Jump to content


Rangirajte CD playere...


Jazzavac

Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

TaÄno je da Sreja nije držao RADIX AUDIO u smislu vlasniÅ¡tva, ali ga je držao svojim entuzijazmom, svojom posvećenošću prema audio ureÄ‘ajima i muzici uopÅ¡te. Umeo je da kaže da je ljubav prema muzici naÄin života. Sama Äinjenica da je sa odlaskom Sreje otiÅ¡ao i RADIX AUDIO govori u prilog tome da ga je Sreja ipak na neki naÄin držao.

Ovim što sam napisao ne želim ni malo da umanjim ulogu koju je u svemu tome imao i Dule.

InaÄe, prema podacima iz APR, RADIX AUDIO DOO je osnovan 31.08.2005. godine od strane RADIX DOO, gde se i navodi da je RADIX DOO 100 % vlasnik RADIX AUDIA DOO. Kao zastupnik za RADIX AUDIO DOO se navodi Danijela Bender koja je na funkciji direktora. Kao jedan od ogranaka RADIX AUDIA DOO, se navodi i prodavnica u Kneginje Zorke 53, gde se navodi da je zastupnik ogranka DuÅ¡an Stanković. RADIX AUDIO DOO je 31.12.2009. godine pripojen matiÄnoj firmi RADIX DOO, te je na taj naÄin prestao da postoji, a kao privredno druÅ¡tvo je izbrisan iz registra firmi 09.04.2010. god. Toliko o RADIX AUDIU.

Ipak moj prethodni post je bio viÅ¡e posvećen CD plejeru 840C a ne tome ko je vlasnik RADIX AUDIA. Mislim da ovaj plejer Jazzavac svakako treba da uvrsti u svoju listu kandidata i da naÄ‘e naÄina da ga Äuje. Iscrpan test može da se proÄita u Hrvatskom HI-FI CHOICE br. 3 iz 2007. godine. Na uporednom testu je bio bolje ocenjen od NAIM-a CD5i, i od QUAD-a 99CD-S. SliÄno se dogodilo i kada je bio testiran kao komplet sa pojaÄalom 840A V2 u HI-FI CHOICE br. 14 iz 2009. god. kada je takoÄ‘e vrlo dobro ocenjen.

Na testovima koji su objavljeni u HI-Files-u, CD plejer 840C nije baš tako dobro ocenjen, a njegov mlađi brat 740C je prošao još gore. Nešto bolje je prošao 640C V2.

Zanimljiv je naÄin na koji se CD plejeri na primer testiraju u Hi-FI CHOICE-u. Testira se na primer po pet CD plejera sliÄnog cenovnog razreda istovremeno pod istim uslovima, a na testu je prisutno viÅ¡e osoba od kojih svaka daje svoj sud. Na taj naÄin se dobija priliÄno verna slika i rang lista testiranih ureÄ‘aja.

InaÄe, hrvatski HI-FI CHOICE je prestao da izlazi posle tri godine i 20 brojeva, i utopio se u magazin T3.

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Hvala Miroljube na opisu i informacijama...

Nisam na putu iz Zajecara, mada sam i ja primetio da je oglas nestao iz KP. Ja sam stekao utisak da je prodavac sklonio oglas dok ne popravi/zameni sta vec treba... KSS 151A ne nalazim nov, Kineske kopije postoje do duse...

Ja, na zalost, ne mogu jos da se krenem u slusanja jer me ekipa iz Loop audio-a u Novom Sadu vec dve i po nedelje zavlaci sa servisiranjem pojacala.... 8). Rekoh pod nosom su mi, a i preporucivani su. Ako ne rese problem za dan, dva, cu da jurim Zeona 8)

- Za sada sam pro-google-ao kandidate i ono sto me odbija od 840C je cena koju domaci distributer drzi za njega - 1500 eur za nesto sto je izlistano kao 800 funti MPC u Engleskoj...

- Uspeo sam da se sa ekipom iz Vox-a dogovorim o mogucem slusanju Moon-a u mojim uslovima pre kupovine...

- Lyngdorf - jedan je prodat, ostao jos jedan, a ako zelim da nabavim "CD-1 drajv" preko 4audio-a da mi ostane kao rezerva kosta preko 350 eur??? Pokusavao sam da od ekipe iz Danske doznam koji je u pitanju i da vidim da li moze da se pronadje na slobodnom trzistu. Neki Philips je u pitanju, zelim samo da znam koji... Tamo niko ne dize slusalicu ?

- Bladelius - nisam coveka ponovo zvao... On ga drzi na KP, a ne bih da ga cimam dok nisam spreman da ga poslusam...

- Naim - CD5XS model je u pitanju, modele ispod ne bih....

Update mog "przenja"....

:wave28)

Link to comment
Share on other sites

Nisam sluÅ¡ao svih 5 sa liste ali sam jednom prilikom u AudioPlus-u pažljivo posluÅ¡ao Lyngdorfa ...to je bio Å¡ok jer do tada nisam Äuo niÅ¡ta bolje , detaljnije , muzikalnije itd. Pre njega je svirao neki Unisson i kada su ih zamenuli svi prisutni su popadali na dupe od razlike ...

Možda su neki drugi sa liste i bolji , ko će ga znati ? Život je kratak da bi se vreme uludo trošilo , treba uživati u muzici !

Kako i ja planiram da menjam cd ili da uzimam dac moram da priznam da sa pažnjom pratim temu ...Lyngdorf je trenutno jako povoljan ali to neće trajati dugo ...

