Jump to content


Music First Pre-Amp


DejanM

Recommended Posts

drugari, nemamo spora - u sadasnjoj inkarnaciji, promitheus je flop, barem za standard mog sistema. uz sve razlike oko toga kako ko cuje muziku, on u sadasnjem (tacnije sinocnjem) stanju ipak nije dostojan partner EAR-u ni u jednom parametru. ja u njemu ipak cujem potencijal jer sam prosto preturio dovoljno preampa u svojoj sobi, i to potencijal kakav recimo da vecina pomenutih nije imala. ali priznajem da sam lako je moguce slab prema ovakvim proizvodima ljudi koji ipak idu uz dlaku audio industrije u kojoj je bojim se promitheus ipak najmanji bullshit. bilo kako bilo, probacemo ponovo za 3 nedelje.

prodati ga je najlakse, s obzirom na red cekanja od 2 meseca kod proizvodjaca. zivot je isuvise kratak da bi gubili vreme na nepotrebne naprave.

zorane, dobrodosao na forum.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

bojim se da cemo morati da ponovimo test.

veceras smo pored sumnji da je balansirani ulaz u TVC spojen u kontrafazi, provalili da je balansirani izlaz permutovan (levo - desno), tako da ono sto smo sinoc slusali nema mnogo veze sa pravim stanjem stvari.

ako smem da iznesem svoje misljenje o onome sto trenutno cujem, mislim da se moze govoriti vise o zvuku koji vam se vise svidja ili vise odgovara vasem sistemu izmedju ova 2 uredjaja (TVC, EAR) ali tesko o sustinskoj razlici u kvalitativnim klasama.

abartovani fica pocinje da se ponasa kao toyota.

ali, vise o ovome za 20 dana.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno sam se iznervirao...ovamo pametuje i prodaje specijalne daske za kontrolu vibracija i farba svoje specijalno drveno kućiÅ¡te magiÄnim ružnim bajÄevima i to je kao MUST, a nije 3 konekcije unutar samog ureÄ‘aja napravio kako treba. Ja bi ga dooobro napuÅ¡io. :oops:

Link to comment
Share on other sites

e zecconi, imao sam zastavu, molim da se ne vredja srpska pamet.

evo upravo se napusavamo sa proizvodjacem, mada priznaje da mu je pravljenje pizdarija sa fazom omiljena pogreska. sto ne znaci da mu necu traziti da mi posalje jos jedan za pretrpljenu dusevnu bol.

mislim, sve je to posledica nagle popularnosti i prevelikog broja narudzbi spram kapaciteta. moj je jos radjen preko bozica, kad mu vreme nije.

ali braco da se ne zajebavamo, to vec sada svira prilicno ozbiljno, barem 3 (odlicna) preampa koje sam kod sebe imao ne bi imali sansu pored njega (krell, cary, EC) sto se zvuka tice. sve ostalo je znak pitanja.

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj Cary nekako vrlo dojmio. Steta sto nismo imali prilike da ga cujemo u jos nekom izdanju. Mislim da bi sa drugacijom postavkom snagasa i zvucnika to moglo da proradi jako dobro. Sa aktivnim ATC-om se jednostavno nije slozio.

Link to comment
Share on other sites

Au, ja greskom isklucio nadgledanje teme, pa se vec zabrinuo, kad ono, u rovovima se ne miruje.

"Imao sam svojevremeno Antique Sound Lab TVC i ostao ravnoduÅ¡an. ÄŒak bih rekao i razoÄaran."

Autotransformator, ili , stedni transformator,naziv sve govori, njegov nacin motanja je razocaravajuci u odnosu na "standardan", ali bih ipak voleo da ga cujem.Bice i to za probu.

"Zamislite izlazno pojaÄalo u recimo A klasi izlaznog stupnja ispred kojeg ne postoji niÅ¡ta, nikakvi diferencijali i kaskade nego samo jedan 1:30 Step-up "

Od kad sam cuo TVC, razmisljam na ovu temu.Mnogo je 1/30, ali recimo dva puta 1/10, tj trafo na trafo.

"nijedna se aktiva nece proslaviti pored dobre pasive. ne znam za aktivu u rangu od 10.000 dolara, ali.... nema sanse"

Ne radi se o ulozenim parama, vec o principu.Aktiva je aktiva sta god se u nju ugradilo, makar bilo s Marsa.

"Ne postoji univerzalno riješenje"

Tacno, ali ni sva resenja ne mogu da budu sva dobra.Po meni, treba se okaciti za jednu spravu, pravac i tu traziti resenje, odnosno slaganje sistema.

"Äasopise iz osamdesetih godina gdje se raspravlja o potpuno istim stvarima kao i danas: kabeli, aktiva vs pasiva, cijevi vs tranzistori. Kolo života se okreće....."

