Jump to content


Accuphase news


accuphase

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Super fotke.

U cemu je fora sa ovim Accuphase + B&W combom? Je'l to "big in Japan" ili sta? Je'l to tamo vazi za dobar match?

Znam da Japanci furaju Marantz+B&W (skuplje modele, doduse), sad i Accuphase... U cemu je fora?

Ne bih da se off-iram ali kvalitetniji modeli B&W traze bas taj tip zvuka + veliku kolicinu struje u napajanju pa sto da ne i B&W - klinicki cist celim opsegom sa prijatnim audiofilski kolorisanim Accu :listen

Moj glas za kombinaciju!!!

Link to comment
Share on other sites

Samo jedna mala opaska... Luxman je recimo za matiÄno tržiÅ¡te uvoznik/distributer za "Made in Austria" zv. kutije ...http://www.consensusaudio.com/

Accuphase... za razliku "od ostalih", je izgleda dobar sa svima !!!

Consensus Audio i Luxman rade jako dobro zajedno. Na zalost glavni konstruktor Consensus Audio je preminuo ove godine tako da se ne zna sta ce dalje biti sa tom firmom. Steta ... Consensus su bile jako dobre kutije iako malo preskupe ... Kako sviraju sa Accuphase - to nisam nikada slusao, tako da ne znam. Na ovim prostorima (Nemacka, Austrija) se cesto Accuphase uparivao sa Tannoy i to meni nije dobro sviralo. Kod mene kuci Accu E-307 takodje nije nesto posebno radio sa mojim Focalima.

Link to comment
Share on other sites

se cesto Accuphase uparivao sa Tannoy i to meni nije dobro sviralo. Kod mene kuci Accu E-307 takodje nije nesto posebno radio sa mojim Focalima.

..to da Accu+Tannoy ne sljakaju dobro je puko i jedan ovdsanji dealer nakon sajma u Minhenu,kad su svirali sa Westminsterima...@Dejane,sta je bio problem,ako nije tajna?..ovde su se isto zalili recimo na P600 da su "mekani",slicni su mi bili utisci sa jednog slusanja 210-ke sa nekim ne bas jeftinim i malo "vecim" Cerwin Vega-ma....gacanje do kolena u zamedljanom zvuku,srednji i visoki nisu toliko ni bili problematicni,ima jedan blag cevski sarm,vec bas,ima ga i za izvoz,jest on nekako cudno "cist",stabilan,al sta je mnogo,mnogo je,barem meni...

@LazyOne ako se dobro secam opet koristi bas upareno Accu+Tannoy Genair 15" sa Nordost kablovima..da mi neka vila sapne da recimo stariji E305 radi dobro(ipak) sa recimo D700,nakrivio bih sesir.. :bacanje

:huh::heat

:cheers

..i Dejane kakva je snezna situacija danas u gradu? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ono što sam više puta slušao, što se meni barem jako dopalo... je kombinacija Accuphase&Sonus Faber ili Accuphase&Vienna Acoustics... !!!

Sad... da se ukusi Äesto dijametralno razlikuju, to naravno stoji...

mani sad SF i VA :D tamo za Norah Jones,Barberke i sl :lol: ...ne sumnjam da bi se mozda i meni svidelo na Billie Holiday,C.Hawkins ,4 godisnja doba i sl..pitanje s moje strane nije "audifilske prirode" :P:D..kako to "grize" na malo tvrdjim stvarima? :rolleyes:..AC/DC,Zepp.,Doors,na malo tvrdjem jazzu..nisam bas odusevljen kad Roscoe Mitchell lici na Stan Getza... B)

Link to comment
Share on other sites

mani sad SF i VA :D tamo za Norah Jones,Barberke i sl :lol: ...ne sumnjam da bi se mozda i meni svidelo na Billie Holiday,C.Hawkins ,4 godisnja doba i sl..pitanje s moje strane nije "audifilske prirode" :P:D..kako to "grize" na malo tvrdjim stvarima? :rolleyes:..AC/DC,Zepp.,Doors,na malo tvrdjem jazzu..nisam bas odusevljen kad Roscoe Mitchell lici na Stan Getza... B)

Recimo da "Rammstein" još kako GRIZE na pomenutim kombinacijama !!!

Link to comment
Share on other sites

..to da Accu+Tannoy ne sljakaju dobro je puko i jedan ovdsanji dealer nakon sajma u Minhenu,kad su svirali sa Westminsterima...@Dejane,sta je bio problem,ako nije tajna?..ovde su se isto zalili recimo na P600 da su "mekani",slicni su mi bili utisci sa jednog slusanja 210-ke sa nekim ne bas jeftinim i malo "vecim" Cerwin Vega-ma....gacanje do kolena u zamedljanom zvuku,srednji i visoki nisu toliko ni bili problematicni,ima jedan blag cevski sarm,vec bas,ima ga i za izvoz,jest on nekako cudno "cist",stabilan,al sta je mnogo,mnogo je,barem meni...

