Jump to content


Rangirajte CD playere...


Jazzavac

Recommended Posts

Dok cekam da sakupim sve sta mi treba i krenem da slusam i nadam se pazarim jedan od malo boljih CD playera, zelim da cujem malo sta i forum misli. Uz ljubaznost jednog clana foruma ja vec imam svoje favorite, ali me interesuje da li je jos neko imao iskustva sa sledecih 5 modela, ili barem nekih od njih i kako bi ih prema SVOM ukusu i sistemu rangirao... Redosled ispod je slucajan... (muzika u pitanju je jazz/vokali/saksofon)...

1. Electrocompaniet PC1

2. Moon CD-1

3. Lyngdorf CD1

4. Naim CD5XS

5. Bladelius Freja MK III

Mozda deluje neozbiljno, ali shvatite ovo kao laku letnju temu :o

Hvala i :listen

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Pitam se da li postoji neko ko ih je sve sluÅ¡ao u svojoj sobi, makar na jedan dan. Interesuje me tema, ne zbog moje liÄne znatiželje, već zbog prijatelja koji ove jeseni planira kupovinu jednog takvog primerka. InaÄe, Äovek praktikuje kupovinu hife iskljuÄivo nakon sluÅ¡nog testa u svojoj sobi i do sada je odliÄnu saradnju imao jedino sa MlaÄ‘om kod koga je pazario amplifikaciju.

Link to comment
Share on other sites

a ovo?

http://news.ecoustics.com/bbs/messages/ ... 44532.html

http://www.pinkfishmedia.net/forum/show ... hp?t=83778

"Glad I didn't spunk that 2k on the Naim piece... "

no hard feelings,strogo POV,ako Naim CD plejer ne uparis sa njihovim pojacalom i sve to ne odradis do kraja,po nekoj njihovoj filozofiji,ili se ne upari sa nekim drugim spravama slicne filozofije ,cca 30-35% tako utrosenih sredstava je baceno kroz prozor...sinergija je cudna stvar :cheers moze doneti neverovatno u plus,ali i u minus,ako se na nju ne obrati paznja...

moja 2 dinara...

:facehearts

Link to comment
Share on other sites

a ovo?

http://news.ecoustics.com/bbs/messages/ ... 44532.html

http://www.pinkfishmedia.net/forum/show ... hp?t=83778

"Glad I didn't spunk that 2k on the Naim piece... "

no hard feelings,strogo POV,ako Naim CD plejer ne uparis sa njihovim pojacalom i sve to ne odradis do kraja,po nekoj njihovoj filozofiji,ili se ne upari sa nekim drugim spravama slicne filozofije ,cca 30-35% tako utrosenih sredstava je baceno kroz prozor...sinergija je cudna stvar :cheers moze doneti neverovatno u plus,ali i u minus,ako se na nju ne obrati paznja...

moja 2 dinara...

:facehearts

Link to comment
Share on other sites

Cambridge - ma kolko ga ja voleo ( i u proslosti imao) je ispod klase Jazz-inih kandidata :cheers

U navedenoj selekciji je nekoliko vrsta "karakteristicnog" zvuka te bi mogli da se izdvoje grupe:

Moon i Electrocompaniet

Naim

Lyndorf i Bladelius

Na veliku Ljubinu zalost - ja cuo svih 5 :facehearts i svaki na svoj nacin ima prednosti i mana - kako cenom tako i reprodukcijom - al opet je to u toj klasi VEOMA INDIVIDUALNO sta se trazi od reprodukcije:

Neutralnost? Dinamika?......

I naravno na kom sistemu - opet ta nesrecna Sinergija pa opet "Jovo nanovo" kablovi,napajanje.....itd.... :D

+++ neki su i SACD a neki su samo CD playeri---tolko :cheers

Link to comment
Share on other sites

Hvala Pecass,

Ovo je vec progres... :facehearts. Sada, izmedju moon-a i electro, po testovima, ocenama, itd., a buduci da su oba playera njihovi 'entry level' modeli, vidim da ljudi vise naginju moon-u? Da li je to i tvoj utisak?

Lyngdorf je sada nov 1500 eur, a Bladelius polovan 2000 eur. Da li je po tvom sudu razlika u zvuku tolika da opravdava i razliku u ceni?

Sto se tice ostatka - sada ce ici preko matorog Marantz-a na Tannoy-e stirlinge. Za neko vreme Taticeve neke SET lampe mogu da dodju umesto Marantza...

