ras

Daj link gde ima ostalih vinila, a da stizu u Srbiju.

Kupujem i tebi jedan. Zasluzio si.

Link to comment
Share on other sites

Korektna cena, dolar je zakon!

Kupujem ih sve. Bez provere ili razmisljanja. Uostalom i ovaj sam tako kupio (iza onog omota i rasove hvale je moralo biti nesto dobro).

Polako. Album koji ti imaÅ¡ je kompilacija. Proveri trackliste da bude sa najmanje ponavljanja, mislim to bih ja uÄinio.

@ras

Daj link gde ima ostalih vinila, a da stizu u Srbiju.

Ovo su neka od mesta gde ja kupujem:

*Munster Records - Espanja, pre svega zbog VampiSoul izdanja. Obavezno proveriti 'cheapo' sekciju.

*Soundflat, DojÄland. Izvanredan izbor garažnog roka, bluza, itd... Recimo, distribucija Alive etikete koju nisam uspeo da naÄ‘em na drugom mestu a da se sklope sve kockice (da isporuÄuju u Srbiju i da je poÅ¡tarina korektna). Cene koje se vide na sajtu su sa ukljuÄenim porezom od 19%. Recimo da, okvirno, poÅ¡tarina po komadu doÄ‘e kao ta cena.

*Crypt, izdavaÄka i distributerska kuća sa izvanrednim izborom. TakoÄ‘e obratiti pažnju na sekciju sa sniženjima.

*Glitterhouse - svima koji vole ameriÄki rok, folk, itd... godinama dobro poznata izdavaÄka i distributerska kuća iz NemaÄke. Besplatan Å¡tampani katalog Å¡alju na zahtev. Uvek imaju izuzetne akcije (popuste). Distribuiraju i major labels, tipa Sony/Columbia, BMG). Dobra i ponuda vinila, ali ipak dominira CD. Naravno, gomilu vinilnih izdanja nove muzike takoÄ‘e imaju, ali su cene ipak malo visoke.

*Zbog kursa evra (ili dolara, kakogod) Amerika je (vazda i bila) zemlja obećana:

Midheaven Mailorder-vinili 8 - 12 USD, naravno, prodaju i cd-ove. Neću uspeti da se smirim dok ne iscrpim njihov katalog. Jedini je problem što sam ja iscrpljen!

Link to comment
Share on other sites

Ennio Morriconne - Once Upon A Time in America OST

Neću postaviti sliku Bruklinskog mosta koju svi već znate. Rećiću samo da je to prvi film koji sam dva dana za redom otišao da gledam u bioskopu i to onu skraćenu verziju. Naravno da sam kasnije odgledao i integralnu verziju - treba li da kažem koliko puta?

Poslednji put nedavno u lenjo letnje popodne na FOX televiziji.

Mogu samo da zamislim kako je debeli Serđo Leone jurio zadihan, u predinfarktnom stanju, da dobije trku sa smrću i završi ovo monumentalno delo - i uspeo, na svu sreću.

Oda nostalgiji sa epohalnim krajem u kojem se lice Roberta Denira grÄi na tajanstvenoj granici izmeÄ‘u smeha i gorkog plaÄa. Bobi glumi Mona Lizu - slikao (filmskom kamerom) SerÄ‘o Leone.

Muzika: oduvek sam smatrao da je nekoliko Morikoneovih antologijskih tema (poput naslovne, Poverty, Deborah's Theme i Cockeye's Song), koje se mogu naći i na raznim kompilacijama ovog autora sasvim dovoljno, a ostatak je zaista samo za one koji žele da se filma još jednom sete. Eto, uhvati me ta nostalgija.

Link to comment
Share on other sites

I ne ispuÅ¡ta me ovo melanholiÄno raspoloženje. Potpora stiže od nekrunisanog kralja, koji je u periodu od 1969. do 1972. godine snimio tri briljantna albuma pre no Å¡to nas je zauvek napustio. Za veÄeras biram omiljeni:

Nick Drake - Bryter Layter

31QBVWZTPEL._SL500_AA240_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije, to je onaj Mudhoney iz s'kraja osamdesetih pa nadalje. Prangijanje tipa "Touch me I'm sick" i slichno.

Btw kakav je Live? Jel slushao neko ovaj novi album?

Nije loš taj novi Mudhoney (ako misliš na The Luky Ones?).

Ima par sirovih momenata. Mislim da su album snimili za kratko vreme, bez mnogo peglanja i to se i Äuje. Naravno daleko je to od zlatnih dana, ali nijednog trenutka ne pada ispod nivoa imena Mudhoney (videti pod sramotno loÅ¡e ovogodiÅ¡nje albume: Nick Cave & Bad Seeds, Breeders, Primal Scream, Calexico, verovatno i joÅ¡ poneko koga sada nepravedno zapostavljam).

Za pravo uživanje u prljavom teÅ¡kaÅ¡kom zvuku već sam preporuÄio straÅ¡ne (iz 2008.) albume Byrds of Maya - Volume 1 i Witch - Paralyzed i vrlo dobar Black Mountain - In The Future.

Sasvim sluÄajno (nasmejao sam se kada sam jutros video Melvinov post) odoh da sluÅ¡am Jello Biafra With The Melvins' - Never Breathe What You Can't See

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...