Jump to content


MSI Wind Box DE500


zek

Recommended Posts

ProÅ¡le godine sam proveo nedelje Äitajuću recenzije takvih ureÄ‘aja (ukljuÄujući MSI) i vrlo Äesto nailazio na zakljuÄke da su mnogo buÄniji nego Å¡to proizvoÄ‘aÄi navode, Å¡to i nije Äudno kada se uzme u obzir preÄnik ventilatora kulera.

Na kraju sam lepo sklopio PC koji se jedva Äuje i to tek kad mu se priÄ‘e na manje od 1m.

Link to comment
Share on other sites

Da...pasivno sve hladjeno na ploci. Ali opet, zavisi stepen buke od napajanja koje opet, moze da bude pasivno, ali na ovakvu masinicu sa cenom se ne slaze bas puno. A nije ni na odmet da se kuciste dodatno hladi kao celina, pritom hladeci celu plocu i hard. Znaci, tesko da sve moze da bude pasivno, ali moze da se napravi solidna masina koja je prilicno tiha (ispod deklarisanih 20dB). Doduse, i izbor harda ili SSD-a utice na celokupnu buku.

Link to comment
Share on other sites

Da...pasivno sve hladjeno na ploci. Ali opet, zavisi stepen buke od napajanja koje opet, moze da bude pasivno, ali na ovakvu masinicu sa cenom se ne slaze bas puno. A nije ni na odmet da se kuciste dodatno hladi kao celina, pritom hladeci celu plocu i hard. Znaci, tesko da sve moze da bude pasivno, ali moze da se napravi solidna masina koja je prilicno tiha (ispod deklarisanih 20dB). Doduse, i izbor harda ili SSD-a utice na celokupnu buku.
Link to comment
Share on other sites

Da, u pravu si, nisam zagledao dovoljno da vidim da je i napajanje u kompletu. Buka je moguca onda jedino zbog harda. E sad, ne znam koliko uredjaja moze da potera to napajanje preko onog molexa sa ploce... A moze to sve i bez kucista naravno, jos bi i bilo bolje zbog efektivnijeg hladjenja cele ploce.

Koliko je kostalo?

Link to comment
Share on other sites

Vraćanje na ovu temu me je podsetilo da iskopam "Digital!" od prošle godine (br 86) sa uporednim testom 23 hdd-a gde su procenjivali i nivo buke:

Kao potpuno bešuman pokazo se jedino Samsung 502HI (ocena 10), a za njim su:

WD500AAKS (:klanjanje

WD500AACS (7)

Samsung HD103SI (6,7)

Ja za storage koristim Seagate ST3 1500 i on se ne Äuje uopÅ¡te, pa ko hoće da sklapa tihu maÅ¡inicu...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...