Sta se trazi od zvuka? Ja slabo umem da baratam pridevima koji opisuju zvuk. Volim kada zatvorim oci da tacno znam gde koji muzicar stoji. Da kada Dinah Washington zapeva da se najezim. Da kada Dexter dune, da to osetim u stomaku. Da slusam satima a da se ne umorim. Da solo na kontrabasu tako i zvuci, a ne mrljavo... Sada, je li to toplina, ili preciznost, ili zategnutost, ili muzikalnost... j.. li ga :cheers

Uglavnom slusam jazz produkciju pre 1963.ce. Posle toga doba, samo Silvera i Monka... Ima tu jos i necega novijeg, modernog, ali ne na prvih 10 pozicija... Imam nekoliko SACD diskova, ali me bas i ne tangira da izvor bude SACD.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna koje mehanike koriste ovi cd plejeri iz gornjeg posta? Vidim da si resio da kupis nov cd ali ako imas od koga,pozajmi na neki dan Philips CD100 i poslusaj,da bi znao kolika je razlika izmedju najmuzikalnijeg cd plejera i ovih iz nove produkcije.Inace,ja sam pre za polovnog Mark Levinsona (recimo 390S)ako moze da se iskopa u Srbiji.Otprilike isto kosta a u pitanju je jedan od najozbiljnijih cd plejera koje sam imao prilike da slusam.A bilo ih je... :cheers:facehearts

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna koje mehanike koriste ovi cd plejeri iz gornjeg posta? Vidim da si resio da kupis nov cd ali ako imas od koga,pozajmi na neki dan Philips CD100 i poslusaj,da bi znao kolika je razlika izmedju najmuzikalnijeg cd plejera i ovih iz nove produkcije.Inace,ja sam pre za polovnog Mark Levinsona (recimo 390S)ako moze da se iskopa u Srbiji.Otprilike isto kosta a u pitanju je jedan od najozbiljnijih cd plejera koje sam imao prilike da slusam.A bilo ih je... :cheers:facehearts
Link to comment
Share on other sites

Na prvom mestu - odnos cena kvalitet je MOON-1 (ne verujem samom sebi da sam ovo priznao) za tvoju kombinaciju IDEALAN a mozda? se mozes dogovoriti sa distributerom za probu.

Mesto 2 - potpuna razlika - Freja - neutralna - klinicki cista sa pregrst dinamike i sirine stereo slike ( al mislim da je preskupa za tvoj sistem i kasnije bi te mogla naterati na definitivan upgrade sistema.(sa distributerom takodje mozes dogovoriti prezentaciju)

Mesto 3 - Lyndorf - mene je on licno ostavio neutralnim pri slusanju (ni za ni protiv) 4Audio u NS-u mislim da ga ima - mislim i da sa njima mozes postici dogovor o probi...?

Da se vratim na 840-ku kod mene su Brka,Ozzi,Sonic i First culi kombinaciju sa Lebenom(lampe) i Tannoy-ima T165 Chester i mislim da im je dojam bio vrlo zadovoljavajuc te mozda ako ti naleti neka Cambridge-u dobrom stanju (jer mislim da sadasnji distributer malo dere sa cenom) ces biti veoma zadovoljan :facehearts

Slatke muuuke na vidiku :cheers

Link to comment
Share on other sites

Da li je autor teme imao u vidu da Electrocompaniet PC1 ima samo balansirane izlaze? Dakle, treba dodati i obavezan trosak kabla, pod uslovom da pojacalo ima balansirane ulaze.

Od ostalih navedenih prednost dajem Moon-u, uz ogradu da Lyngdorf nisam nikad slusao.

Link to comment
Share on other sites

Ajde i ja da se ukljucim posle miliom godina..... posto sam se druzio sa Lyngdorfom skoro dve godim=ne.

Ta sprava radi samo jednu stvar.... sto sam uostalom i trazio u to vreme.

Izbacuje iz diska bukvalno sve..... do poslednjeg atoma.... nema lazi, nema prevare. Djubre zvira kao djubre, dobra produkcija svira brutalno dobro. tacka.

Ne pegla, ne farba, nista. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Ajde i ja da se ukljucim posle miliom godina..... posto sam se druzio sa Lyngdorfom skoro dve godim=ne.

Ta sprava radi samo jednu stvar.... sto sam uostalom i trazio u to vreme.

Izbacuje iz diska bukvalno sve..... do poslednjeg atoma.... nema lazi, nema prevare. Djubre zvira kao djubre, dobra produkcija svira brutalno dobro. tacka.

Ne pegla, ne farba, nista. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ajde i ja da se ukljucim posle miliom godina..... posto sam se druzio sa Lyngdorfom skoro dve godim=ne.

Ta sprava radi samo jednu stvar.... sto sam uostalom i trazio u to vreme.

Izbacuje iz diska bukvalno sve..... do poslednjeg atoma.... nema lazi, nema prevare. Djubre zvira kao djubre, dobra produkcija svira brutalno dobro. tacka.

Ne pegla, ne farba, nista. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ajde i ja da se ukljucim posle miliom godina..... posto sam se druzio sa Lyngdorfom skoro dve godim=ne.

Ta sprava radi samo jednu stvar.... sto sam uostalom i trazio u to vreme.

Izbacuje iz diska bukvalno sve..... do poslednjeg atoma.... nema lazi, nema prevare. Djubre zvira kao djubre, dobra produkcija svira brutalno dobro. tacka.

Ne pegla, ne farba, nista. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...