Jump to content


Accuphase news


accuphase

Recommended Posts

  • 1 month later...

LogiÄno je tako pretpostaviti, ali Å¡ta znaÄi to u praksi? Ako nekim zvuÄnicima je potrebno 180W da prorade onda ovih 90w od izlaza i dalje će im biti malo bez obzira koliko je dobro izlaz uraÄ‘en, ne?

 

Ne. :lol:

 

Većina vrhunskih zvuÄnika vuÄe podosta struje, jer su im niske impedance na dubokim frekvencijama, i niža do srednja efikasnost. Zato treba obratiti pažnju na napajanje pojaÄala (trafo i filtraciju tj. kondenzatore) pre nego na nominalnu snagu na 8 Ohma. E-450 ima trafo od 500 VA, možda 600 vA, i deklarisano je 2x180 W na 8 Oma, i 2x250 W na 4 Ohma. Bolje je ne prikaÄinjati na njega neke "opake" zvuÄnike kojima impedanca ide vrlo nisko (Äak i ispod 3 Ohma) i koji vuku mnogo struje.

Kod P-4100 trafo je 2x snažniji, filtracija ima mnogo više Farada, a snaga linearno raste sa padom impedance: 2x90W/180W/350W na 8/4/2 Ohma both channel driven. I 1000 W kao mono blok kada se bridžuje.

Link to comment
Share on other sites

Ne. :lol:

 

Većina vrhunskih zvuÄnika vuÄe podosta struje, jer su im niske impedance na dubokim frekvencijama, i niža do srednja efikasnost. Zato treba obratiti pažnju na napajanje pojaÄala (trafo i filtraciju tj. kondenzatore) pre nego na nominalnu snagu na 8 Ohma. E-450 ima trafo od 500 VA, možda 600 vA, i deklarisano je 2x180 W na 8 Oma, i 2x250 W na 4 Ohma. Bolje je ne prikaÄinjati na njega neke "opake" zvuÄnike kojima impedanca ide vrlo nisko (Äak i ispod 3 Ohma) i koji vuku mnogo struje.

Kod P-4100 trafo je 2x snažniji, filtracija ima mnogo više Farada, a snaga linearno raste sa padom impedance: 2x90W/180W/350W na 8/4/2 Ohma both channel driven. I 1000 W kao mono blok kada se bridžuje.

 

 

У Ñве то треба додати и број излазних транзиÑтора због пада импеданце као и мале оÑетљивоÑти звучника.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Znači ovih 180w na 8 oma kod e460 su slabiji od 90w na 8 oma kod P4100? :D

 

 

 Ne. 90W je manje nego 180W, naravno. 

 

 Ali P4100 bolje podnosi padove impedanse, kao i fazne pomeraje. Ako ti treba 150W na 8 Om-a E-460 je bolji. Ali ako imas nesto  sa nestabilnom impedansom (a to je realno skoro svaki zvucnik), verovatnije je da ce P-4100 to bolje da podnese. 

 

 Nisam cuo ni jedan, pa se ogradjujem. Pricam samo o specifikacijama napajanja. 

 

 BTW, izasao je P4200 , kao i C2120

 

@stoN : Oba, na papiru, imaju po 3 para tranzistora po kanalu. 

Link to comment
Share on other sites

I šta ćemo sa onim da je rizik po zvučnike manji kada je pojačalo jače? Kako tu teoriju primenjujemo na primeru ovih dva pojačala?

 Nikako. Rizik za zvucnike je manji kad je manje verovatno da pojacalo od u kliping. To "da je nominalno jace" je samo neki rule-of-thumb. 

Link to comment
Share on other sites

 To bas nije tako prosto.... Jednostavno, cliping nije vezan za cistu snagu, vec za struju, napajanje i zasicenje tranzistora. Nema dobrih ad-hoc odgovora. 

 

 Ako te svrbi, sto ne pitas japance? Napisi im mail, reci koje zvucnike ces da teras i pitaj sta je bolje resenje? 