Svojevremeno je u jednom engleskom Hi-Fi magazinu jedan tester objavio da je Grace najbolja rucka na svetu i oni su prodali sve sto je postojalo.U sledecem mesecniku, stajala je dopuna u klasi do toliko funti.Zato i diskutujemo, pa ko se izvuce.

"atak na TVC kao koncepciju ili fantastiÄne i respekta vredne pokuÅ¡aje da se napravi vrhunski ureÄ‘aj u domaćoj radinosti "

Nije pokusaj vise, vec ostvarenje, evidentno.

"Kako sad to, kad je tarfo dostignice i nema bolje u HIFI-u? ..."

Svojevremeno su Nemci uradili tranzistorac, mislim Brumester, sa svim izoblicenjima tamo negde iza 5 decimale i sa ravnim odzivom ko daska i kostao je dzak para.Zakljucak svih je bio da je najnemuzikalniji uredjaj ikad napravljen.Tacno je da SE uredjaji u nekom rezimu imaju preko 10%i zoblicenja, a i sami zvucnici imaju i vise plus sto predominatno boje zvuk i sve ostalo je zanemarljivo u odnosu na njihov karakter.Ne radi se o dodavanju parnih harmonika, vec o potiskivanju neparnih pa je zato privid povecanja.Jednostavno, nije moguce udariti u pleh a dobiti da zvuci drveno, pa makar to bio i trafo.Inace, Englezi drze monopol i postavljaju postulate u audiu i cesto nas navode na zablude i kupovinu za bubrege.

Malezijac/EAR.Slusao sam i ja kod Anubisa.Okreniti su kanali i drasticna je razlika kad se zamene kablovi,tj. slusa kako treba.Takodje, obrtanje faze daje drugaciju sliku.Tako istrimovan, totalno drukcije,bolje zvuci.Necu da komentarisem, nek Anubis isporedi svoja 2 uredjaja.Takodje, jel CDP ima XLR izlaz, ako nema,onda ono prekonektovanje preko redukcija unistava signal i to katastrofa zvuci, timpan postaje dobos.A ako ima, tim veca sramota.

Poredjenje sa autima je iz domenu neke licne fantazije.Sumnjam da je iko imao prilku da sedne u pravi trkaci auto a kamoli da ga vozi, pa je ipak hendikep za one koji nisu uzivali u toj strasti.F1 jesto to, ali nije za svakog.Neko voli da se zulja a neko da se ljulja.

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam test opterecenja za svoj pre-amp. Posto imam 4 izlaza (2 fiksna su stalno ukljucena - za tape i sluske - a XLR i RCA varijabilni se ubacuju preko prekidaca) bilo je dosta diskusija da li ce to da radi kako treba kada su svi izlazi optereceni. Odnosno, imaju li trafoi dovoljno snage da izdrze kacenje vise uredjaja odjednom na izlazu ?

Zakacio sam svoje izlazno pojacalo na RCA izlaze i pustio CD. Onda sam zakacio pojacalo za slusalice na koje sam prikljucio i slusalice i onda okretao potenciometar za vreme slusanja muzike. Takodje sam naizmenicno stavljao slusalice i okretao potenciometar za glasnocu na pojacalu za slusalice i slusao da li se nesto desava sa zvukom u sluskama. Istovremeno sam zakacio analogni ulaz (RCA) mog MD, ukljucio ga da snima i to tako da je recording signal uvek bio u crvenom.

Nikakav problem sa opterecenjem nisam mogao da kosntatujem. Okretanje potenciometra na pojacalu za slusalice nema nikakav uticaj na sviranje pre-ampa na RCA varijabilnim izlazima. Ukljucivanje i iskljucivanje MDa takodje ne proizvodi nikakav uticaj na reprodukciju preko varijabilnih izlaza.

Znaci S&B trafoi, kako je Bent Audio i obecao, nemaju nikakav problem can ni sa tako komplikovanom situacijom na izlazu, kakva je kod mene slucaj. Sve radi besprekorno ...

Sledeci testovi su u planu ....

Link to comment
Share on other sites

Bravo Deki, dragoceno iskustvo.Da ne bi tebe i ove teme, bili bi jos uskraceni za dobro iskustvo i u velikoj zabludi.Pitao sam te za Green-a, i bilo bi odlicno da se i on prikljuci.

Ma TVC radi sa lokocom, to se cuje na prvi drajf.Sumnjam da bi aktiva mogla da izdrzi sva opterecenja.Naravno, to se ne desava u pri ozbiljnom slusanju, ali govori o "snazi" trafoa.Nego, jesi prgurao prvu stotku.Bilo bi zanimljivo ako mozes da napravis razliku od prvog slusanja, ipak je uvo prilagodljivo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...