Jump to content


Music First Pre-Amp


DejanM

Recommended Posts

Dakle, sve sto se u Srbiji pravi ima epitet samogradnje a napolju je sve svemirska nano tehnologija- citat lemic-a

Ovo se zove zamena teza . Sve Å¡to sam radio i sve Å¡to sam pisao na ovom forumu i negde dalje je bilo u cilju da pokuÅ¡am da objasnim da nema reÄi o nikakvoj ni svemirskoj ni nano tehnologiji . To Å¡to su se pojedinci sakrivali iza odreÄ‘enih imena i Å¡titili neka reÅ¡enja koja su koristili kod svojih ureÄ‘aja meni nije smetalo . Smetalo mi je to Å¡to je to sakrivano kao neka tajna koju samo neko zna i da su skretnice najveća tajna . LogiÄno da je to tako i objaÅ¡njeno, jer se koriste normalni zvuÄnici dostupni svima pa se mora sakriti neÅ¡to . Ovde se svaka kutija otvara snima i meri i objavljuju se Å¡eme skretnica koje se komentatiÅ¡u . Ti komentari i Å¡ema nemogu nikom pomoći da uradi istu kutiju jer su zvuÄnici raÄ‘eni u “nano tehnologiji “ , ali mogu pomoći da se vidi kako neke probleme reÅ¡avaju ljudi koji su iÅ¡li u Å¡kolu za to i žive od tog a ne kao ja koji se samo bavi tim iz hobija .

Upravo suprotno , bez obzira na komplikovanost teme o kojoj piÅ¡em nikad nisam rekao to je komplikovano i nije to za vas već sam vrlo Äesto koristio termin “ pa i nije tako komplikovano “ .

UreÄ‘aj za merenje koji sam predstavljao ovih dana je moj mali doprinos da i nije sve baÅ¡ tako komplikovano kao Å¡to neko želi da predstavi . Vreme i novac koji sam potroÅ¡io na eksperimente ja netražim da mi niko vrati ( nije baÅ¡ malo u zemlji nano tehnologije ) Äak Å¡ta viÅ¡e sam pojedincima nudio i besplatan materijal samo da urade to i poÄnu meriti . I nijednog momenta mi nije padalo na pamet da piÅ¡em trilogiju “kako se meri sa Clio-m “ , nego sam lepo zasukao rukave i ponudio reÅ¡enje dostupno svima . I nigde ne piÅ¡e, e to Å¡to sam uradio možete da kupite samo kod mene .

Ja nemogu da ulazim u detalje dali neko u Srbiji se bavi samogradnjom zato što nema para da kupi gotovo ili zato što to voli . Jednostavno sam krenuo od ideje da su svi kao ja i da to rade iz hobija . Neko kome to nije hobi će to kupiti i gotovo .

Neko ko ima para uzeće taj trafo zajedno sa kutijom jer neće da se zeza sa konstrukcijom . Neko ko ima para neće kupiti taj trafo zato što neveruje u to .

Neko ko ima para će možda poželeti da kupi samo trafoe ( poslata je PP bez odgovora ) da malo eksperimentiše .

Neko ko sad nema para možda i želi da to napravi u nekoj ekonomiÄnoj verziji , da ne spominjem sada i one koji nemaju niti para a ni želju da prave taj trafo .

Ne bih sada komentarisao finansijki deo i to dali se isplati ili ne ( liÄno želim da zaradite toliko para pa da poÄnete da ih delite okolo ) . To je problem za druge ne moj . Ja neću komentarisati ni filozofski deo , to je priÄa za neke druge ( verovatno se motaju ruÄno i samo kad je pun mesec )

Ono što sam ja tražio je to da se ponudi , naravno ako može , u samogradnji . Ako može može ako nemože nemože .

To dali je neko u stanju da uradi ili ne je samo njegov problem , evo meni će trafo motati komšinica i to samo kad je raspoložena . Mislim da će taj trafo biti najmuzikalniji od svih .

Lemicu , dali ti znaš koja filozofija i koje poznavanje nano tehnologije je potrebno i koliko to košta imati komšinicu stalno raspoloženu .

:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Ceo kontekst prema domacim Srpskim proizvodima je diy, nipodastavajuci.Mi, i kad bi napravili svemirski brod, opet bi bio diy, podcenjivacki.Ne radi se uopste o novcu, jer ga u Srbiji nema, pogotovu ne od Hi-Fi-ja.Svaki proizvod sadrzi, ako nista drugo, ono bar malo,male tajne malog majstora, pa ne treba ocekivati da se kaze jel motano sa leva u desno ili obrnuto.Sijalicni trafo ne trazi malte ne nikakvo znanje, a bogami audio trazi i tekako filozofski pristup jer su svi zahtvi oprecni.Tajnu trafoa je samo Tesla mozda do kraja odgonetnuo a svi ostali samo do nekle.Trafo je malte ne ziva stvar pa i najmanji delic ima svoj uticaj.Slazem se, i najprostiji ce da radi.Inace, vrhunsko motanje mora da bude rucno a kvalitet zavisi i od raspolozenja motadzije, pa makar to bilo i pri punom mesecu.Da li to vredi ili ne, da li to neko cuje ili ne, to je druga prica.