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na zvucnike P 4100 je mnogo bolji izlaz, ali za njega ti treba i klasa predpojacalo da ne bi njegov kvalitet otisao niz Dunav. Nije mi bas jasno sto toliko price oko klipinga ali ,,,,,,,,,,,,,,,Ovi JBL -i su listom svi efikasniji od Spendora tako da si ti daleko od klipinga sa oba pojacala (cak i sa Spendorom)  osim ako ne navlacis iz razonode komunalne policajce ili komsije sa sekirama :) ali onda ti je sve jedno. Ako ti je presudan element kliping onda je to pitanje samo za sebe  :blush: Ne bih zeleo da zvuci uvredljivo ali kupovati Accuphase opremu a najvise paznje posvetiti klipingu vise je nego neobicno, bez uvrede.

Ono sto je bitno je razlika u zvuku koja verovatno nije mala sto se tice samih kutija bar za razlicite brendove (Spendor i JBL). Ja sam slusao puno Accuphase opreme a i imam njihov preamp i moram ti reci da se ne sekiras sa njihovim izlazima, ako ti nesto ne bude stimovalo znaci da su ili izvor ili kutije, Bas sam pomogao a..

Inace kod Accuphase a i drugih proizvodjaca je integralac uvek losija varijanta od odvojenih pre amp kombinacija to nadam se vec i vrapci pevaju na grani.

ps

Tvoj komentar da kostaju integralac i izlas vise manje isto zaboravio si da ti treba i preamp koji je kod Accuphase najcesce skuplji od izlaza pa da bi imao komplet cena je daleko veca od integralca a verovatno ti je jasno i zasto.

Link to comment
Share on other sites

Kliping je spomenut ne zato jer je presudan već u kontekstu sposobnosti pojaÄala da kontroliÅ¡e zvuÄnike - veća snaga veća kontrola.

Naravno da nisam zaboravio na predpojaÄalo, ali raÄunam na diektno vezivanje cd-a na snagaÅ¡. Å to mislite o tome versus integralac?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bolje samo sto je tada od presudnog znacaja kvalitet zvuka cd-a.kao i kada budes kupio preamp on ce vise uticati na zvuk nego izlaz,,,,, i ako mi je dozvoljeno da savetujem tada je na prvom mestu Accuphase CD player ili Audio Research Cd player i onda neshvatljivo dobar Cayin CD 17 A po meni pravi izbor, (naravno sto bolji model od prve dve firme) Razlikuju se taman toliko da ne mogu sva tri  da ti se svide (mada Cayin i Research lice pomalo) vec ces ako se odlucis za jedan biti siguran da je to varijanta za tebe koji bi se slagali sa tim izrazito neutralnim neko naivno kaze suvim zvukom Accuphase.ali naravno ima jos dosta jako dobrih CD Playera.  Iskustvo moje kaze da 90 posto ces imati zvuk CD playera a 10 posto pojacivaca (odnos procenata samo kao ilustracija), Ja sam slusao tako jedno 2 godine CD + Power amp.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je budžet ograniÄen na Accu cd+izlaz, ali sluÅ¡a se i gramofon, koji bi bio najbezbolniji naÄin pridružiti i phono sekciju? Koliko ima smisla uzeti neki jeftiniji preamp tipa Audiolab 8200 samo da bi se na njemu ukljuÄio phono ili bolje je ići na Accu integralac?

Link to comment
Share on other sites

Kliping je spomenut ne zato jer je presudan već u kontekstu sposobnosti pojaÄala da kontroliÅ¡e zvuÄnike - veća snaga veća kontrola.

Naravno da nisam zaboravio na predpojaÄalo, ali raÄunam na diektno vezivanje cd-a na snagaÅ¡. Å to mislite o tome versus integralac?

Moje skorašnje iskustvo govori u korist dobrog integralca u odnosu na cd spojen direktno na power amp.

U pitanju su bili BFA Tulip MkII i Audio Research DSi 200 i oba su ukupno gledajući davala kvalitetniji zvuk od snagaÅ¡a Plinius SA-103 direktno prikaÄenog na Cantatu.

Mislim da bi uz pripadajući Plinius preamp ishod izgledao drugaÄije, ali to je joÅ¡ pride jedan skup ureÄ‘aj + dobar interkonekt + dobar strujni, odoÅ¡e pare...

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je budžet ograniÄen na Accu cd+izlaz, ali sluÅ¡a se i gramofon, koji bi bio najbezbolniji naÄin pridružiti i phono sekciju? 