Pozzzzz

Link to comment
Share on other sites

Nisam sluÅ¡ao svih 5 sa liste ali sam jednom prilikom u AudioPlus-u pažljivo posluÅ¡ao Lyngdorfa ...to je bio Å¡ok jer do tada nisam Äuo niÅ¡ta bolje , detaljnije , muzikalnije itd. Pre njega je svirao neki Unisson i kada su ih zamenuli svi prisutni su popadali na dupe od razlike ...

Možda su neki drugi sa liste i bolji , ko će ga znati ? Život je kratak da bi se vreme uludo trošilo , treba uživati u muzici !

Kako i ja planiram da menjam cd ili da uzimam dac moram da priznam da sa pažnjom pratim temu ...Lyngdorf je trenutno jako povoljan ali to neće trajati dugo ...

Pozzzzz

Link to comment
Share on other sites

Trenutno mi je u sistemu privremeno parkiran Sondekov Linn Numerik koji uspešno koriguje zvuk mog Creek-a ka analognom ... spravica je svojevremeno koštala oko 1.600 engleskih funti.

Creek sa njim zvuÄi "punije" i smirenije ...mada razlike nisu frapantne i ne mogu se uporediti sa sećanjima na Lyngdorf CD-1 :wave2

Pozzzz

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam zasto se toliko lozite na taj Lyngdorf CD1 kad je vec postala javna tajna da ima problema sa transportom? Istina, kad je ispravan svira jako dobro.

Od pomenutih plejera izdvojio bih Naim koji je po meni sveukupno najbolji uz podsecanje da on najbolje svira sa Naim pojacalima vezanih preko DIN konektora i uz eksterno napajanje. Tu je svakako i Bladelius.

Od onoga sto nije pomenuto a kod nas moze da se cuje predlozio bih, kao sto mozda pogadjate, Exposure 3010S2. Izuzetan plejer po, na domacem trzistu, neverovatno niskoj ceni. Ako se ne zuri licno bih sacekao da stigne Hegel u AV Impuls. Iskreno, ocekujem mnogo od tog brenda. Videcemo...

Naravno bilo bi jako dobro plejer isprobati u svom sistemu ako je ikako moguce pa cak u datim uslovima odraditi i pomenuti A/B test.

Link to comment
Share on other sites

..ne znam da li to samo ja primecujem, al' nikako ne mogu da se otmem utisku da kod creek-a uvek nesto fali?! Odnosno, stalno nesto mora da se koriguje, dopunjuje, smiruje, ublazava, otvara-zatvara, prociscava i to nisam procit'o po prvi put ovde u laletovom postu, cesto sam naletao na postove tog tipa kada je creek u pitanju!..Te mu ova zica presvetla, te mu ona zica pretamna, te mu ne lezi ovo, te mu ne lezi ono i tako u beskraj... Evo ja npr. na moj NAD system, koju god zicu da metnem sve svira savrseno utegnuto, izbalansirano, leprsavo, definisano, toplo i sto jenajvaznije ima neverovatno snazan bass!..Al' ne obican, vec onaj pravi mocan, bass koji greje sobu, sto se kaze: ..bass koji bridi i od kojeg te prozimaju prijatni zmarci, bass koji te ispunjava potpunim zadovoljstvom..kao posle sex-a.. I nema potrema za bilo kavom i najmanjom korekcijom, s' dodatnim hi-fi gedzetima.. :wave2
Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam zasto se toliko lozite na taj Lyngdorf CD1 kad je vec postala javna tajna da ima problema sa transportom? Istina, kad je ispravan svira jako dobro.

Od pomenutih plejera izdvojio bih Naim koji je po meni sveukupno najbolji uz podsecanje da on najbolje svira sa Naim pojacalima vezanih preko DIN konektora i uz eksterno napajanje. Tu je svakako i Bladelius.

Od onoga sto nije pomenuto a kod nas moze da se cuje predlozio bih, kao sto mozda pogadjate, Exposure 3010S2. Izuzetan plejer po, na domacem trzistu, neverovatno niskoj ceni. Ako se ne zuri licno bih sacekao da stigne Hegel u AV Impuls. Iskreno, ocekujem mnogo od tog brenda. Videcemo...

Naravno bilo bi jako dobro plejer isprobati u svom sistemu ako je ikako moguce pa cak u datim uslovima odraditi i pomenuti A/B test.

Link to comment
Share on other sites

Creek Evo cdp je nov 600 € ...sve ostalo u sistemu mi je u klasi cca 2000€ ....normalno i oÄekivano je da je Creek sada najslabija karika .

Neat "kanturine" su opet mnogo detaljniji zvuÄnici od Spendora itd itd ...sad se svaÅ¡ta tu Äuje Å¡to se pre nije Äulo i isplivavaju mane koje se pre toga nisu mogle uoÄiti ...takav je HIFI sport , vuÄe te napred ali moraÅ¡ uvek biti usklaÄ‘en . Ako jedna stvar iskoÄi napred , pokaže mane ostalih komponenti . Siguran sam kada bi i ti promenuo barem jedan deo tvog sistema ali za klasu ili dve na bolje osetio bi o Äemu priÄam .

Linn Numerik sredi Creek-a i dovede ga u nivo analognog zvuka ...jedini razlog zaÅ¡to se ne vatam za novÄanik je želja da mi DAC bude sposoban da reprodukuje high res formate 24b/96KHz Å¡to vremeÅ¡ni Numerik nemože ...dotle Äekam Hegela da probam pa ćemo videti ...

Poz MiÄela !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...