Jump to content


Rangirajte CD playere...


Jazzavac

Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply
Ja sam valjda bio među poslednjim kupcioma u Radix-u.

Kupio sam nov 840C. Platio sam ga negde oko 900 eura.

Isto tako sam kod njih kupio balansirani Audioquest King Cobra preko koga slušam 840C. Kablove sam platio 115 eura, nove.

Sve zajedno nešto preko 1000 eura.

Cambridge Audio, pogotovo serija 840 se kod nas nije baÅ¡ neÅ¡to posebno kotirala. I pored toga Å¡to je pojaÄalo 840 A dobilo Eiza nagradu, a CD 840C prema testovima koji su objavljeni u zagrebaÄkom HiFi Choice-u prosto pregazio Naim CD5i, ta serija se relativno slabo prodavala.

Pravo je uživanje to sluÅ¡ati. Da mogu ponovo da biram opet bih kupio 840C. InaÄe 840C kod mene ide preko balansiranih ulaza na Harman Kardonu 990.

CD plejer 840C nema USB ulaz, ali ima koaksijalne i optiÄke ulaze, te tako može da posluži kao izvanredni eksterni DAC.

Danas kod novog distributera 840C i King Cobra od 1m koštaju preko 1600 eura.

Mogu samo da kažem da je šteta što je Sreja koji je držao Radix umro. On je bio veliki poznavalc audia, a kao što se vidi i cene su mu bile sasvim prihvatljive.

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Da malo olaksam google-anje... Evo sta kaze WhatHiFi o par kandidata:

1. Naim CD5 XS - 1750 funti, 5 STARS

For: A musically enthralling performer; fine build; easy to upgrade; nice to use

Against: Quality of the competition is sky-high; no optical digital output

2. Moon CD-1 - 1150 funti, 5 STARS

For: A wonderfully exuberant sound; great timing and fine midrange performance; impressive build apart from...

Against: ...the flimsy disc tray; bass could be a touch tauter

3. Cambridge Audio Azur 840C - 750 funti, 4 STARS

For: Nice build and finish, eye-catching spec; great detail retrieval and overall insight

Against: Can’t summon the necessary attack; bass isn’t the most expressive

4. Lyngdor CD1 - 1895 funti, 5 STARS

For: Superlative detail resolution and dynamics; excellent build; sophisticated control system

Against: It’s a shame timing isn’t just that little bit crisper

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kod domaćeg zastupnika na sajtu audiofile.rs našao cenu za CA 840C u iznosu od 1399 eura.

Istovremeno se na nemaÄkom amazonu CA 840C može naći za 1390 eura.

Na engleskom ebay CA 840C se u ovom trenutku može naći za 860 funti.

Mislim da u ovom trenutku od ponuÄ‘ena Äetiri plejera najbolju kupovinu strogo posmatrano kroz odnos plaćeno/dobijeno predstavlja Lyngdorf po ceni od 1500 eura.

Kako će se on ponaÅ¡ati kod Jazzavca u sobi, to bi svakako trebalo ispitati pre konaÄne odluke.

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Da li je autor teme imao u vidu da Electrocompaniet PC1 ima samo balansirane izlaze? Dakle, treba dodati i obavezan trosak kabla, pod uslovom da pojacalo ima balansirane ulaze.

Od ostalih navedenih prednost dajem Moon-u, uz ogradu da Lyngdorf nisam nikad slusao.

Link to comment
Share on other sites

Prosto neverovatno kako se niko nije setio da pomene Primare CD31? Znam da ga je ovde malo ko slusao kao i vecinu pomenutih ali to (im) nije bila prepreka da predlozi, hvalospevi i salve podrske pljuste ko kisa. Uz to pet zvezdica ovde - onde... Malo li je?

Meni se licno taj plejer ne dopada. Suvise taman zamoj ukus ali opet, ukusi su razliciti.

Link to comment
Share on other sites

:beer Hvala svima na savetima i komentarima... Jos jedan update...

Naime, nema sanse da bih sada kupio CD play-er a da uz njega ne uzmem bar jedan rezervni transport i par laserskih glava... Po mom misljenju ako ce ista ubiti ovaj medijum su s@#nja koja prave proizvodjaci play-era... Kupite skupu spravicu, naviknete se na njen zvuk, uzivate 5-6 godina i kada dodje vreme zamene lasera shvatite da delova vise nema.... Sony ESPRIT serija iz sredine devedesetih - odlicne spravice za ono doba a delova nigde vec pocetkom 2000.ih. Cak i ona Wadia sa KP, kao i par McIntosh-a koji su koristili/koriste KSS-151A - ovog modela nije bilo vec posle 6 godina... Zamislite da kupite neku nadrndanu MC zvucnicu za 2000 eur, a za 5 godina vise nema igle za nju??? E, to je pocelo da me opasno nervira i zbog toga pare ne dajem ako nemam u rezervi potrosne delove :heat A neki brendovi opako kriju modele koje koriste... Ili kazu uzeli smo taj i taj, ali je modifikovan... Kao da ih je sramota ako je off-the-shelf komponenta u pitanju...

U cetvrtak sam se cuo sa ljudima iz Lyngdorf-a, javio se neko konacno, i trebali su da mi posalju tacne informacije o tome koji transport i laser CD-1 koristi... Jos uvek cekam odgovor :beer

Bladelius je pomenut jer se trenutno jedan prodaje na KP po za njega povoljnoj ceni... Nov je nesto iznad 3000 eur na sajtu 'distributera'...

I jos me jedna stvar iznenadjuje - Hegel, Lyngdorf, Bladelius - ove brendove kada proguglate ne dobijate bas puno 'zapadnih' linkova tipa casopisa, ebaya, audiogona, foruma... Uglavnom sajtove neengleskog govornog podrucja? Nekako se nordijski brendovi ne sire na zapad? Ili se to meni samo cini?

Primare-31 nisam razmatrao... Nemam ni valjan razlog zasto...

Ostali su u rangu koji je meni prihvatljiv. I cenovno, a mislim spram i ostatka sistema... Bojim se da znacajno skuplji player ne bi dosao do izrazaja u sistemu koji imam... A opet verujem da ce bilo koji od kandidata znacajno bolje svirati od Advance-a koji sam do sada slusao...

:beer

Link to comment
Share on other sites

I jos me jedna stvar iznenadjuje - Hegel, Lyngdorf, Bladelius - ove brendove kada proguglate ne dobijate bas puno 'zapadnih' linkova tipa casopisa, ebaya, audiogona, foruma... Uglavnom sajtove neengleskog govornog podrucja? Nekako se nordijski brendovi ne sire na zapad? Ili se to meni samo cini?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...