Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 9/16/2017 at 10:50, DejanM said:

Fernando Sor je bio kompozitor i gitarista koji je ziveo i stvarao krajem osamnaestog i pocetkom devetnaestog veka. Smatra se i danas za jednog od najvecih virtouza na gitari koji je ikada hodao ovom planetom. Neka od njegovih kompozicija i danas predstavljaju izazov za moderne gitariste. Na ovom albumu se nalazi izbor njegovih dela za akusticnu gitaru u izvodjenju Ricardo Gallen-a (spanski gitarista koji zadnjih godina radi kao profesor u Nemackoj).

Snimak je izuzetan a muzika je za uzivanje. Iako mi se na momente cini da je Gallenova interpretacija pomalo "tvrda" i ne dovoljno liricna (u poredjenju recimo sa izvodjenjima Williama Cartera), tehnicki je Gallen na visini zadatka.

album.jpg

@DejanM Bravo za izbor i komentare!

Link to comment
Share on other sites

Yang Xuefei spada danas u red najvecih klasicnih gitarista. Njeno sviranje gitare se svrstava rame uz rame sa jednim Segovijom ili Julian Bream-om. Nekadasnje cudo od deteta iz Pekinga, prva devojcica koja je pohadjala pekinski konzervatorijum, odsek gitare, koja je sa 11 godina osvajala prestizne nagrade za seniore, je svoje skolovanje 2000 nastavila u Londonu, gde i danas zivi i radi.

Ovaj album, Classical Guitar by Yang Xuefei, je kolekcija njenih izvodjenja poznatih kompozitora za gitaru kao i adaptacija dela pisanih za druge instrumente (Paganini, Bach,..). Ono sto se cuje na ovom albumu na momente deluje nestvarno, i vi se pitate da li se ovde zbilja radi samo o jednoj gitari. Njena tehnika je zaista zacudjujuca ali njeno sviranje je mnogo vise od puke tehnicke perfekcije. Zapravo ta tehnicka izuzetnost je samo sredstvo da se "oslobode" emocije, satkane u radovima starih kompozitora. Njeno sviranje je tecno, i zapravo vam odvraca paznju od tezine pojedinih deonica, fokusirajuci slusaoca na ono sto je zbilja bitno. Pri tome, vi ne cujete skripu zica  za vreme njihovog okidanja i sve se desava u jednom nerealno i besprekorno cistom prostoru u kom postoji samo muzika. To je vrhunsko majstorstvo ...

Uostalom pogledajte kako to izgleda live:

 

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

Curtis Fuller-All star sextets ,fantastican album.Przenje,prženje,prženje ...od muzičara ne znam ko je bolji.Odlicno je snimljen vinil- RVG,moje izdanje je doduse remaster iz 1978.,ali baš dobar remaster.To su ustvari dva odlicna albuma sa dve postave iz 1959.Nije skupa ploča na discogsu,moja je plen sa poslednje berze. 

Ekipa sjajna,pa ko voli taj period nek uziva.Lee Morgan i Benny Golson,Wynton Kelly, Paul Chambers i Charlie Persip, Thad Jones Benny Golson, McCoy Tyner, Jimmy Garrison, Dave Bailey

curtis.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Elvis Presley's 24 Karat Hits

Stvarno je kralj, krenem sinoć da čujem par pesama i ostadoh do 1 slušajući sa uživanjem do poslednje pesme. Pa danas opet...  :) Moram da kažem da mi se samo izdanje mnogo sviđa, SACD rip je u pitanju i za moje uši je je to baš dobro i atmosferično, a ja obično ne volim te HiRes remastere nešto.

 

0003975799.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...