Sto se tice apsolutne faze, uredja treba da bude ispravno faziran i to nije problem da se uradi.Korigovanje vec losih snimaka jeste mozda opravdano ali je pitanje koliko ima smisla stavljati dodatni prekidac u put signala i neminovno ga degradirati, kontakt i dva lemna mesta.A lose uredjaje ili medju veze treba izbegavati normalno.Losa ploca je losa, iako bi mi hteli da uvek svira za sve pare.

Inace, imam besplatno veoma raspolozenu komsinicu, ali na zalost, ne mota trafoe.

Nisam svadjalica po prirodi, ali me uvek malo iznervira diranje nasih stvari bez razloga.Priznajem, ima i licne sujete.

Link to comment
Share on other sites

Ovde je mozda vec u startu doslo do nesporazuma jer je iskoriscen termin DIY.Ja moram da priznam da nisam bas aktivan mnogo na forumu, jer jednostavno ne mogu da sedim po ceo dan za racunarom.Od necega mora i da se zivi a ja zivim samo od ovoga,a kako se zivi od ovog posla narocito kod nas to svi znaju.Kada se kretalo u ovu pricu,prosto sam hteo da se proba i vidi kakav ce to zvuk da bude.U startu mi nisu padale nikakve DIY varijante na pamet.Cak nisam bio ni prisutan na nekoliko slusanja niti sam poznavao te ljude.Ukljucio sam se tek kada je DejanM dolazio u Beograd.Prema tome nema nikakve potrebe za daljom mistifikacijom niti za daljom prepirkom.Sve je to jos u ranoj fazi.A da bi se namotao trafo potrebna je ipak nekakva skalamerija zvana motalica.U firmi u kojoj sam nekad radio taj posao su 99% radile zene,tako da su komsinice dobro dosle.

Danas na netu postoji toliko informacija koje mogu da se skupe o motanju trafoa pocev od jezgara,geometrije,sendviciranja tako da tajni nema.Sve se zna,samo je pitanje da li covek zeli da to sve skupi na jedno mesto i da li ima vremena da krene u avanturu.

Link to comment
Share on other sites

Gruzanine,

Na prvoj slici na ovoj stranici, izmedju dva Dynaudia, nalazi se jedan podnostojeci, veliki zvucnik. Da li je to Chario (tacan model sam zaboravio) ? Ima jedno 10 godina kako sam ga cuo (tada je bio najbolji Chario model) i njegov zvuk i do dan-danas ne mogu da zaboravim. Je li to to ?

Kakvi su ti utisci sa Music First ? Je li to bakarna ili srebrna varijanta ?

Inace ovi cisti elektrostatici rade strahovito sa Graaf-om 50-ica, ali je bio zakacen i jedan sub. To je radilo jako dobro kao kombinacija. Nego, je li ima kod tebe neki popust za zemljake, pa jos sa foruma ? :banana

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

dejane

kako da zaboravis chario milinuim grand

za music first imam obe varijante srbreni je fenomenalan sa lampama a barkani sa tranzistori

pusti cd mbl 1531,bakarni music first, krell fpb 300x,i dynaudio C2

neznam ko je rekao (ali slzem se sa to : do 10 000 € bolje uzeti pasivni

za mene music first je bolji od accuphase koji kosta 9 000 €

za forum ima popust : navali narode

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam ih zaboravio (strahovite kutije) - samo ime ... Koliko su kod tebe ?

Imas neki news mail ili tome nesto slicno, tako da moze covek da se informise sta imas novo u ponudi ? Imas web stranicu ?

Music First je definitivno pre-amp po koji treba ici. Tvoja primedba o srebrnoj i bakarnoj varijanti je jako interesantna. Mislim da je logika, koja se iza te ideje krije, jednostavno da svetliji zvuk srebra bolje pase uz lampe, dok ionako svetliji i ostriji tranzistorci se bolje slazu sa nesto tamnijim zvukom bakra. Moram priznati da mi tako nesto nije palo na pamet ali ima rezona ...

Ako mislis na Audio Research Refernce pre-amp - slusao ga u all Audio Research Reference sistemu sa Watt/Puppy 8 i cinilo mi se da je Music First tu negde, ali kako nisam mogao direktno da ih uporedim sve je ostalo samo na predpostavkama.

Posto je MBL 1531 CD player kod tebe ?

Link to comment
Share on other sites

Uzgred, ovaj MBL 1531 CDP ima izlaznu impedansu od 100 ohma na RCA i 200 ohma na XLR. To su dosta velike vrednosti za passivce mada verujem da ne predstavljaju problem. Obavezno probaj recimo Naim CD 5x koji ima 10 ohma na izlazu ili Lyngdorf CD-1 sa 50 ohma sa Music First. Bar sto se tice impedansi, oni bi trebalo bolje da se guze sa Music First. Ali je verovatno MBL CDP sasvim druga liga ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...