Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Meni je ipak Trans Europe Express na prvom mestu...sta mislis o prva dva albuma?

Inace vinilni Autobahn sam jedva nasao.

vulejov, od mene :D za TD...

Volim elektroniku, ali TD sam kasno otkrio :D . Na zalost, nemam nista od njih u originalu (lossless-u), ali i mp3 me je oborio s nogu.

Njihova muzika je jednostavno vanvremenska, vanzanrovska... ili ih volite ili ih ne podnosite. :D

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Meni je ipak Trans Europe Express na prvom mestu...sta mislis o prva dva albuma?

Inace vinilni Autobahn sam jedva nasao.

Da li znaÅ¡ da se oni kojima je Trans Europe Express omiljeni album raÄunaju u 'prave fanove'? :D

Prva dva, odnosno tri albuma pre Autobahna više poštujem nego što volim. Vidiš da je moj omiljeni album onaj najslušljiviji....

Ako skontaÅ¡ negde upotrebljivi Autobahn, uzmi ga za mene. Ja sam tu ploÄu za skoro trideset godina traganja video dva puta, i oba puta je bila tako ukrÅ¡ena da je ne bih stavio ni pod staru iglu.

Link to comment
Share on other sites

*****

The Stone Roses - The Stone Roses (1989, Jugoton LP)

Desilo se (ne znam kako) da sigurno godinu ili dve nisam preslusao jednu od omiljenih mi ploca ever.

Bio me je malo strah nije li izgubila u medjuvremenu.

Ma, kakvi. I dalje na vrhu. Sta bi tek bilo da su na plocu nekako stavili i Fools Gold.

Uvek sam ih dozivljavao kao reinkarnaciju The Byrds.

Ian Brown je na (ne bas sjajnom) exit nastupu pre koju godinu zavrsio sa I Wanna Be Adored. Djavolska pesma je bila pracena podizanjem olujnog vetra i jakog nevremena :D

I dont need to sell my soul

He's already in me

post-1432-128510662576_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jel' bar jedan od tih dva bio RTB primerak?

Jeste! I to, rtb primerak ima drugaÄiji omot. Potpuno plav ako se izuzme bela 'horizontalna signalizacija', ma kao oznaka za autoput. Naravno, moguće i da me sećanje vara, ali ta mi je slika u glavi. Zbog toga je i cena za potpuno uleÅ¡enu ploÄu i iscepan omot bila astronomska. Pod astronomska u ovom sluÄaju podrazumevam par desetina maraka :D

Tip koji je prodavao priÄao je o raritetima, a ja o muzici; mislim, ploÄa kao predmet koji ću tek posedovati me ne zanima. Zanima me upotrebna vrednost, a to u sluÄaju Kraftwerk ploÄe podrazumeva mint stanje.

Link to comment
Share on other sites

*****

Konfuzno, bas kakav sam i ja ovih dana:

VA - Eccentric Soul: Twinight's Lunar Rotation (2007)

51On-XKKSfL._SL500_AA240_.jpg

40 numera na dva diska. Soul 60-tih i pocetka 70-tih izdavan za Twinight Records.

Preslatko! Ne propustiti. Mnogo nepoznatih izvodjaca.

A, i kako odoleti ovom omotu?

link

Sonic Youth - Daydream Nation (1988)

41ICOvr1oAL._SL500_AA240_.jpg

Klasik. Briljantno, uvek.

Medeski Martin Wood - Notes From the Underground (1992)

410PSEG8RSL._SL500_AA240_.jpg

Od funka do punka u klasicnoj (akusticnoj!) trio postavi. Odlicna ploca s pocetka karijere meni vrlo drage trojke.

Link to comment
Share on other sites

Da malo "presecem" uobicajene jazz/blues/rock stvari kod mene :cheers ovo se dosta cesto nadje u plejeru( i trenutno sam na presecanju) :bounce

Taraf De Haidouks "Band of Gypsies"..frenetican folk,nesminkan..fama kaze da su na prvom nastupu u Parizu razbucali tamosnje drustvo...

:bounce

post-1799-128510664804_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da malo "presecem" uobicajene jazz/blues/rock stvari kod mene :cheers ovo se dosta cesto nadje u plejeru( i trenutno sam na presecanju) :bounce

Taraf De Haidouks "Band of Gypsies"..frenetican folk,nesminkan..fama kaze da su na prvom nastupu u Parizu razbucali tamosnje drustvo...

:order

:bounce

To brate !

:bounce

post-4136-12851066487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...