Jump to content


Accuphase news


accuphase

Recommended Posts

Predpojacalo ume da bude veoma vazan deo audio lanca. Ne bih ga lako otpisao i prepustio predpojacanje nekom polu zbudzenom predpojacalu u CD plejeru. Ako je sistem ogranicen budzetom pre bih isao na integralac, narocito sto se u tom cenovnom rangu promasaji (pre)skupo placaju. 

Link to comment
Share on other sites

Pa neće li ovaj snagaš od 90w pre u kliping nego li integralac od 180w ?

Zar ne pomenu vec neko da snagas sa tih 90W ima duplo jaci trafo od ovog sa 180W? ,verovatno je i ostatak ampa uradjen ozbiljnije.Ako bi vec neceg trebalo da se bojim to bi pre bio snagas vece snage sa manjim trafoom nego obrnuto.Procitaj na tu temu ponovo Bokijev post sve ti je lepo i jasno napisao.Ja jedino bez dobrog preampa nikad nebih kupovao snagas,narocito ne tako visoke klase.Kao sto neko rece od preampa inace vise zavisi zvuk.Imao sam prilike od ovog sto ja koristim probati 5-6 preampa i 4-5 snagasa i razlike medju preampima su velike,dok su medju snagasima mnogo manje,nekad cak minimalne.

Link to comment
Share on other sites

Imam malo iskustva s tim,jednom probao i ispalo je lose naspram istog plejera preko preampa.Ista snaga isti drajv za zvucnike ali potpuno se izgubio karakter zvuka pojacala koji volim,prilicno bezlicno, kao da se bas ni jednom instrumentu zvucnik nije obradovao da tako figurativno kazem.Kao sto rekoh dobar preamp po mogucnosti sa odlicnim phono ulazom je prava stvar za mene,na integralac se na pr. nikad necu vratiti.Kad sam jednog engleza koji je dugo u poslu upitao koji je snagas bolja varijanta za mene,on mi je ladno rekao ako ti je do prave promene kupi bolji preamp(i imenovao ga)- on ce ti transformisati sistem i stvarno je u pravu, bar kad je ovo moje u pitanju.Pritom uopste nije bila mala razlika medju snagasima,cak stavise bila je dilema aktivna varijanta sa dva snagasa vs pasivna,jednostavno bolji preamp donosi veci napredak.Verujem da ih je integrisanih u CD plejere malo dobrih.Moj ce sledeci preamp imati cak 5 napajanja,a da verujem da je to unutar jednog CD plejera sve uradjeno tako pedantno ne verujem.Generalno mislim da se na forumu prevelika paznja poklanja snagasima naspram predpojacala koja vise uticu na sound,a od dosta sam ljudi cuo ovde potvrdu toga kad su probali.E sad sto je dosta kilavih ampova koji tesko podnose zahtevne zvucnike to je vec druga prica-ja se s mojim ampovima stalno bakcem zvucnicima od 83-86db , nestabilnim impedancama izobarik basevima i kojekakvim preponama i nikad nisam imao problem,pa im valjda zato pridajem manju paznju.

Link to comment
Share on other sites

Po meni je preamp koliko god da je dobar  zlo u sisemu i treba ici na integralno pojacalo sa sto jednostavnijim preampom u sebi jer ta uparivanja ( amp - preamp )  znaju da idu do beskraja i natrag.  

 

Ja sam progledao kad sam Burmes... direktno balansiranom vezom  vozio u amp i zaobisao svoj Accu pre koji je odlicno radio. Treba se igrati i probati  ;-)  I kod kolege @ Milje - ta smo culi da je Sony 77 es bolje radio preko varijabile nego preko preampa. Znaci vec smo probali te  dve varijante i kod nas se to bolje pokazalo . Uostalom slobodno pitaj i njega :wave2  

