Jump to content


Prednosti i mane LED televizora


dragec

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

To je jedna od opcija kod Panasonica da 4:3 materijal na sredini ostavi kakav jeste a da krejeve iduzi da pokriju wide sliku. Ako se izabere 16:9 opcija nema takvog nepravilnog razvlacenja i slike je podjednako deformisana svuda. Nijedan tv ne moze da prikaze 4:3 sliku na 16:9 ekranu a da sve bude kako treba bez razvlacenja ili linija sa strane. U radnjama gde je jako osvetljenje lcd moze izgledati bolje ali u mraku tj slabijoj svetlosti plazma pobedjuje. PItanje je od izvora, podesavanja i cega sve ne ali svako moze reci da raf prodavnice uopste ije mesto za uporedjivanje kao sto ni zvucnike ne mozes oceniti u ogromnom holu supermarketa.

Link to comment
Share on other sites

Kupljen je novi TV.Izbor je pao na Samsung PS42C450 plazmu.Razmisljao sam se oko LG i Samsunga ali je presudila cena.

Nabavljen je po povoljnoj ceni od 500 evra,nikakvih zamerki nema ni sto se tice slike a ni pozadinskog zujanja kad je ton stisan na minimum.Gleda se kablovska od KDS-a u Novom Sadu,imaju u ponudi i digitalne kanale na kojima je slika fenomenalna.

post-9992-0-10018900-1295087783_thumb.jp

post-9992-0-10018900-1295087783_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Plazma jeftinijeg ranga je bolja od LCD-a jeftinijeg ranga. No, prezentacija tamnih boja je izuzetno problematiÄna, kao i procesor za obradu tv i video signala. Plazma G20 od Panasonica je jedini ozbiljniji uzorak dobro odraÄ‘enog televizora, sve ispod njega je doslovce bacanje novaca. To govorim iskustveno jer svaki dan koelga i ja vrÅ¡imo razne usporedne testove. Primjerice vulgaris LCD od Philipsa 37pfl5405h pojede sve jeftine plazme-ukljuÄujući i serije X i S od Panasonica.

Link to comment
Share on other sites

Plazma jeftinijeg ranga je bolja od LCD-a jeftinijeg ranga. No, prezentacija tamnih boja je izuzetno problematiÄna, kao i procesor za obradu tv i video signala. Plazma G20 od Panasonica je jedini ozbiljniji uzorak dobro odraÄ‘enog televizora, sve ispod njega je doslovce bacanje novaca. To govorim iskustveno jer svaki dan koelga i ja vrÅ¡imo razne usporedne testove. Primjerice vulgaris LCD od Philipsa 37pfl5405h pojede sve jeftine plazme-ukljuÄujući i serije X i S od Panasonica.

Link to comment
Share on other sites

To je jedna od opcija kod Panasonica da 4:3 materijal na sredini ostavi kakav jeste a da krejeve iduzi da pokriju wide sliku. Ako se izabere 16:9 opcija nema takvog nepravilnog razvlacenja i slike je podjednako deformisana svuda. Nijedan tv ne moze da prikaze 4:3 sliku na 16:9 ekranu a da sve bude kako treba bez razvlacenja ili linija sa strane. U radnjama gde je jako osvetljenje lcd moze izgledati bolje ali u mraku tj slabijoj svetlosti plazma pobedjuje. PItanje je od izvora, podesavanja i cega sve ne ali svako moze reci da raf prodavnice uopste ije mesto za uporedjivanje kao sto ni zvucnike ne mozes oceniti u ogromnom holu supermarketa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo stoji za prethodne generacije. Noviji modeli LCD-a sa LED tehnologijom su otiÅ¡li daleko naprijed, da ne govorim kako su Philips i Sharp ispred ostalih proizvoÄ‘aÄa LCD televiora. Kod LG i Samsung plazmi je primjetna naglaÅ¡enost tzv. toplijih boja koja djeluje pomalo artificijelno. ÄŒak vrlo sliÄne simptome ima i Panasonic G20 model, dok V20 djeluje priliÄno izbalansirano. Kod LCD LED televizora tzv. tamne boje mpžeÅ¡ kako tako dobiti, dok kod plazme svjetlinu bjele i ostalih svjetlih tonova baÅ¡ i ne.

Link to comment
Share on other sites

LG i Samsung imaju tzv. toÄkasti sustav LED pozadinskog osvjetljenja, pa ponekad neke varijante sa svjetlinom boja zna zasmetati, dok Sharp i Philips imaju tzv. dvostruku mrežu kojom u potpunosti prekrivaju pozadinu ekrana. VeÄina tv-a je danas tzv. edge-LED pa otuda možda odreÄ‘ene nesavrÅ¡enosti u kontrastnom rasponu i razini svjetline. Ako se usporeÄ‘uje full LED od Philipsa ili Sharpa onda možemo govoriti o viÅ¡e nego kompetitivnim televizorima u odnosu na plazme. TakoÄ‘er i brzina rada procesora i njegov refresh rate igraju znaÄajnu ulogu. Kod mene gdje ja radim kupac u svakom trenutku može vidjeti usporedbu sa klasiÄnim tv signalom i sa HD materijalom. Nejedamput je testna slika bila bolja na Sharpu nego na plazmama.Plazme jesu dobre, ali ne one iz jeftinijih klasa !

Link to comment
Share on other sites

Sta da se radi, ukusi nam se razlikuju. :-) Samo znam da Sharp nije izbacio TV koji me je oduvao slikom kao recimo skupi Philips LED-ovi ili kvalitetnije plazme.

Konkretno sam bash gledao u radnji Sharp LE700EV koji je od Panasonic G20 skuplji citavih 110 EUR iako je 40``.

