Jump to content


Gramofondžijska sveščica


Bujodrag

Recommended Posts

e odlicna tema, znaci za lepakgram treba direct drive? dobro ste mi rekli, umalo sto onomad ne kupih kod ciganke neki dual za 200 dinara

 

mislim ako je zbog obrtnog momenta, zar nije resenje da se stavi kraca gumica pa da jace vuce i na belt drajvu?

 

za te pare se kupuje dual

 

Nije kod belt-a problem proklizavanja gumice, već snaga motora. Džaba kraća gumica

 

teÅ¡ko da kod strijih modela duala može bit u pitanju snaga motora jer su im motori bar od 500-700 grama Äetvoropolni ili osmopolni

 

@anubisgrau

Zavisi koji Dual...

 

i to je taÄno

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

da malo razbudim ploÄoljube jedan proizvod koji za mene postaje deo redovnne higijene igle.Preporucujem da ocistite iglu pre koriscenja,i onda ce se cuti razlika verovatno.Kupih to na Pajinu preporuku nakon par odustajanja-odem po to pa kupim plocu svaki put.Dobra stvar i samo naizgled skupa,jer verujem da je kolicina dovoljna i za par godina ciste igle-a to je jedna nova ploca i to ne od skupljih.Cena kod nas u radnji je ista,za novosadiste ima je u mungosu.Iznenadjuje ovo sto pise za nove ploce,ispadose i po ovom pitanju...ajd da ne pricam. http://www.needledoctor.com/clearaudio-Diamond-Elixir-Stylus-Cleaner

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Za vecinu glava se daje opseg koji uopÅ¡te nije mali obiÄno ide i do pola grama.Btw.kupio si nov gramofon od zastupnika,Å¡to ne tražiÅ¡ da ti ga oni idealno podese i obuÄe te za ubuduće.Nisi im male pare ostavio da bi trebao da se ustruÄavas,a i njima treba da je interes da budes zadovoljan uslugom.

Link to comment
Share on other sites

Btw.kupio si nov gramofon od zastupnika,Å¡to ne tražiÅ¡ da ti ga oni idealno podese i obuÄe te za ubuduće.Nisi im male pare ostavio da bi trebao da se ustruÄavas,a i njima treba da je interes da budes zadovoljan uslugom.

 

Apsolutno se slažem. InaÄe, sve pohvale zastupniku, zvali su odmah sutradan telefonom da posavetuju oko podeÅ¡avanja i najavili da će opet pozvati za 15-tak dana kad to "legne" kako treba. Podesio sam baÅ¡ kako su mi objasnili i kako piÅ¡e u uputstvu i to meni zvuÄi sasvim korektno. Samo sam se pitao da li treba proveriti gaznu silu nekom vagicom ili klackalicom. ViÅ¡e muke sam imao sa anti skating-om, ali je i to sreÄ‘eno. Mislio sam da negde naÄ‘em test ploÄu, ali je uopÅ¡te nema. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Kako je sa VTA?Od toga mnogo vise zavisi zvuk nego od gazne sile,bilo bi dobro da je na pravom mestu pa da ne moras da se bakces sa podmetacima,vrlo moguce da je tako jer si uzeo i njihovu glavu.Po mom misljenju nepotrebno komplikovan sistem podesavanja.Podesavanje visine rucke uz inbus sa strane kako je kod mene(i na mnogim drugim ruckama) omogucava da to brzo i precizno podesis u par minuta,a onda finim promenama promenama u narednih par dana(ili nedelja) sve mozes lako da dostelujes "prema uhu",to su btw jedine tonske kontrole koje imam.Jedna brzina i ton kontrole sa inbus kljucem...bas sam neki tehnoman :D Mislim da bih sa tim sistemom podloski pojeo po kile zivaca,polako vec gubim strpljenje i ja pozelim da mi to neko strucan odradi umesto mene.Zovem sledecom prilikom kad dodje vreme za servis Mr.Groovija koji radi strucan servis u Novom Sadu ili Onehifi.Od one hifi sam dobio svu podrsku uvek kad mi je zatrebalo, cak i alat za podesavanje sondeka na zajam(set up Jig).Rade servis i strucno podesavanje lp12,to je uslov da bi bio diler.Nisam znao kakav je slucaj sa Regom ali diler mora da bude na usluzi i ima kvalitetnu tehnicku podrsku.

Probaj ovde da ukebas RTB plocu. http://www.limundo.com/kupovina/Muzika-i-filmovi/Muzika/Gramofonske-ploce/TEST-PLOCA-LP-/16859189

Link to comment
Share on other sites

Kako se šteluje VTA na Dualu 502? Ako je uopšte i moguće.

Ja sam samo nakaÄio Ortofonovu glavu i ruÄka mi izgleda popriliÄno paralelno s ploÄom.

 

Da li si koristio neki protraktor za položaj glave? Ja imam Dual 604 i mislim da je to (VTA) nemac napravio kako treba, uz originalni mat, naravno...

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod digitalnih vagica. Gledam neÅ¡to, velike su razlike u cenama. Ove kao markirane ujedaju, ClearAudio 180 evra, Pro-Ject 100 evra :mad: , a opet vidim na Amazon-u, ima i za 20-30 dolara. Izgledaju identicno, kinezi, a da li funkcioniÅ¡u kako treba, Bog će ga znati.

Link to comment
Share on other sites

...a  kako je "nemac" mogao da zna koju ce ko glavu da stavi u rucku?Razlicite dimenzije(visina) glava i jesu razlog potrebe za podesavanjem VTA za svaku glavu.Negde je to reseno kvalitetnije,negde jednostavnije negde komplikovanije,negde nikako,a nekad su se uz glavu isporucivali podmetaci sto i nije bas neko resenje al kad nema drugog moze i tako.

Link to comment
Share on other sites

Kako je sa VTA?Od toga mnogo vise zavisi zvuk nego od gazne sile,bilo bi dobro da je na pravom mestu pa da ne moras da se bakces sa podmetacima,vrlo moguce da je tako jer si uzeo i njihovu glavu.

 

To sam pitao odmah i rekoÅ¡e da je podeÅ¡eno idealno, obzirom da je i glava Rega, tako da se tu nisam niÅ¡ta ÄaÄkao. Verovatno kad bi stavljao glavu drugog proizvoÄ‘aÄa da bi moralo da se podeÅ¡ava.

Link to comment
Share on other sites

...a  kako je "nemac" mogao da zna koju ce ko glavu da stavi u rucku?Razlicite dimenzije(visina) glava i jesu razlog potrebe za podesavanjem VTA za svaku glavu.Negde je to reseno kvalitetnije,negde jednostavnije negde komplikovanije,negde nikako,a nekad su se uz glavu isporucivali podmetaci sto i nije bas neko resenje al kad nema drugog moze i tako.

 

Možda greÅ¡im ali mislim da postoji standard za visinu MM zvuÄnica... Ovo je obiÄan gramofon, skuplji Duali iz vrha (ondaÅ¡nje) ponude su imali Å¡telovanje visine ruÄke... Ako bi mi to smetalo onda bih dao viÅ¡e za gramofon, od onoga Å¡to sam dao... Za sada sam vrlo zadovoljan, joÅ¡ jurim neke Eno/Budd ploÄe... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...