Link to comment
Share on other sites

Daj Suco get real.MisliÅ¡ li stvarno da je Accuphase jedna firma koja kroz viÅ¡estruko skuplja reÅ¡enja odvojenih pre power kombinacija zapravo uvaljuje neko "zlo" ljudima od kojih je bolja integrisana varijanta.To sto se tebi posrećilo sa burmesterom i nekom sa koratom ne znaci niÅ¡ta osim da je preamp bio loÅ¡iji,star pa vise nije Å¡to je nekad bio,repariran van firme ili ko zna sta,verovatnoća je velika i da je to sto imaÅ¡ u Burketu bolje ali to je retkost i najviÅ¡a klasa plejera.Å to se korata tiÄe imao sam priliku da cujem ovde kod Laleta kako je zvuÄalo kad se promenuo preamp za bolji ogromna razlika,ja ni 5minuta ne bih dalje slusao taj preamp.Ali to Å¡to je s nekim bolje s nekim loÅ¡ije nikako ne znaÄi da treba ići na integralac.

Link to comment
Share on other sites

Pusti mene, drži se teme, govori o tvojim iskustvima sa Akufejz izlazima vs integralcima, nadam se da ih imaš.

 

 

Imam naravno, to je vrhunska firma ali njihovi uredjaji van Japana su preskupi i to je prava steta. U tom smislu Luxman dodje kao bolji izbor. Drugo, sve ostalo u lancu mora da prati vrhunski kvalitet elektronike, nema "provlacenja" kao sa nekim drugim proizvodjacima. Accuphase uredjaje krasi linearnost po celom opsegu, i to se mora uzeti u obzir pri odabiru zvucnika i kablova, tako da su mi oduvek bili smesni likovi "audiofili" koji su pljuvali po acc. kako 'nema bas'.

Pominjes vezu snagas - cd, slusao sam svoj conrad-johnson sa quad99 jedno vreme, sve je bilo ok ali uvek imas onaj osecaj da tu nesto fali, zvuk nema dimenzionalnost i skalu kao sa preampom, nema ni punocu, jednostavno receno nekompletan zvuk koji je trenutno prelazno resenje dok ne nabavis preamp.

Spendor kao i harbeth ide odlicno sa accuphase, takodje sa luxmanom. JBL 4429 nisam slusao(oko 4500e par) ali sudeci po ranijim iskustvima sigurno je dobar medjutim njegova pojava suvise sugerise za sta je namenjen, tako da bi moj odabir bio SP100.

Evo mog predloga za sistem :

 

Accuphase DP-550 / E-360 / PS-520

Spendor SP100R2 / Skylan, po dimenzijama spendora

Kablovi po licnom afinitetu

Link to comment
Share on other sites

Po meni je preamp koliko god da je dobar  zlo u sisemu i treba ici na integralno pojacalo sa sto jednostavnijim preampom u sebi jer ta uparivanja ( amp - preamp )  znaju da idu do beskraja i natrag.  

 

Ja sam progledao kad sam Burmes... direktno balansiranom vezom  vozio u amp i zaobisao svoj Accu pre koji je odlicno radio. Treba se igrati i probati  ;-)  I kod kolege @ Milje - ta smo culi da je Sony 77 es bolje radio preko varijabile nego preko preampa. Znaci vec smo probali te  dve varijante i kod nas se to bolje pokazalo . Uostalom slobodno pitaj i njega :wave2

Ovakve konstatacije vise dovode u pitanje kvalitet modifikacije tvog Accu preampa nego sto isticu kvalitet preampa u Burmester cd plejeru.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sve je super ali kome i zasta treba damping faktor 500 kad je i 200 isuvise za vecinu high-end zvucnika.

 

Od viska damping faktora ne boli glava , sto vise to bolje. Mada u principu sve je stvar konstrukcije. Vidim da novi modeli   :) Accu imaju vece daming faktore od starih modela sto je po meni za svaku pohvalu .  Nisu ni Inzinjeri u fabrici tek onako dali akcenat na tom podatku 

 

@Peterson . . . .  Sto se tice modifikacije mog Accu preampa  ne radi se o tome da li je to dobro uradjeno ili ne  vec jednostavno sta u mom sistemu  radi  bolje  a balansirana direktna veza sa Burmesterom definitivno radi bolje i nijedan preamp na ovom svetu se na toj relaciji  nece uglaviti kakav  -  god da je.  

