Jump to content


Gramofondžijska sveščica


Bujodrag

Recommended Posts

Da, mogao bih improvizovati neku  neutralnu polugu za vagicu. Pa da vidim da li je do toga, ili je ipak nesto drugo u pitanju. Pozabavicu se time ovih dana. Hvala na ideji.

A svakako je porucena i mehanicka vagica, odavno sam to hteo da uradim, ali nije bilo preke potrebe, i bilo je bitnijih stvari za kucni budzet... Pa cu onda uporediti elektronsku i mehanicku.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dražo said:

Shure SF G2 :wub:

Добро је да си је нашао. Одавно се не производи чини ми се.

Једини проблем који ја имам са SFG-2 је то што је максимална вредност 2.5 грама, што је проблематично за неке звучнице (рецимо SPU).

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, sondek said:

Iskreno ne vidim neku prednost mehanicke vagice.

Ни Ја, морам да будем груб, тешко срање које уз пут и не мери баш прецизно ако је прецизност уопште битна?!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Susurin said:

Ako pricamo o ovoj vagici onda mala ispravka.  Opseg joj je od 0.5 do 3.0gr.

 

Хм, да, сигурно си у праву. Не знам зашто ми се утувило у глави да је скала до 1.25 грама, па онда 2х = 2.5 грама.

У сваком случају, опет проблем за SPU који тражи 4 грама.

Око прецизношћу не бих да полемишем, свако са својим приступом. Али јесте једна од конзистентнијих справа које сам користио.

Link to comment
Share on other sites

Meni je dovoljan stereo track sa 1000Hz da podesim koliko god treba bez da se opterećujem vagicama i tegovima. Uglavnom je mnogo manje nego što su ga naučnici propisali, kada posle pogledam na skali. A što se zvuka tiče, to je daleko viši nivo od dobijenog prateći fabričkie preporuke.

Link to comment
Share on other sites

По мени две децимале и нису толико битне колико је битна максимална тежина која може да се мери. Та горња вага мери до 100Гр што за мерење тежина до 5Гр. је превише. 

 

33333333.png

Link to comment
Share on other sites

Odradio merenje sa mehanickom Shure vagicom.

Prethodno sam sa elektronskom vagicom (pomenutom 5 postova iznad, sa bocnim adapterom, vaze do 100g) podesio gaznu silu na 1,75g.

I mehanicka je pokazala 1,95g, za tih 1,75g podesenih el. vagicom. Dakle, elektronska gresi za 0,2g, sto je katastrofa.

Pretpostavljam da je elektronska radila dobro pre 2-3 godine (kada je kupljena), ali se ocigledno vremenom nesto pokarambasilo (iako je malo koriscena, pazljivo, itd.), sto i nije iznenadjenje, s obzirom na poreklo i cenu.

Inace, koristio sam i ovu elektronsku sto meri do 5g, i ona je posle nekih godinu dana pocela da brljavi.

Sve u svemu, sada sam na mehanici, i uopste nemam problem sa tim da greska merenja bude u domenu 2. decimale. Svakako bolje, nego greska od 0,2g...

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Infidel said:

 


Imam istu (i Shure mehaničku), ali ne završava posao kod (nekih?) unipivot ručica (kao ni shure, ortofon i sl).

Za takve situacija je potrebno nešto ovako (još nisam kupio):

 

1.png

tu Shure SFG2 sam ja koristio svojevremeno u prvom naletu sa Stogi S,u prvim danima cak i bez popunjene silikonske kadice,dok nisam video kako se u toj varijanti ponasa na blagoj talasastoj ploci...doduse tamo je sistem protivtegova ispod okretne unipivot tacke...ne secam,da jebilo ikakvih problema oko podesavanja gazne sile...doduse bejase to pre vise no 10 godina,i sve je to vec pokrilo ruzmarin i sas :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, paja959 said:

tu Shure SFG2 sam ja koristio svojevremeno u prvom naletu sa Stogi S,u prvim danima cak i bez popunjene silikonske kadice,dok nisam video kako se u toj varijanti ponasa na blagoj talasastoj ploci...doduse tamo je sistem protivtegova ispod okretne unipivot tacke...ne secam,da jebilo ikakvih problema oko podesavanja gazne sile...doduse bejase to pre vise no 10 godina,i sve je to vec pokrilo ruzmarin i sas :lol:

 


Problem je visina (obično bude bar 3-4 mm, pa je i merenje manje precizno) i nagib.
Zato je ova vagica sa "bočnom" tacnom dobra - vrlo je mala debljina, praktično kao da se nalazi 180g vinil na tanjiru.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Infidel said:


Problem je visina (obično bude bar 3-4 mm, pa je i merenje manje precizno) i nagib.
Zato je ova vagica sa "bočnom" tacnom dobra - vrlo je mala debljina, praktično kao da se nalazi 180g vinil na tanjiru.

i ove obicne digitalne "kineske" sto se posle brendiraju a la Pro_Ject,Roksan itd imaju tu debljinu od dobrih 3-4mm...da,sigurno su preciznije te sto imaju "spustenu kasiku" sa strane,odavde bismo mogli nastaviti da elaboriramo gresku u merenju u zavisnosti od nadmorske visine,i da li meris na prvom spratu,ili si na petnaestom :lol:...ali respect za prosvecenost :thumbsup2

IMG_5141.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...