Jump to content


Hi-Files 37 u prodaji od utorka 31. avgusta


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

@David

Sa servisom Zinio smo imali problema od samog pocetka. Moj entuzijazam da krenemo u saradnju sa njima se pokazao preteran, jer se ponašaju veoma neprofesionalno. Odlučili smo da prekinemo saradnju, te da ćemo u skorije vreme pronaći alternativni i pouzdaniji servis.

Davide, mi nemamo spisak pretplatnika digitalnog izdanja, te samim tim nemamo načina da korisnike obavestimo o bilokakvom kašnjenju.

Spisak pretplatnika sa email adresama je zatražen od servisa, ali ga još nismo dobili. Čim spisak dobijemo, digitalni pretplatnici će dobiti naše izvinjenje i odgovarajuću kompenzaciju.

Situacija jednostavno nije pod našom kontrolom i tu ne možemo ništa da učinimo.

U vezi EISA nagrada...

Članovi EISA su magazini, a ne internet sajtovi. Samim tim, nama je čast i obaveza da objavimo spisak nagrađenih. Čak smo tražili i posebnu dozvolu da objavimo nagrade iz video panela.

Citate koje ste čitali na sajtu EISA smo prevodili upravo mi, ko bi drugi? Izjednačavanje internet korisnika sa čitaocima časopisa je i dalje pogrešno, jer nemaju svi naši čitaoci internet... A i da imaju, po pravilima EISA smo u obavezi da ih objavimo.

@Borko, da, zabranjeno je dodavati sopstveni komentar. Citate su pisali urednici časopisa, uključujući i mene. Svi objavljujemo iste citate, bez ikakvih izmena, osim čistog prevoda.

@Tutti, slobodno daj svoje predloge.

@vladovid, da to jeste po EISA pravilima.

Pozdrav svima iz BGa

Link to comment
Share on other sites

@David

Sa servisom Zinio smo imali problema od samog pocetka. Moj entuzijazam da krenemo u saradnju sa njima se pokazao preteran, jer se ponaÅ¡aju veoma neprofesionalno. OdluÄili smo da prekinemo saradnju, te da ćemo u skorije vreme pronaći alternativni i pouzdaniji servis.

Davide, mi nemamo spisak pretplatnika digitalnog izdanja, te samim tim nemamo naÄina da korisnike obavestimo o bilokakvom kaÅ¡njenju.

Spisak pretplatnika sa email adresama je zatražen od servisa, ali ga još nismo dobili. Čim spisak dobijemo, digitalni pretplatnici će dobiti naše izvinjenje i odgovarajuću kompenzaciju.

Situacija jednostavno nije pod naÅ¡om kontrolom i tu ne možemo niÅ¡ta da uÄinimo.

Link to comment
Share on other sites

Davide, ja sam pre tri dana napisao

Molim pretplatnike na digitalno izdanje da se jave na mail redakcije, jer imamo vecitih problema sa ovim servisom.

U svakom slucaju, kontaktiracemo vas cim se vratim iz Berlina, sa IFA sajma.

Do sada to jos uvek nisi ucinio, pa te molim da to uradis u toku sledece nedelje. Ovakav senzacionalisticki pristup je ocigledno zlonameran, pa ne bih dalje da se upustam u diskusiju.

BTW Kolega sa kojim si razgovarao se ne bavi tim delom posla, tako da uopste nije upucen.

Link to comment
Share on other sites

Davide, ja sam pre tri dana napisao

Do sada to jos uvek nisi ucinio, pa te molim da to uradis u toku sledece nedelje. Ovakav senzacionalisticki pristup je ocigledno zlonameran, pa ne bih dalje da se upustam u diskusiju.

BTW Kolega sa kojim si razgovarao se ne bavi tim delom posla, tako da uopste nije upucen.

Link to comment
Share on other sites

Ne ocekivano za jednog bankara da ne obracuna i kamatu(fiksnu-eksponencijalno rastucu).Stvarno ne profesionalno.Ovi sa Nokiama koje prate velike bankarske transakcije neka obrate paznju na broj racuna.Resavajte svoje nesuglasice kroz PP, koga jos zanima vasih par stotina dinara i bankarski racuni.Ukazano je na propust,videli smo izvinjenje,sve ostalo je :D

Btw.Casopis je odlican,Zoki :D

Link to comment
Share on other sites

Sad cemo da cujemo kako nije bitno da li se radi o 500 ili 5000 RSD, vec se radi o principu.

Mene samo zanima odakle ideja da cemo ikoga da zavrnemo?

Uvek smo se sa pretplatnicima odnosili sto je bolje moguce, da ne kazem da pretplatnike drzimo kao malo vode na dlanu.

Razumem da su ljudi imali u zivotu losih iskustava, ali ne razumem da mozete od starta da nekoga optuzite da je prevarant.

Link to comment
Share on other sites

Davide, senzacionalisticko je javno ostavljanje broja racuna.

Jos uvek se nisi javio na mail redakcije.

Na tvoj mail sam poslao izveštaj sa ebankinga o uplati 525 dinara na račun koji si priložio. Novac možeš očekivat na računu u toku sutrašnjeg dana.

Nadam se da uz iskreno izvinjenje i objašnjenje da nije sve u našim rukama, sada više nemamo problema.

Link to comment
Share on other sites

Poslednji broj koji sam komentarisao bio je 34. Dva naredna su bila posvećena blu rej plejerima odnosno pc muzici sa po 4 odnosno 5 textova posvećenim haj faju. Å to bi bilo podnoÅ¡ljivo da se tu i tamo naÄ‘e neka komponenta koju sebi mogu da priuÅ¡tim. Mislim, ok je tu i tamo prikazati komponentu koja koÅ¡ta 24 hiljade evra. Ali onda izgubite fokus, pa su vam komponente od po dve, tri ili pet hiljada evra nekakav standard, a ono Å¡to koÅ¡ta ispod 1.000 evra vas bude blam i da prikaÄite na sistem a kamoli da objavite u novinama.

