Jump to content


"POPUST" NA SOFVER ZA SAMOGRADNJU KUTIJA


stera

Recommended Posts

Gledao sam DAYENS cenovnik i cene su stvarno u odnosu na cene u Nemackoj pristupacne -svega 10% posto skuplje.

Na kraju cenovnika sam naisao na 'zanimljivost' -prodaju softver za samogradnju zvucnika baziran na VISATON drajverima

Spaker Pro 6.0 0300 30,67 EVRA

Simulation Softwear

i druga verzija

Speaker Pro 7.0 0315 127,00 EVRA

Simulation-Softwear

koji su FREEWARE i mogu da se download-uju svuda-- :)

Ko hoce da kupi te programe ja daje 50% popusta na te programe :-?:listen:):)

NIKO NEMA STO SRBIN IMADE

Link to comment
Share on other sites

Pozvacu se na amneziju ili virus koji su mi ljudi iz "DAYENS"a poslali sa katalogom .. :listen

STERA...ko to beshe???????

Pa nisam ja gluplji od ovih is Daayensa - ako oni prodaju besplatne programe...........ustvari ja ne naplacujem 15-20 Evra za softver- vec za uslugu narezivanja.. :)

Hvala za link

Nego nesto sam bas petljao sa SAL basovima od 12":

SR 3040

SBX 3040 i

SRP 3040

SRP 3040 WinISD po difulto je sracunao velicinu kutije pazi sad...............1302 litra.

A u kolike ga kutije ljudi ugradjuju??

Kasnije cu da okacim neke grafikone SPL i GAIN iz WINISD ako nekog

interesuje

Onaj link downloaduje prazan file

ali http://radiosvalka.narod.ru/soft/soft_e.htm :)

Link to comment
Share on other sites

:listen:):):)

Ma opusteno- kapiram zezanje (vidi i Deda nije mutav i on je nash crveno-beli) :)

Nego skinuo sam JBL.

VAUU!!!

Pa ima built in sekciju za testiranje parametara zvucnika koje ugradjujes, tj. mozes sam da izmeris Qs,Qt Qms i da iz toga izracunas sve vrednosti

neophodne za gradnju. VAUU!!

Nisam jos ni gledao deo za racunanje skretnice.Inace su skretnice u JBL-u

JAKO JAKO dobre.Nadam se da su isti princip kalkulacije primenili i u ovom softveru.

MikiLE da pozivis 100 godina- dobra ideja za ovaj JBLShop.

Hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi nam jedan ovakav sticky jer izgleda da ima vise ljudi koji bas ne grade gotove kitove vec sami ugadjaju kutije.

A ujedno i saveti u vezi koriscenja raznih softvera i tudja iskustva.

Odavno - citajuci projekte iz casopisa SAM (uradi sam) koji su svi nosili oznaku SBI a koristili Dynaudio, RCF, SIPE kako su bez promene dimenzija kutija menjali basove u istoj konfiguraciji.Znaci u istoj kutiji koristis bilo koji od ova tri basa?

Sad i ja o tome razmisljam - da uporedim neke URADI SAM projekte sa net-a i da zamenim drivere sa SAL basom, naravno jos cu sa JBL SHOPom da proverim kako to sve izgleda..

Pozdrav :listen

Link to comment
Share on other sites

Pa JBL Ss. korstim dosta dugo, i mogu reci da je prilicno pouzdan. Jedino je problem sto parametri potrebni za izradu kutije, koji se inace dobijaju sa kupljenim zvucnicima (Sal..), bas i nisu pouzdani i vrlo cesto se razlikuju od izmerenih. Dosta sam se ranije zezao sa Speaker Workshop-om, taj program ,ko nezna, koristi racunar - t.j. zvucnu karticu za osnovna merenja parametara zvucnika, i automatski izracunava sve sto vam je potrebno za simulaciju zv. kutije. Ljudi su za njega razvili i hardver - t.j. prikljucnu kutiju, ali da nebi nesto sad objasnjavao ovde, najbolje odite na njihov sajt pa proverite http://www.speakerworkshop.com, za freeware program je dosta kompletan i mocan, mada prilicno je komplikovan. Pomocu njega se mogu meriti i vrednosti kondenzatora i zavojnica za kretnice :listen:):):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...