Evo ovo je bio sistem tada u Minhenu:

post-8717-0-67034000-1292532737_thumb.jp

a ovo su bili zvucnici:

post-8717-0-35797500-1292532766_thumb.jp

sa super tweeterima. Ne secam se vise detalja ali to je prema misljenjima svih sa kojima sam razgovarao sviralo zapravo jako lose. Mi smo se zgledali u cudu ... niti vise para niti losijeg zvuka .... Godinu dana pre toga smo bili isto pocastvovani sa Accu+Tannoy kombinacijom i to je sviralo takodje slabo. Od tada ih vise nema zajedno na sajmu .... :wave2

Kod mene kuci je to sviralo isto dosta slabo. Srednji i visoki kao sto kazes su manje vise ok ali bas je bio malo razmeksan ... neki djavo je bio u njemu tako da nisam imao utisak transparentne prezentacije nego naprotiv: malo muljave ... Imao sam i dodatan problem da je e-307 jako osetljiv tako da sam morao da vodim racuna da ga ne odvrcem previse - vec je na 7 sati gruvao kao lud ...

..i Dejane kakva je snezna situacija danas u gradu? :rolleyes:

Ima dosta snega ali je jos uvek sve prohodno iako se saobracaj odvija usporeno. Dolazis za Bec ?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene kuci je to sviralo isto dosta slabo. Srednji i visoki kao sto kazes su manje vise ok ali bas je bio malo razmeksan ... neki djavo je bio u njemu tako da nisam imao utisak transparentne prezentacije nego naprotiv: malo muljave ... Imao sam i dodatan problem da je e-307 jako osetljiv tako da sam morao da vodim racuna da ga ne odvrcem previse - vec je na 7 sati gruvao kao lud ...

Sa kojim Tannoy-em je bio uparen?

Link to comment
Share on other sites

Thanks Dejane,to bi bilo to......verovatno se to moze leciti dobrim razmestajem zvucnika u prostoriji,pametnim odabirom ostalih komponenti,kablova....

Ma bio sam u sredu,iznenadio sam se 100% na vremenu,na prilaznim putevima s istoka se jedva primeti da ima snega,u centru,prava zimska atmosfera,bilo je bas loodooo :bacanje

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Thanks Dejane,to bi bilo to......verovatno se to moze leciti dobrim razmestajem zvucnika u prostoriji,pametnim odabirom ostalih komponenti,kablova....

Moguce ... Uostalom na forumu je neko iz Novog Sada (cini mi se) koji je koristio Tannoy i Accuphase (A klasa) i bio je jako zadovoljan tom kombinacijom.

Ma bio sam u sredu,iznenadio sam se 100% na vremenu,na prilaznim putevima s istoka se jedva primeti da ima snega,u centru,prava zimska atmosfera,bilo je bas loodooo :bacanje

:cheers

Sluzbe za ciscenje snega i odrzavanje puteva su veoma efiksne ovde (dobro placeno zanimanje, uzgred) ali ovaj put je bilo dosta problema. Puno kolega nije dolazilo prosle nedelje na posao jer nisu uspli da se probiju kroz guzve i zastoje nastale zbog snega. Ovde kruzi posalica: ovo je treci put ove godine da nas je iznenadio prvi sneg ... :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Upropasti me chowek... Na kraju cu preci na Accuphase, neposredno pre nego sto me zena ubije :D.

http://www.accuphase.com/model/df-55.html

Zbilja interesantno resenje. Naravno, uz digitalni ulaz, a analogni izlaz, to jedino ima smisla, uz, naravno, odgovarajuci transport. 4xESS DAC, gde svaki radi kao mono dac u hyperstream rezimu, pa hyperstream tih DAC-ova (MDS++ je'l...). Ovo bi trebalo da bude zanimljivo i kao DAC, a posebno kao resenje za aktivu....

Samo sto ne kapiram je: OK, za aktivan rad ti treba nekoliko stereo pojacala. Ali kako ovo iskoristiti sa pretpojacalom, a uz digitalni ulaz? Sve se radi u digitalnom domenu, pa je analogni ulaz, realno, manje zanimljiv, logicno je dovesti digitalni, ali kako onda na to nakaciti pretpojacalo za 2, 3 ili 4 para kanala?

Mozda se sprema jos neki proizvod?

Jedino sto verujem je da ce za ovo i sondek da kaze da je bolje nego SNAXO :D.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moji accuphace-i P300V i C200L stigli sa upgrade-a (konacno) posle 3 meseca. Utisci: veoma,veoma zadovoljan, razlike su neopisive(damping faktor je sada preko 700, zvuk je linearan, transparentniji, zvucna slika je daleko cvrsca, vokali, instrumenti njihova pozicija u prostoru razlozenija i prisutnija , bas definisaniji i dublji, nema vise ostrine u zvuku-sve je smeksalo a detalji su ostali pa cak i uvecani). Oba uredjaja rade bez povratne sprege(non feed back), svi elektroliti promenjeni, phono restauriran i upgred-ovan, i za 50 % bolje zvuci. Kad budem imao vremena okacicu slike. Sve u svemu pun pogodak! Trud i cekanje se isplatilo, tako da za duze vreme ne razmisljam o promeni amplifikacije, zivele kutije od accuphace-a! Svaka im cast na lepom izgledu i vu metrima, trafou, kapacitativnim elektrolitima, tranzistorima.. :bacanje:cheers :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...