U novom broju ima pet (5) uslovno reÄeno testova. Bryston (2.750e), Naim dac (2.300e), SF Liuto (3.375e), focus 220 (2.800e) i sa svojih mizernih 1.350e jeftini uljez expo 3010s2 (pravim gospoÄ‘ama to nije ni za frizeraj). Ostatak novina, sluÅ¡alice od hiljadu evra, integrisani 3d užitak na 360 stepeni uz dobru sliku me jednostavno ne zanima. Nije ovo prvi put da iznosim ovakvo miÅ¡ljenje. Razumem (i te kako) da je Hi-Fi skup sport i da komponente Äija se cena priÅ¡e sa tri niÅ¡tice dominiraju. Razumem i da hi-fi nisu viÅ¡e pojaÄala i gramofoni nego pre svega mobilni telefoni i digitalne kamere. No, mislim da je proseÄan ljubitelj hi-fija u ovoj zemlji ipak malo konzervativnije i retro orijentisan. A ima i malo skromnija primanja. Ne bih ovo ni potezao da mi se ne Äini da je Äasopis pokrenut upravo zbog ove publike kao ciljne grupe. Od nje se polako ali sigurno udaljava, a neki naÄin (budući da nije dovoljno fensi) i ograÄ‘uje. Pa dobro, i to je opcija. Hi-Files je snažna konkurencija Äasopisima sliÄne orijentacije pre svega jer ima izvanredno struÄne i elokventne recenzente, a pre svih g. Karapandžića koji je napisao Äetiri od pet pomenutih testova, peti pripada g. Miodragoviću. U takvoj postavci meÄ‘utim ta prednost može da se u potpunosti izgubi, jer nisam siguran da ima velikog izazova pisati o komponentama u tom rangu. Mislim, kad bih kojim sluÄajem istresao tri i po soma evra za zvuÄnike (pod uslovom da imam i te novce i sobu Å¡iroku Å¡est metara Å¡to je obavezni minimum) naravno da bi ti zvuÄnici morali da budu i prefinjeni muziÄki instrument i da rokaju i da mi ohlade i otvore pivo i sve. Å ta bi, uopÅ¡te, mogla biti mana bilo fokusa bilo liuta? To Å¡to su skupi i Å¡to im treba odgovarajući sistem? Suludo je kako kaže g. Karapandžić i pomisliti da će neko na kutiju od tri hiljade vra zakaÄiti ostatak sistema vredan pet stotina evra. Onda, Å¡ta im se može zameriti? Izgleda niÅ¡ta. Može li se onda oÄekivati da će do kraja nedelje sve zalihe fokusa 220 i liuta u Srbiji biti rasprodate do kraja nedelje? Ne bih se kladio...

Hi-Files već nekoliko godina kupujem automatski. U moru politiÄkih i onih veselih tabloida nekako sam osećao da su to novine namenjene meni. Nekad viÅ¡e po mom ukusu nekad manje. Ali novine koje prave i Äitaju ljudi sliÄni meni. ViÅ¡e nemam taj osećaj.

Link to comment
Share on other sites

@Borko

S obzirom da je rad u EISA deo mog posla i da smo u toj organizaciji vec trecu godinu, onda vrlo dobro znam sta pricam i pisem.

Clanovima EISA nije dozvoljeno menjati citate, menjati fotografije ili cak npr objavljivati reklame odmah uz nagradjene uredjaje.

Ne, nemamo aspiracija prema in-car i photo panelu, pa nemojte ocekivati da zalazimo u te vode.

@Koko Bil

Prijatelju Koko, potpuno razumem tvoje misljenje i cenim ga. Ideja je da svakako povecamo kvantitet testova, pa da samim tim bude "za svakog po nesto".

Obecavam da cemo od narednog broja, pored regularnih testova imati i grupni test, kao i mini testove. Upravo organizujemo grupni test, a bice vise informacija naknadno.

P.S. istestirali smo sve EISA semplove koji se ticu kucnog bioskopa, tako da cemo na tu stranu malo da ohladimo :D

Link to comment
Share on other sites

@Koko Bil

Prijatelju Koko, potpuno razumem tvoje misljenje i cenim ga. Ideja je da svakako povecamo kvantitet testova, pa da samim tim bude "za svakog po nesto".

Obecavam da cemo od narednog broja, pored regularnih testova imati i grupni test, kao i mini testove. Upravo organizujemo grupni test, a bice vise informacija naknadno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Koko. Upravo radimo na tome da napravimo grupni test integrisanih pojacala od 500-1000e, tako da kapiram da se tu razumemo :D

Mini testovi i treba da sluze za predstavljanje opreme koja nikada ne bi "stigla na red" na test... a tu ubrajam npr power kondicionere, kablove i slicne audiofilske stvarcice.

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to je snaga Hi-Filesa jeste kvalitet tekstova koji proizilazi iz znanja i pismenosti ljubitelja hi-fija koji u njemu piÅ¡u. A ta se snaga gubi, ponavljam, kad nema izazova, kad se piÅ¡e samo iskljuÄivo i jedino o ureÄ‘ajima visoke klase kojima se u principu ni nema Å¡ta zameriti. Mislim da u poslednja tri broja ima valjda jedan ili dva ureÄ‘aja sa cenom ispod hiljadu evra.Smatram da su diskusije na forumu dobar putokaz za to Å¡ta bi i o Äemu ljubitelji hi-fija voleli da Äitaju.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...