Vidi, ako sebe smatras "zrelim" za Accuphase onda pod hitno zaboravi na neka prelazna ili budzet resenja, te stvari nikako ne idu zajedno, to je nadam se i tebi jasno ali da se kaze. Accuphase je klasa za sebe i trazi sve okolo takodje da bude na nivou inace si bacio pare, to nije nikakav snobizam jednostavno je tako. Ako slusas i gramofon resenje koje je odlicno a da ne "boli" je MIR audio neki phono ili DIY lampaski phono koji najcesce pojedu uredadjaje renomiranih firmi, veruj mi to ti kaze neko ko bezi ili je bezao od DIY varijante kao oparen.

Ako uzmes integralaca moras da uzmes i karticu za phono koja je oko 700-800 e ako se ne varam a jeste dobra stvar ali veruj mi da su oba gore navedena phono resenja bolja a verovatno i jeftinija sto nije ni bitno, neka budu i malo skuplja ali ako su bolja to je bitno.

Ti kada uzimas Accuphase amplifikaciju moras da imas i kablove koji ce to da isprate a koji ce takodje da kostaju dobrano tako da ulazis u pricu visoke klase i tu nema kompromisa i prelaznih resenja, naravno sve ovo ako hoces da budes ozbiljan do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Dakle pitanje je: ukoliko se složimo da je cd + izlaz bolja kombinacija od cd+ integralac, postoji li naÄin da se kombinaciji cd+izlaz pridruži i phono sekcija koja ukljuÄuje phono preamp? Ne raÄunam na nikakve improvizacije već na solidna reÅ¡enja koja se mogu opisati sa "nisu uopÅ¡te loÅ¡a ali nisu Accu do kraja". Ako u startu odeÅ¡ na Accu integralac zavrÅ¡io si priÄu, dok sa sa izlazom uvek možeÅ¡ ići dalje u nadogradnju sa Accu preampom.

Kablaža na nivou se podrazumeva, a u sluÄaju Accu integralca phono kartica nije nužna, već iÅ¡lo bi se na posebni phono preamp.

Link to comment
Share on other sites

Dakle pitanje je: ukoliko se složimo da je cd + izlaz bolja kombinacija od cd+ integralac...

 

Ko ako se slozi???

Philip's je preporucio kombinaciju cd+integralac, Stradi je ako sam razumeo ostao (relativno)neopredeljen i samo iskomentarisao sta te ceka u oba slucaja... a za slogu je potrebno (bar) dvoje. Prvi si recimo ti ali ko je drugi??

Moje misljenje se btw poklapa sa Philip's - ovim. 

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je budžet ograniÄen na Accu cd+izlaz, ali sluÅ¡a se i gramofon, koji bi bio najbezbolniji naÄin pridružiti i phono sekciju? Koliko ima smisla uzeti neki jeftiniji preamp tipa Audiolab 8200 samo da bi se na njemu ukljuÄio phono ili bolje je ići na Accu integralac?

 

Ukoliko je budzet ogranicen ne treba ici na Accuphase.

Accuphase je brend za "odlikase".  ;)

 

p.s.

nije za nas sto bi " i da stisnemo i da prdnemo". :)

Link to comment
Share on other sites

Hm, ovde su bili iznešeni pozitivni utisci od Accu kombinacije na Hi-files Show, koja se sastojala od izlaza A 45 i dp 500 ili tako nešto. Čak se reklo da se s njom možeš i penzionisati od ovog sporta.

 

Ne bih se složiio sa tvojom interpretacijom ograniÄenja budžeta jer po toj logici svaki budžet koji ne kupuje top model Accua je ograniÄen i ne treba razmiÅ¡ljati o Acuu.

Link to comment
Share on other sites

Hm, ovde su bili iznešeni pozitivni utisci od Accu kombinacije na Hi-files Show, koja se sastojala od izlaza A 45 i dp 500 ili tako nešto. Čak se reklo da se s njom možeš i penzionisati od ovog sporta.

Meni se Accu ni na jednom sajmu nije dojmio imajuci u vidu cenu. Od tih megagiga uredjaja GruYphon je na mene ostavio mnogo jaci utisak.

po mom misljenju Accuphase je Firma za respect ali im je politika cena za Evropu sramotna jer im uredjaji kostaju strahovito mnogo. Istu pricu prica I Bosse. U USA se kupuje maltene po supermarketima Dok je u Evropi fancy brend. Budalastina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...