Jump to content


Music First Pre-Amp


DejanM

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Evo jednog konacnog TVC-a.AL kuciste, radjeno u Srbiji, dual mono Elma potovi 24 polozaja, selektor 3 ulaza, preklopnik gaina 0/6db, ground liftovi primara i sekundara, WBT Nextgen, srebrni.Po prvi put sam cuo visekanalni remix i shvatio studijsko formiranje prostora, fantasticna rezolucija.Bice valjda sutra, tj danas, poredjenje sa "drvenkom".

post-865-128510502653_thumb.jpg

post-865-128510502668_thumb.jpg

post-865-128510502682_thumb.jpg

post-865-128510502692_thumb.jpg

post-865-128510502653_thumb.jpg

post-865-128510502668_thumb.jpg

post-865-128510502682_thumb.jpg

post-865-128510502692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da li neko moze da objasni ukratko kakva je razlika izmedju pasivnog i aktivnog predpojacala? Da li mogu da se prikljuce na "sva" pojacala snage ili imaju neke restrikcije?

Ja sam cijeli zivot imao samo integralna pojacala a elektronika minije jaca strana :(

Link to comment
Share on other sites

Da li neko moze da objasni ukratko kakva je razlika izmedju pasivnog i aktivnog predpojacala? Da li mogu da se prikljuce na "sva" pojacala snage ili imaju neke restrikcije?

Ja sam cijeli zivot imao samo integralna pojacala a elektronika minije jaca strana :(

Link to comment
Share on other sites

Bila jedna slika u Sound Practisu, njih nekoliko sa naslovom "audio mafija", tako da nije problem za Elmu.A zica, zna se, nije prekidana od selektora do izlaza tako da nema suvisnih promena sredine.Cestitke samo Solaji, ja sam samo slusao ovaj put.

Link to comment
Share on other sites

Tek sam citajuci najnoviji broj HiFi News ukapirao da je novo predpojacalo firme Ypsilon takodje TVC !!! Ovo predpojacalo se pojavilo prosle godine i ja sam imao prilike da ga vidim i cujem na par sajmova na kojima sam bio. Ovde na slici se nalazi levo od gramofona, na racku, odmah ispod CD playera, sa plavim displayom (inace to je kompletan Ypsilon sistem).

Ova grcka firma je napravila zapravo state-of-the-art predpojacalo, sa zemljotresnom cenom od 30.000 eura !!! Unutra se nalaze transformatori sa 31 sekundarom. Ono sto je medjutim posebno interesantno je i to sto se ispred trafoa nalazi i aktivni predpojacavacki stepen, sa dve 6H30P (jedna po kanalu), koji moze da se ukljuci preko daljinskog. Na taj nacin ovo predpojacalo moze da radi ili kao pasivni TVC ili kao aktivno lampasko predpojacalo. Kada radi u aktivnom modu, onda ono ipak radi samo kao pasivno do izvesnog stepena atenuacije. Kada se taj stepen predje, onda se automatski ubacuje lampaski stepen, koji moze da da ukupno pojacanje od + 20 dB. Ono sto je medjutim interesantno jeste da su izoblicenja veca u aktivnom nego u pasivnom modu.

Ceo sistem svira zbilja strahovito. Jako dinamicno, sa otvorenim i zbilja prirodnim zvukom. Zvezde ovog sistema su zapravo mono-blokovi SET 100: to su hibridna pojacala (lampe + MOS-Fetovi) u klasi A, single-end, bez povratne sprege, sa 100 w na 8 ohma.

Interesantno bi bilo uporediti ovo predpojacalo sa Solajinim ... :facehearts

Pozdrav

Dejan

post-277-128510502844_thumb.jpg

post-277-128510502844_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

utisci su dobri, zvuce malo razlicito, "metalko" ima jos dublji bas i malo vise "audiofilsku" sredinu, "drvenko" je bezobrazan u nastupu, muzikalan, oba uredjaja izuzetna. pa ko sta voli, sto se zvuka tice. mozda bi trebalo malo iskombinovati najbolje osobine i jednog i drugog - cistocu i transparentnost prvog, i energiju i muzikalnost drugog. cujem da je vlasnik "metalka" prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Dacu samo jednu opasku koju ni Anubis a ni ostali prisutni nisu znali.Drugi preamp je radio sa obrnutom fazom u odnosu na "drvenka" jer sam zeleo da probam i tu varijantu a pritom ne zeleci da ubacujem jos jedan preklopnik na putu signala.Kasnije sam vratio fazu kao kod "drvanka"ali vise nije bilo vremena za probu jer je preamp otisao kod krajnjeg korisnika.Razliku u zvuku treba gledati u tom kontekstu.U svakom slucaju je tako kako je Anubis opisao.Potpuno se slazem sa njegovom ocenom.Nadam se da ce siri krug audiofila imati vrlo skoro priliku da cuje novi preamp u svom sistemu ako iskazu zelju.

Link to comment
Share on other sites

Pošto sam ubeđeni samograditelj ( hobi ) hteo bih da pitam nadležne dali postoji neka šansa da se malo objave neki podaci za samogradnju u samogradnji .

Pre nego Å¡to se donese neka odluka ja bih zamolio da se proÄitaju pažljivo prve stranice ove teme .... i tako ... ne bi bilo loÅ¡e ...

unapred zahvalan Rade

Link to comment
Share on other sites

ma jok bre , svako koje pažljivo Äitao temu može da uradi . Pa bre ja sam uÄio kod prof. Andrijevića , to motanje i to ostalo .

InaÄe trafoi su protutnjali kroz Italiju popriliÄno neprimećeno pre dve-tri godine .

Link to comment
Share on other sites

Gruzanin

dobro je da sistem bude u apsolutnoj fazi tj.da nije okrenut za 180 stepeni.To moze da se cuje bolje nego kada nije u fazi.Na disku xlo reference rekordings postiji stvar koja je snimljena van apsolutne faze i u apsolutnoj fazi.Naizmenicnim slusanjem neko moze a neko ne moze da napravi razliku u zvuku.Ako snimak zvuci losije van apsolutne faze onda je ceo sistem u korektnoj apsolutnoj fazi a ako snimak zvuci bolje van apsolutne faze onda neka komponenta u sistemu okrece fazu.Malo eksperimenta nije na odmet.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, sve sto se u Srbiji pravi ima epitet samogradnje a napolju je sve svemirska nano tehnologija.

Mnogo toga u svetu prodje nezapazeno i prezapazeno.To znaci samo, da marketing i lobi rukovodi nama i da smo svi manje vise izgubili svoju moc rasudjivanja i zelju za licnim iskustvom.

Problem TVC-a je njegova savrsena jednostavnost i asocijacija sa sijalicnim trafoom.Nema mnogo delova pa ne moze biti previse razloga za veliku zaradu.A sa druge strane, da bi se postigla skladnost trafoa, potrebna je filozofska univerzalnost, a ne samo sposobnost da se prekopira sema ili ugradi najskuplji i najmoderniji deo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...