Fina slika ali G20 ima bolju ako pricamo o HD. Sto se tice SD signala, tu Sharp nema apsolutno sta da trazi, i eto, slozicu se i sa ocenama sa HD testa koje su dali :

Pros

* Free of Colour/Greyscale Banding and Posterization (HDMI)

* 24p Processing

* Good HD Performance

* Good Build Quality and Design

* Good Dynamic Range and ANSI

* Defeatable Backlight Dimming

* 1:1 Pixel Mapping and Aspect Ratio Correction

* Good Primary Chromaticity (Post-Calibration)

* Negligible Input Lag (Game Mode)

* Excellent Digital Noise Reduction

* Negligible Transformer Noise

* Ultra-low Power Consumption

* Accurate Greyscale and Gamma

Cons

* Overdrive Needs Improvement

* Average SD Performance

* Average Viewing Angles

* Poor Sound Quality

* Backlight Flicker and Trailing

* Cheap Remote

* Average Panel Uniformity

* Absent 2:2 Pulldown Detection

* Poor 480i/p Scaling via HDMI

* Average/Poor Performance Out of the Box

Ako i dalje pustate slike sa plazme kao sto sam naveo u prostorijama sa jacim osvetljenjem, rekoh da ne cudi sto bolji utisak ostavljaju tada LED ekrani.

Sve dok ne vidish svetlo koje probija sa strane ili pokusash da gledash tv pod vecim uglom ili pustish SD signal gde upravo ta bela boja pokazuje svo nesavrsenstvo obicne kablovske televizije isticuci tacketine po ekranu :-) O blooming efektu kod lokalnog dimminga, kao sto rece kolega odozgore, bolje da ne pricamo, od toga pate i mnogo skuplji LED ekrani :

>One final negative point finds the LE700E falling prey, predictably, to the so-called 'blooming' phenomenon, where the local dimming isn't quite local enough to prevent auras of light appearing around really stand-out bright objects when they appear against very dark backdrops.

It would be wrong of us to overstate the impact of this 'blooming', for it's actually very subtle, to the point of being invisible during 'normal' bright scenes. But it can sometimes have a subtle softening effect on really dark scenes.<

Kod mojih roditelja apsolutno mogu da vidim sve prednosti i mane, jer je njihov LED prilicno skuplji od moje plazme a rec je o skupom Philips modelu.

Ali pitaj mog oca zasto dolazi kod nas da prigusimo svetlo i gledamo neki 1080p akcioni film :-)

Salu na stranu, on se prvo cudio kad sam rekao da uzimam plazmu,a kad je video sliku sa prigusenijim svetlom - iskolacio je vilicu.

Da nije to smao slucajno, pokazao je i moj kum koji je zaludjen za LED ekranima i koji me je bukvalno pljuvao sto razmisljam o plazmi,a kad je doshao da vidi Avatara i ostalo vec sutradan je kaparisao istu plazmu kao sto je moja.

Da ne bude zabune, daleko da ja ne volim LED ili da favorizujem plazmu. Kod mene u drugoj sobi je LCD TV, tako da nemam predrasuda i kao sto napisah - i jedna i druga tehnologija imaju i prednosti i mane. Samo sto se tice mog UKUSA,a cesto je ovde o tome rec, meni plazma pruza vece zadovoljstvo do ranga koji sma pominjao, ali daleko od toga da je sad LED losh. Jednostavno je bitno ko sta zeli i voli :-)

Sva sreca, pa nisam usamljen u tome :-)

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/sharp-lc40le700e-667450/review

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/panasonic-tx-p42g20b-687126/review

Link to comment
Share on other sites

Po meni najveca mana LED TV je cena. Jer ono sto valja je mnogo brate skupo. Moj primer, pred Novu Godinu sam isao da kupim TV. Zalepio sam se bio za Plazmu G20, ali vise mi se svideo LED TV zbog dizajna. Jedva sam namolio prodavce u BIG BANG-u da mi puste isti sadrzaj na plazmi i LED. Kad sam gledao isti cenovni rang (ili slican) G20 ih je oduvao. Svideo mi se SONY LED ali on je 40" bio 145.000!!!. G20 je 105.000. Ako nekom cena ne igra ulogu onda moze da se kupi jko dobar LED, ako se ukljuci odnos cena kvalitet tu plazma dobija bitku. Kad kazem plazma mislim PAnasonic. Nisam bio zadovoljan Samsungom i LG plazmama. Tako da sam postao ponosan vlasnik G20 plazme.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pricati o LCD televizorima (cak i sa LED pozadinskim osvetljenjem) da daju kvalitetniju sliku od plazma televizora, na ovom forumu pogotovo, je isto kao i preporucivati MP3 format kao "bolji" od flac-a... bolji je zato sto je manji? Ili je LED "bolji" zato sto je tanji? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa mojim LG pq2000 prezadovoljan ,za nekih 600 e pre nekih godinu dana Å¡ije svaki LCD koji su moji prijatelji kupili za sliÄan iznos,sa manjom dijagonalom,govorim o slici IPTV-kabl-obiÄna antena ,niko od njih nema bluray player.O slici sa laptopa preko lowcost HDMI da ne priÄam.

Sad mi je samo dilema SP3 ili bluray player kao HD izvor. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Pazi ja sam prvo kupio SP3,pa sam se onda ložio i bio u istoj toj dilemi kojoj si ti,i onda sam pored PS3 kupio i LG BD390,koji je inaÄe nagraÄ‘ivan od razoraznih Äasopisa i lelemuda,i dobio je nagradu za najbolji BluRay player u 2010.I mogu ti reći iz prve ruke da je sve to isto.

Pozz...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...