 

Burm.. 001 kad je izasao  na trziste sa neverovatnom cenom od 12.000 eura  imao  prvo pitanje od strane onih koji su ga testirali - sta  toliko kosta u tom multi funkc...dig... uredjaju  a oni su rekli  - pa ustedeli smo vam  pare  - ne treba vam  vise preamp od xxxx eura pa  na  dalje  sve redom sto se zvuka tice.  Burmester 001 kao dac  +  computer as cource  zvucno sa hi - res fajlovima  i dalje  kod mene u sistemu zadaje probleme gramofonima od xxxxx eura   

 

U hi - fi - ju je prvo pravilo da  nema pravila i toga se uvek  drzim  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ovo nece biti shvaceno kao off topic, netko je gore spomenuo Luxmana, a i postovani Suca svoj 001, pa da se nadovezem. Prije par dana sam kod prijatelja slusao Luxman 590 ax, mislim da je oznaka, 30 w A klasa, integrirac, i covjek je na njega spojio Burmesterov 001 player, koji je kupio nedavno, ako smijem reci i na moju preporuku.(imao sam ga takodjer). 001 ima mogucnost spajanja direktno na amp ili kada se spoji na integrirac, pojacavanja preko njega. Dakle, spojili smo ga na Luxmana, odvrnuli pojacalo do kraja, tako da volume control ima sto manju funkciju (najbolje bi bilo nikakvu) i upravljalli pojacanjem preko playera. Karakter zvucne slike se promijenio, po meni na bolje, slusali smo 'Kind of Blue' i sviraci na pozornici su mi djelovali puno ujednacenije, dok kada slusamo preko Luxmana truba uvijek izbija u prvi plan, veca je i glasnija od ostalih clanova benda. Naravno, to samo po sebi nista ne znaci, to je samo moje subjektivno misljenje. Imam mogucnost probati i 011 preamp, Burmesterov, no tragam za njihovim izlaznim pojacalom, i onda cu moci reci ima li smisla koristiti i predpojacalo. Opet,samo po mom skromnom i subjektivnom misljenju, i samo za taj slucaj, ipak je ovo Accu tema. 

Link to comment
Share on other sites

Od viska damping faktora ne boli glava , sto vise to bolje. Mada u principu sve je stvar konstrukcije. Vidim da novi modeli   :) Accu imaju vece daming faktore od starih modela sto je po meni za svaku pohvalu .  Nisu ni Inzinjeri u fabrici tek onako dali akcenat na tom podatku 

 

@Peterson . . . .  Sto se tice modifikacije mog Accu preampa  ne radi se o tome da li je to dobro uradjeno ili ne  vec jednostavno sta u mom sistemu  radi  bolje  a balansirana direktna veza sa Burmesterom definitivno radi bolje i nijedan preamp na ovom svetu se na toj relaciji  nece uglaviti kakav  -  god da je.  

 

Burm.. 001 kad je izasao  na trziste sa neverovatnom cenom od 12.000 eura  imao  prvo pitanje od strane onih koji su ga testirali - sta  toliko kosta u tom multi funkc...dig... uredjaju  a oni su rekli  - pa ustedeli smo vam  pare  - ne treba vam  vise preamp od xxxx eura pa  na  dalje  sve redom sto se zvuka tice.  Burmester 001 kao dac  +  computer as cource  zvucno sa hi - res fajlovima  i dalje  kod mene u sistemu zadaje probleme gramofonima od xxxxx eura   

 

U hi - fi - ju je prvo pravilo da  nema pravila i toga se uvek  drzim  :wave2

 

Posle ovakve govorancije ne preostaje mi ništa drugo sem:

post-11704-0-35843700-1377819416_thumb.j  post-11704-0-96968000-1377819448_thumb.g post-11704-0-45996700-1377819476.gif                     

ili da pustim koju :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Od viska damping faktora ne boli glava , sto vise to bolje. Mada u principu sve je stvar konstrukcije. Vidim da novi modeli   :) Accu imaju vece daming faktore od starih modela sto je po meni za svaku pohvalu .  Nisu ni Inzinjeri u fabrici tek onako dali akcenat na tom podatku 

