Jump to content


Accuphase news


accuphase

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Nije to "ona" plastika, već prava. Mada, više mi se dopadaju recimo ovi na Luxman-u:

M600A_rear_small.jpg

Ima ih i na jaÄim Accuphase modelima. Å to se nivoa izrade tiÄe Accuphase služi za primer ostalima. Ne govorim o zvuÄnim dometima.

 

 Ti plasticni konektori perfektno stezu zicu i najprakticniji su za upotrebu . Koristio sam ih na Accuphase E-205 (85-6 godina) nisu bili bas isti ali daju odlican osecaj i prakticnost prilikom rukovanja.Da su kupci nasli zamerku verovatno bi posle 30 godina bili zamenjeni!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zna li neko kakvi su interkonekt kablovi koji fabriÄki dolaze uz cd player(e)? Jeli u pitanju neÅ¡to iz ovih serija dostupnih posebno ili to malo sutra?

http://www.accuphase.com/model/ofc_cable.html

http://www.accuphase.com/model/sr_cable.html

 

Čudno bi bilo da supplied cable uz ovakav high end uređaj bude od onih nikakvih, stavljenih radi reda.

Link to comment
Share on other sites

 Slusao sam i DP-400 i DP-500 i mogu ti reci da je DP-500 bolji. Ne toliko u detaljima ili extenziji, DP-400 je odlican plejer, ali meni je DP-500 bio muzikalniji. Da li vredi razlike u ceni? Za te pare to je uvek pitanje kome :). U pitanju su nijanse, ali se cuje. Verujem da je razlika slicna i na 410/510, primetna u svakom slucaju. 

 

 I ne, ne bi razmisljao o standalone DAC-u. Ja slusam osetno jevitniji CD plejer i ne razmisljam o DAC-u uopste. :) Dodatno, oba ova mogu da ti rade kao DAC, sto je zgodno ako imas npr. neki DVD/BR plejer, PS3, ili mrezni strimer.... 

Link to comment
Share on other sites

 Evo model ima svoje napajanje i, koliko sam citao (nisam ga probao), on stvarno sve razdvoji i jako lepo radi. Pise da ima transforamatore na izlazima, tako da je to sigurno to (mada ima i optika).

 

 BTW, racunam da ne dajes te pare za CD plejer ako ces ga 90% vremena koristiti kao DAC. Ako ces 30% koristiti kao DAC ulaganje u bolji USB/SPDIF konverter ima smisla, ipak on kosta 10% cene uredjaja a znas da radi kako valja. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...