Jump to content


Rangirajte CD playere...


Jazzavac

Recommended Posts

Hvala, hvala!!! :cheers

Elem, savete za skupe igracke koje se nadju polovne sam primio, pa malo googlao i ono sto vidim je da ih ili trenutno nema, ili su znatno iznad 2000 eura. I to napolju, sto znaci maltretiranje plus x 1.33 kada dodju...

Uvazavajuci misljenja, a i neke review-e po internetu, electrocompaniet je out...

Sada, za moon, da li onda vredi uzimati CD-1 kao nov, ili za slicne novce juriti bolje modele polovne... U svakom slucaju cu otici da ga cujem... Distributer nije bio rad da da uredjaj na slusanje... Kao ni ostali, pa moram da idem od jednog do drugog... Sa svojim pojacalom i da se nadam da ce zvucnici pokazati razliku izmedju uredjaja A i B...

O Lyngdorfu sam cuo samo lepa misljenja tipa da svira ono sto je na disku. Sto mozda nije lose ako se jednog dana nakaci na lampe koje malo daju svoj pecat. Leben-a sam slusao u AVu, i to je za mene bio zvuk san-snova... Doduse da ceo setup prebacim kod sebe mi je tada bilo potrebno da prodam jedan auto :D.

Pecass i Brco! Hvala i :cheers:facehearts

Naravno, i svima ostalima... Saga se nastavlja ... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply
Da li je autor teme imao u vidu da Electrocompaniet PC1 ima samo balansirane izlaze? Dakle, treba dodati i obavezan trosak kabla, pod uslovom da pojacalo ima balansirane ulaze.

Od ostalih navedenih prednost dajem Moon-u, uz ogradu da Lyngdorf nisam nikad slusao.

Link to comment
Share on other sites

Maaa....podrzavam ja tvoj sud i pisanije - sa i bez vakcinu :cheers

Jazza ce nam na mukama bit i vruc se pec na tihoj vatri :facehearts

Te sve sto on zeli je ipak CD sa primesom loud-nesa u svojoj reprodukciji - zao mi je sto je distributer MOON-a sladak na recima a tezak na mogucoj degustacili... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ja sam valjda bio među poslednjim kupcioma u Radix-u.

Kupio sam nov 840C. Platio sam ga negde oko 900 eura.

Isto tako sam kod njih kupio balansirani Audioquest King Cobra preko koga slušam 840C. Kablove sam platio 115 eura, nove.

Sve zajedno nešto preko 1000 eura.

Cambridge Audio, pogotovo serija 840 se kod nas nije baÅ¡ neÅ¡to posebno kotirala. I pored toga Å¡to je pojaÄalo 840 A dobilo Eiza nagradu, a CD 840C prema testovima koji su objavljeni u zagrebaÄkom HiFi Choice-u prosto pregazio Naim CD5i, ta serija se relativno slabo prodavala.

Pravo je uživanje to sluÅ¡ati. Da mogu ponovo da biram opet bih kupio 840C. InaÄe 840C kod mene ide preko balansiranih ulaza na Harman Kardonu 990.

CD plejer 840C nema USB ulaz, ali ima koaksijalne i optiÄke ulaze, te tako može da posluži kao izvanredni eksterni DAC.

Danas kod novog distributera 840C i King Cobra od 1m koštaju preko 1600 eura.

Mogu samo da kažem da je šteta što je Sreja koji je držao Radix umro. On je bio veliki poznavalc audia, a kao što se vidi i cene su mu bile sasvim prihvatljive.

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...