 

@Peterson . . . .  Sto se tice modifikacije mog Accu preampa  ne radi se o tome da li je to dobro uradjeno ili ne  vec jednostavno sta u mom sistemu  radi  bolje  a balansirana direktna veza sa Burmesterom definitivno radi bolje i nijedan preamp na ovom svetu se na toj relaciji  nece uglaviti kakav  -  god da je.  

 

Burm.. 001 kad je izasao  na trziste sa neverovatnom cenom od 12.000 eura  imao  prvo pitanje od strane onih koji su ga testirali - sta  toliko kosta u tom multi funkc...dig... uredjaju  a oni su rekli  - pa ustedeli smo vam  pare  - ne treba vam  vise preamp od xxxx eura pa  na  dalje  sve redom sto se zvuka tice.  Burmester 001 kao dac  +  computer as cource  zvucno sa hi - res fajlovima  i dalje  kod mene u sistemu zadaje probleme gramofonima od xxxxx eura   

 

U hi - fi - ju je prvo pravilo da  nema pravila i toga se uvek  drzim  :wave2

Mozda promenis misljenje ako probas neki pravi linijski, a i phono preamp ;)

Link to comment
Share on other sites

" Od viska damping faktora ne boli glava , sto vise to bolje. Mada u principu sve je stvar konstrukcije. Vidim da novi modeli   :) Accu imaju vece daming faktore od starih modela sto je po meni za svaku pohvalu .  Nisu ni Inzinjeri u fabrici tek onako dali akcenat na tom podatku "

 

Onda su inzenjeri u KRELL-u i McINTOSH-u na primer velike neznalice! .... Ogroman damping faktor je posledica velike povratne sprege koja cini da pojacalo zvuci sterilno i udaracki. Sve preko 100 za integralna pojacala i 200 za najsnaznije snagase je absolutno nepotrebno i utice negativno na zvuk. Ovo je cist komercijalni potez Accuphasea i jedna besmislica. Ako neko misli da svoj JBL DD 67000 ili Wilson Aleksandriju tera sa E-260 ili 360 to je vec druga prica, ali sumnjam da takvih "entuzijasta" igde ima.

Link to comment
Share on other sites

DejanM, ovo sto si naveo je ekstremni primer krajnje neozbiljnosti proizvodjaca takvih uredjaja koji kroz takav i sl. populizam nastoje da privuku pocetnike i nedovoljno informisane ljubitelje ovog hobija.

 

Sve je lepo receno u wikipediji, + za pantu.

Eto kako je nekad razmisljao accuphase kad su muzika i kvalitet reprodukcije bili u prvom planu a ne profit kao danas.

Link to comment
Share on other sites

Nije u redu da stanu na 2ohm,vec sam zamislio i 3200W.To bi se u slengu mogla zvati recimo trojka,da se ne sitnicari, 200w gore dole.

Izraz dumping faktor mi se inace bas svidja.Mogao bi se recimo koristiti kao nova mera koliko je nesto od uredjaja za u djubre (A piece of land where waste materials are dumped; SYN. garbage dump, trash dump, rubbish dump, wasteyard, refuse heap.) 

Link to comment
Share on other sites

E tu već nema niÅ¡ta za bacanje,ako i bude tu sam da zajedno sa lokalnom "ekoloÅ¡kom" ekipom obidjem kontejner. :-) Buduća "tvornica" će biti na 100m od mog stana.Å alu na stranu bilo bi dobro da neko od struke malo za sve objasni oko damping faktora.ÄŒitao sam na pr da naim ima nizak DF,a poznato je da sa malim snagama pogoni vrlo zahtevne zvuÄnike koji su zbog recimo niske impedanse mora za mnoga druga pojaÄala iz sliÄne klase.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...